• Informacje na temat:

  starówka

Artykuły na temat: starówka
 • Koszyce na romantyczny wyjazd

  Unikatowa starówka, złoty skarb, malownicze jaskinie, a także fascynujące całościenne murale to tylko część atrakcji, które czekają na turystów w drugim co do wielkości mieście Słowacji. Szczególne położenie Koszyc i historyczne zawirowania sprawiły, że są one miastem wielokulturowym, w którym przeplatają się wpływy węgierskie, żydowskie i niemieckie, co tylko dodaje im uroku. Zwiedzanie...

 • Dubrownik - cud nad Adriatykiem

  Starówka Dubrownika to kwintesencja miasta dla turysty idealnego. Jest na tyle niewielkie, by objeść je w jeden dzień i na tyle malownicze, by każde zdjęcie wyszło świetnie.

 • Warszawa - cud Polski z listy UNESCO

  Pójdę na Stare Miasto, nie byłam tam od wczoraj, nie mogłabym w nocy zasnąć, gdybym nie poszła dziś... śpiewała Irena Santor. Tak, odbudowana od fundamentów po II wojnie światowej Starówka uzależnia.

 • Polska od kuchni: Na Kujawy upiec i skosztować piernika

  Wspaniały klimat Ciechocinka, osada kultury łużyckiej w Biskupinie oraz przepiękna toruńska starówka – to tylko kilka powodów, by lepiej poznać tę część...

 • Koszyce warstwa po warstwie

  Niecałe dwie godziny drogi od polskiej granicy znajduje miasto będące idealnym celem weekendowych wypadów. Tętniąca życiem Starówka z modnymi barami i restauracjami i sporo historycznych tajemnic do odkrycia sprawiają, że nie można się tu nudzić.

 • Zamość - renesansowa perła na Roztoczu

  Zamojska starówka figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1992 roku. Plan Zamościa stworzony przez włoskiego architekta nawiązywał do koncepcji antropomorficznych. Oznacza to, że poszczególne elementy miasta miały odpowiadać konkretnym częściom ludzkiego ciała. Sercem stał się Rynek Wielki, głową – Pałac Zamoyskich, kręgosłupem – ul. Grodzka.

 • Najciekawsze miejsca w Lublinie

  Jego urodę podkreśla samo położenie. Lublin, niczym Rzym, jest miastem na siedmiu wzgórzach. A jego Starówka to perełka architektoniczna. W ciągu ostatnich kilku lat przeszła gruntowną rewitalizację, dzięki czemu miasto przeżywa drugą młodość. Choć młode wcale nie jest.

 • Co zwiedzać w Czarnogórze

  Zachwycająca przyroda, malownicze starówki, pamiętające średniowiecze, ciepłe morze – tak powinien wyglądać urlop!

 • Holenderskie miasta - atrakcje, zabytki

  Amsterdam - kanały, muzea i rowery Wybierając się do Holandii, żaden turysta nie może przeoczyć niezliczonych atrakcji Amsterdamu. Pocięta niemal 160 kanałami starówka tego przepięknego miasta wyróżnia się niepowtarzalnym urokiem i klimatem swoich wąskich uliczek. Nie na darmo nazywana "Wenecją Północy" metropolia co roku przyciąga tysiące spragnionych jej niezwykłej atmosfery podróżników...

 • ​Teneryfa - najpiękniejsze miasta wyspy

  Teneryfa to bez wątpienia wyspa kontrastów i różnorodności. Natrafimy tutaj zarówno na ukryte pośród górskich dolin niewielkie wioski, jak i luksusowe, imponujące wielkością nadmorskie kurorty. Nowoczesna architektura, a może zabytkowa starówka? Sprawdź, które z teneryfskich miasteczek koniecznie powinieneś odwiedzić!

Zdjęcia na temat: starówka
Wideo na temat: starówka
 • Bratysława: Zachwycaj się starówką

  Podążasz szlakiem europejskich stolic? Zajrzyj do Bratysławy i przejdź się po uroczej starówce.

 • Spacer po Wilnie

  W przeciwieństwie do historycznych dzielnic Tallinna i Rygi, które zdają się znajdować w wyłącznym posiadaniu turystów, barokowa starówka Wilna, przyciąga równie wielu miejscowych co przyjezdnych.

Dyskusje na temat: starówka