• Informacje na temat:

  starożytna grecja

Artykuły na temat: starożytna grecja
 • Thassos – najspokojniejszy zakątek Grecji

  Plaże pełne marmurowego piasku, tajemnicze zaułki i wodospad, w którym można się zakochać. Jakie skarby kryje wyspa, na którą dotrzeć można promem?

 • Grecja: wakacje idealne

  Grecja jest idealnym miejscem na wakacje. Nie wierzysz? W pięciu punktach udowodnimy Ci, że mamy rację!

 • ​Mityczna Grecja na wakacje

  Słoneczna Grecja to nie tylko białe plaże, leniwy wypoczynek i drinki z parasolem - to też fascynująca historia i bogata mitologia, która była jednym z filarów europejskiej kultury. Któż by nie chciał wrócić do miejsc zmagań mitycznych herosów, narodzin bogów, wspaniałych greckich legend? Zobacz miejsca z mitów, które istniały naprawdę.

 • Grecja, jakiej nie znasz! Niesamowite greckie legendy

  Grecja to nie tylko zapierające dech krajobrazy i ścieranie się starożytnej architektury ze współczesnym stylem życia. Poznaj bogatą historię Grecji, której nie znajdziesz w przewodnikach!

 • Thassos – najspokojniejszy zakątek Grecji

  Plaże pełne marmurowego piasku, tajemnicze zaułki i wodospad, w którym można się zakochać.

 • Grecja: Trzy mniej znane, a przepiękne wyspy

  Grecja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków, zaraz po Chorwacji. Ale dokąd się wybrać tego lata, by urlop spełnił marzenia i oczekiwania? Zamiast hałaśliwej Krety czy zatłoczonego i drogiego Rodos, może warto wypocząć na którejś z kameralnych wysepek na Morzu Egejskim.

 • Grecja. Z Rio przez Ateny do Olimpii

  Odczekaliśmy aż opadną emocje igrzysk w Rio, by ruszyć z Aten w miejsce, gdzie one się narodziły 2792 lata temu. Tam wszystko wydaje się wciąż szlachetne, czyste i uczciwe.

 • Grecja: Kraj dobrego jedzenia i pięknych wysp

  Grecja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Piaszczyste plaże, błękitna woda, pyszne jedzenie, lokalne wina i tradycyjne ouzo, a także wiele interesujących zabytków sprawiają, że wypoczynek w Grecji mija (za) szybko, a wspomnienia urlopu zostają w pamięci na długo.

 • ​Grecja z dziećmi - atrakcje dla najmłodszych

  Dlaczego akurat Grecja? Wybierając się na wakacje z dziećmi, warto zdecydować się kraj, w którym będziemy świetnie bawić się całą rodziną. Ciepłe południe na pewno zachwyci nie tylko nas, ale także nasze pociechy.  Ciesząca oko malowniczymi krajobrazami i antycznymi zabytkami Grecja to jedno z najlepszych miejsc do wspólnego wypoczynku. Doskonale rozwinięta infrastruktura, liczne hotele...

 • Leżą tak blisko, a są tak odmienne: egzotyczna Turcja i tajemnicze wyspy greckie. Sprawdź, który kierunek wybrać.

Zdjęcia na temat: starożytna grecja
Wideo na temat: starożytna grecja
 • Mikołaj Rey o zaletach street foodu

  - W wielkiej gastronomii zaczynamy szukać klientów na zewnątrz, wychodzimy do ludzi - powiedział Mikołaj Rey o modzie na street food. Ekspert kulinarny wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN", jakie są tego zalety. Czy powstanie tego trendu sięga starożytnej Grecji? (DDTVN/x-news)

Dyskusje na temat: starożytna grecja
 • Re: Gdzie na wakacje?

  A ja marzę o Grecji, biuro Almatur oferuje wycieczkę Akropolis Tour. Starożytna Grecja pozostawiła po sobie wiele pięknych zabytków i wypocząć przy okazji można.

 • Re: Bazylika św. Teresy z Lisieux

  Starożytna Grecja i Rzym są źródłem europejskiej cywilizacji. Chrześcijaństwo tylko ten proces hamowało. Przyspieszanie rozwoju cywilizacyjnego następowało wtedy, gdy słabła dominacja Kościoła Rzymskiego - podczas reformacji, w renesansie, oświeceniu i czasach współczesnych. I piszę to jako wierzący.

 • trzeba być po........... aby się sprzedawać :S

  widać że cywilizacja europejska upada .. homosie , transy teraz męskie dziwy jest coraz gorzej a wszystko dzięki demokracji :) chyba upadniemy tak samo jak starożytna Grecja :(

 • Pitt historyk??

  Ten kto nie wie, czym była starożytna Grecja wystarczy, że posłucha Pitta i się dowie faceci nosili spódniczki i wten sposób zostały oddane realia tamtego świata :))))) Ehhh głupota ludzka nie zna granic, a Hollywood to już przewyższa są głupota innych