• Informacje na temat:

  stambule

Artykuły na temat: stambule
 • Polskie kimona w Stambule

  Joanna Hawrot sprawiła, że ulica zaczęła chodzić w kimonach, została Projektantką Roku HUSH#BEGIN DESIRE, teraz jej filozofia From Fashion To Art będzie promować Polskę w Stambule na Kongresie Tkaniny i Ubioru. O nietypowych połączeniach i artystycznym modelu biznesowym z projektantką rozmawia Alicja Myśliwiec.

 • To, co najbardziej uderza przyjeżdżającego do Stambułu turystę, to ogrom metropolii nad Bosforem. Liczący ok. 18 milionów mieszkańców...

 • Wielki Bazar w Stambule pamięta czasy Sulejmana

  Wielki Bazar w Istambule to jeden z najstarszych i największych na świecie. Tworzy go plątanina 61 uliczek, przy których mieści się ponad 3000 sklepików odwiedzanych codziennie przez ponad 250 tysięcy ludzi. Ilość towarów, jakie się tu piętrzą, jest zaś nie do policzenia. I trudno się im oprzeć!

 • Stambuł i Ankara - dwie stolice Turcji

  Trudno o dwa bardziej różne miasta. Potężny Stambuł z wielowiekową historią, politycznym znaczeniem i mnóstwem zabytków oraz do początku XX wieku prowincjonalna Ankara, miasto stosunkowo nowe, które w minionym stuleciu przeżyło gwałtowny rozwój. Łączy je w zasadzie tylko jedno - rola stolicy Turcji.

 • Stambuł tańczy na dachu

  W Stambule można nocą tańczyć na dachu lub na wyspie pośrodku Bosforu. Albo zjeść kolacje z widokiem na całe miasto. A śniadanie – na promie na Wyspy Książęce. Miasto między Europą i Azją to doskonały adres dla sybaryty.

 • Na biało i niebiesko

  Muzeum Śródziemnomorskie w Sztokholmie zorganizowało wystawę niebiesko-białej porcelany chińskiej ze zbiorów Muzeum Pałacu Topkapy i Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamu w Stambule.

 • Rusłana bohaterką Ukrainy

  Ukraina świętuje triumf swej reprezentantki, Rusłany Lyżyczko, w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w minioną sobotę, 15 maja, w Stambule. Prezydent Leonid Kuczma uhonorował wokalistkę specjalnym odznaczeniem państwowym.

 • Zlecenie

  W 1905 roku w stolicy Imperium Osmańskiego, Stambule, planowany jest zamach na sułtana Abdulhamita II. Organizatorami są Ormianie, młodoturcy, a może i obce mocarstwa czyhające na upadek chwiejącego się kolosa na glinianych nogach.

 • Pchli pałac

  Stambuł, Pałac Cukiereczek, ul. Żurnalowa 88: na tego, kto tu wyrzuca śmieci, spadnie nieszczęście...

 • Joanna Puchalska: Polki, które zadziwiły świat

  ...kobieta oficjalnie utrzymująca się z wykonywania zawodu lekarza; swoją praktykę prowadziła głównie w Stambule. Alicja Dorabialska, fizykochemik, która rozwinęła badania w dziedzinie energetyki...

Wideo na temat: stambule
 • Stambuł

  Zwiedzając Stambuł nie zapomnij zajrzeć do Pałacu Topkapi i zwiedzić harem. To tam rozgrywały się intrygi pałacowe, które do dziś poruszają wyobraźnię.

 • Śladami Adama Mickiewicza w Stambule

  Radwan w ramach swojego cyklu w "Dzień Dobry TVN" wybrał się do Stambułu, gdzie w 1855 roku zmarł Adam Mickiewicz. Dlaczego okoliczności śmierci poety są tajemnicze i jaki był jego ostatni posiłek? Radwan odwiedził w Konstantynopolu emigracyjną dzielnicę Tarlabasi. Dlaczego Mickiewicz tu mieszkał? - Mickiewicz wołał zatrzymać się tutaj, ponieważ chciał być niezależny od reszty emigracji polskiej, a także chciał poczuć prawdziwą Turcję - przyznała turkolog Paulina Dominik. W studiu programu...

 • Są zabijane, bo odważyły się zmienić płeć!

  W tym roku w paradzie równości w Stambule wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Wśród nich maszerowała Michelle Demishevich, jedyna w Turcji transseksualna dziennikarka. Dwa lata temu Michelle została dotkliwie pobita na ulicy. Niedawno sąd skazał sprawczynię tego napadu na karę więzienia. To ważny wyrok w kontekście prześladowań transseksualistek – w ciągu ostatnich kilku lat blisko 70 takich

Dyskusje na temat: stambule
 • Re: Miłość w internecie. Czy to możliwie?

  Na pewno w Stambule w chusie i z gromadka dzieci ,no i oczywiscie musialas przejsc na islam i sluchac meza-tak to jest u muzulmanow. WSPOLCZUJE!!! Ja poznałam swojego męża Turka przez internet, pisaliśmy kilka miesięcy po czym zdecydowałam się pojechać do Turcji żeby go poznać w realu , spędziłam w Stambule 10 wspaniałych dni, 2 miesiące później wzięliśmy ślub. Jestem bardzo szczęśliwa , urodził

 • Re: 36 godzin w Stambule - po azjatyckiej stronie

  Katolicki półgłówku Konstantynopol i Stambuł to jedno i to samo ....

 • Re: Miłość w internecie. Czy to możliwie?

  Ja poznałam swojego męża Turka przez internet, pisaliśmy kilka miesięcy po czym zdecydowałam się pojechać do Turcji żeby go poznać w realu , spędziłam w Stambule 10 wspaniałych dni, 2 miesiące później wzięliśmy ślub. Jestem bardzo szczęśliwa , urodził nam się wspaniały synek, mieszkamy razem w Stambule od ponad 1,5 roku. Zachęcam do poznawania ludzi przez internet choć to prawda że trzeba być

 • Re: 36 godzin w Stambule - po azjatyckiej stronie

  U tureckich mordercow i ludobojcow nie mam zamiaru wydawać pieniędzy. Mogę odwiedzić Konstantynopol, a jakiś "stambul" nie mam ochoty.

 • Re: Miss Polski 2017

  Handel niewolnikami w Stambule wyglądał podobnie - tylko panienki były mniej chętne

 • Re: 36 godzin w Stambule - po azjatyckiej stronie

  Byłem w Stambule wiele razy, na początek należy uważać na pucybutów gubiących niby przypadkiem szczotkę do czyszczenia obuwia, podniesiesz a on niby w podzięce będzie chciał Ci wyczyścić buty lecz później już okaże się iż jednak należy zapłacić 30 lira ok 40 zł za tą przyjemność. Druga kwestia to taksówki o ile z lotniska Ataturk dojazd taxi jest bezpieczny (chodzi o cenę za dojazd) to już

 • Re: Wołyń odcisnął na ocalałych głębokie piętno

  Wracaj do szkoły. Obcieli glowę synowi Jagiełły. Setki lat brali w jasyr młodzieniaszków i nadobne dziewice z Podola i sprzedawali w Stambule, Damaszku i Bagdadzie, z dużym zyskiem.

 • Re: 36 godzin w Stambule - po azjatyckiej stronie

  1 lir turecki to około 1,30 PLN

 • Re: 36 godzin w Stambule - po azjatyckiej stronie

  Nie dostrzegasz w ogóle sensu wypowiedzi i podkreślenia właściwej nazwy Konstantynopol. Skompromitowałeś się tym wpisem głupku !