• Informacje na temat:

  starożytny rzym

Artykuły na temat: starożytny rzym
 • Najpiękniejsze miejsca w Rzymie

  Był centrum świata starożytnego, stworzył jedną z doskonalszych cywilizacji. Imperium przetrwało ponad tysiąc lat, było, jak chcieli poeci, wieczne. Do dziś ruiny starożytnego Rzymu (Koloseum, Forum(...), do którego przecież prowadzą wszystkie drogi... Niezwykłe fontanny W Rzymie jest ponad 2,5 tys. fontann. Połowa z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Najsłynniejsze powstały w XVII wieku. Ozdabiają...

 • ​Zima w trzech klimatach - Turyn, Madera, Rzym

  ...wypoczynkowi. I nie zapomnijcie skosztować maderskiej kuchni - jest jeszcze lepsza niż portugalska z kontynentu. Wieczne Miasto bez tłumów Macie ochotę na zwiedzanie? Rzym to dość oczywisty wybór, ale też nigdy się nie nudzi. Nie ważne czy jesteście tu po raz pierwszy czy któryś z kolei - Rzym za każdym razem zachwyca i intryguje coraz bardziej. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spędzić tam ferii...

 • Polskie ślady w Watykanie. Plan kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie

  To miejsce jest dla Polaków szczególnie ważne. Ale w Watykanie i w Rzymie jest więcej polskich śladów niż te, które pozostawił nasz papież.

 • Joseph Bennett: Pokaz mody trwa tylko chwilę. Ja jestem twórcą tej chwili

  O współpracy z Alexandrem McQueenem, stresie w pracy i o tym, że starożytny Rzym wcale nie był biały, rozmawiamy z Josephem Bennettem, związanym z SHOWstudio scenografem pokazów mody i dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody Emmy.

 • Rzym i Jerozolima

  Historia dwóch starożytnych miast - Rzymu i Jerozolimy i narastający konflikt, którego echem jest współczesny konflikt na Bliskim Wschodzie.

 • Rzym narodziny i upadek Imperium

  Ta książka opowiada o cesarzach i podbojach, armii i gladiatorach, życiu publicznym i życiu codziennym w miastach i na prowincji, o rzymskich bogach i wspaniałej sztuce - o potężnym imperium starożytnego świata, jego narodzinach, rozkwicie i przyczynach upadku.

 • Burak - polski superfood

  Buraki zostały docenione już w starożytnej Grecji i Rzymie. Uprawiane od dawna w polskim klimacie, absolutnie zasługują na miano „superwarzywa”. Na naszych stołach goszczą niestety zbyt rzadko. A szkoda, bo to niedrogie i bardzo cenne źródło wielu składników odżywczych. W diecie sportowców i kobiet powinny gościć szczególnie często. Dlaczego? Jest bardzo wiele powodów.

 • Łukasz Nowicki: Wciąż jestem w podróży

  Dopiero wrócił z wakacji w Rzymie, a już leci do Bułgarii jako ambasador Unicefu. Potem ma zaplanowany wyjazd do Japonii. Czasem jedzie z przyjaciółmi, czasem z synem albo... sam.

 • Antykoncepcyjne dziwy. "Wieki bezwstydu"

  Adam Węgłowski zabiera czytelników w fascynującą wędrówkę przez świat antyku. Odkrywa najintymniejsze sprawy małżeństw sprzed dwóch tysiącleci. Demaskuje prawdę o zmysłowych greckich ucztach, na które spraszano wyłącznie mężczyzn. Ale też o życiu heter, o zakazanej miłości rzymskich legionistów i smutnym losie ludzi, którzy ośmielili się przyprawić rogi sąsiadowi. To naga prawda o tym, jak...

 • Owoc w kolorze słońca

  Cytryna wywodzi się z Chin. Przypuszcza się, że smakowicie owocująca odmiana powstała w wyniku krzyżówek. Znana była już w starożytnej Grecji i Rzymie. Istnieje pogląd, że cytrynami były mitologiczne "złote jabłka", których zdobycie stanowiło jedną z dwunastu prac Herkulesa. Owoce te od lat uważane są za symbol radości, zdrowia i długiego życia.

Dyskusje na temat: starożytny rzym
 • Re: Polska Sahara, drewniana wieś i inne atrakcje

  Jesteś w błędzie. To jednak Germanie. W swych niszczycielskich zapędach zniszczyli nawet Starożytny Rzym i to w sposób absolutnie bezmyślny, nie mając nic do złupienia. Od tego zdarzenia zostali nazwani Wandalami.

 • Re: Sztokholm. Na lądzie i na wodzie

  POZNAWANIE, ZAPOZNANIE sie z innymi kulturami, religiami jest zawsze słuszne i NIE OZNACZA akceptacji zachowań osób z tych kultur lub wyznających (lub niewłaściwie wyznających) tych religii. To, że uczyłeś się (o ile) o barbarzyńcach którzy najechali starożytny Rzym (w którym w pewien sposób również i brutalność panowała) nie czyni z Ciebie takiego barbarzyńcę czy czyni? Te dzieci, jak i inni

 • Re: O czym przypomina pierścień czystości

  Nareszcie jakas moda wartościowa nie wyuzdana, przeciwnie. Popieram ! Ludzkość bowiem juz zdziczała dzięki celebryckim zachowaniom i "postępowości" poprawnej politycznie i polanej ideologia New Age, że to odrobina czegoś ozdrowieńczego, za nim ta cywilizacja upadnie obyczajowo jak starożytny Rzym !

 • Re: Tom Ford został ojcem

  Podobnie upadł starożytny Rzym. Przybyły zdrowe, silne plemiona i rozbiły w pył chore imperium. Wystąpienie przeciwko naturze zawsze zwróci się przeciwko czlowiekowi. Wmawianie ludziom, że 2 facetow to związek jest zamierzonym dzialaniem przeciwko ludzkości.

 • 20.06.2008 Takie tam i najnowszy news - prosto z radia !

  ożesz.... ale mam wizje... nawet o starożytny Rzym mi się ociera.... te muskularne plecy, kaloryferki na klacie, opalone łydki, opalone torsy.... gładkie policzki;))))

 • Re: Pastorka Monika Zuber: Kobiety są świetnymi duchownymi

  Mylisz się, to nie jest każdego prywatna sprawa...z takich "prywatnych spraw" składają się relacje społeczne między ludźmi i dobrze jeśli są one NORMALNE, ale pomyśl, jeśli te "prywatne sprawy" wezmą górę nad normalnością, to będzie to zwyrodniałe i wbrew nie tylko Bogu ale i naturze. Tak SKOŃCZYŁ Starożytny Rzym! Na przykład...

 • Re: Re: co za głupota!!!!!!

  Coś ci się porąbało w łepetynie . Pieprzysz od rzeczy , starożytność pokazuje nam kim była kobieta w tamtych czasach . Starożytny Rzym , Grecja , Egipt , to są dowody na potęgę kobiet . Poczytaj trochę a dowiesz się że to kultura chrześcijańska zdyskryminowała kobietę . Wściekłość ogarnia takich jak ciebie że kobieta dziś może o sobie decydować .