• Informacje na temat:

  stary dzików

Artykuły na temat: stary dzików
 • Pierce Brosnan wyznał, że nie zamierza po raz piąty wcielić się w najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości, gdyż czuje się "zbyt stary".

 • ..., koniecznie zobacz wybudowany przez Portugalczyków Fort Jesus oraz stary port. Na północnym wybrzeżu Mombasy znajdziesz wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Tu też mieszczą się liczne...

 • Kenia. Egzotyczny kraj, który warto odwiedzić

  ..., koniecznie zobacz wybudowany przez Portugalczyków Fort Jesus oraz stary port. Na północnym wybrzeżu Mombasy znajdziesz wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Tu też mieszczą się liczne...

 • Polskie parki narodowe. Cudze chwalicie swego nie znacie

  Miejsc, gdzie można obcować z dziką przyrodą, jest na świecie coraz mniej. A w Polsce... aż dwadzieścia trzy! Odkryj urodę najciekawszych parków narodowych.

 • Urokliwe miasta nad Bugiem

  Znajduje się tam magiczna kraina, gdzie czas płynie wolniej, a dzika przyroda przypomina amazońską dżunglę. Wśród zakoli Bugu kryją się urokliwe, tajemnicze zakątki.

 • Marzył, by umrzeć w biegu

  ...nigdy wprost o tym nie mówił, ale było to coś dziwnego, że wszyscy jego dobrzy przyjaciele z opozycji zapomnieli, że istnieje taki człowiek. Może uznali, że jest za stary? Pan przecież przypomniał, że(...) i spędza długie godziny na czytaniu starych wydań gazet, żeby się dowiedzieć, co się w kraju działo przez te wszystkie lata, kiedy był za kratami. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że część jego...

 • Kobieta nie jedną ma twarz (kobieta w wielu wydaniach)

  Współczesna kobieta zupełnie różni się od tej, znanej nam jeszcze 30 lat temu. Dziś, może, a nawet powinna, realizować się na wielu polach, dyktować warunki i czuć się panią własnego losu. W jej życiu liczy się nie tylko rodzina, ale również kariera, pasja i rozwój. W jednej chwili z poważnej bizneswoman może zmienić się w dziką wojowniczkę.

 • Między Kylie Jenner i Tygą nie jest najlepiej. To już koniec miłości?

  Związek gwiazdy reality show "Z kamerą u Kardashianów" oraz twórcy hitu "Rack City" przechodził kryzys, gdy pojawiły się plotki o tym, że raper zdradza celebrytkę. Mimo to para stara się rozwiązać swoje problemy.

 • Nowy przekład „Wichrowych Wzgórz” Emily Brontë

  Nakładem Wydawnictwa MG ukazał się nowy przekład "Wichrowych Wzgórz", które uznawane są za najwybitniejszą powieść literatury brytyjskiej. Dotychczasowi tłumacze powieści napisanej przez Emily Brontë próbowali wygładzić język utworu. Nowe tłumaczenie stara się oddać pierwotny, dość "grubiański" styl książki, po raz pierwszy zastosowane zostały w nim także m.in. elementy góralszczyzny.

 • Ciekawe miejsca w Polsce. Jedź tam, gdzie kręcono znane filmy

  ...serialu TVP. Oblegają m.in. sklep „U Krysi”. Stary Dzików "Katyń" (2007). W styczniu 2007 r. w Starym Dzikowie powstawały zdjęcia do filmu Andrzeja Wajdy. Wieś na Podkarpaciu „udawała” Kozielsk...