• Informacje na temat:

  smoleński

Artykuły na temat: smoleński
 • Ofiarodawcy mogą dokonywać dobrowolne wpłaty na konto: Jasnogórska Fundacja Pro Patria PKO BP S.A. II/O Częstochowa 62 1020 1664 0000 3102 0019 4746...

 • Wiganna Papina: Pomogłam przy pogrzebie Lecha Kaczyńskiego

  Pomaga się ludziom, a nie opcjom politycznym - mówi stylistka. Zaznacza też, że po katastrofie smoleńskiej nawet przedstawiciele opozycji wspierali Martę i Jarosława Kaczyńskich. Zdaniem Wiganny Papiny nikt w takiej sytuacji nie odmówiłby pomocy.

 • Jedzenie, że hej!

  Góralska kuchnia jest wyrazista, jak charakter mieszkańców Tatr. Kwaśnicę najlepiej robić z kapusty tak kwaśnej, że "gębę wykręca", a litworówkę pić mocną, 70-procentową - radzą Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński w znakomitym przewodniku po tatrzańskiej historii, kulturze i kuchni "Kruca fuks. Alfabet góralski".

 • Chciałabym oddychać

  Zamknęła rozdział: praca w Panoramie. Stara się zamknąć prywatny wątek katastrofy smoleńskiej. Można powiedzieć, że to moment, kiedy Joanna Racewicz chce zacząć pisać swoją historię od nowa. Ma już na to najważniejszą zgodę – od samej siebie. Na spotkanie przychodzi uśmiechnięta, choć w trakcie tej rozmowy głos załamie jej się kilka razy.

 • Balagan. Alfabet izraelski

  ..."Balagan. Alfabet izraelski" to subiektywny słownik - przewodnik Pawła Smoleńskiego po Izraelu - największym i najbardziej fascynującym "Balaganie" świata.

 • Mgła

  Mgła to rozmowy o prawdziwym obliczu katastrofy smoleńskiej. Historia opisana momentami chłodno, ale często też emocjami, łzami i gniewem.

 • Jak wyjść z cienia tamtej tragedii

  Ostatnio znaną dziennikarkę widywano tylko w towarzystwie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i na akcjach charytatywnych. Jest szansa, że wkrótce wróci do telewizji.

 • Piękna Anka - Anna Komorowska

  Jest trzecią z kolei żoną opozycjonisty, która została Pierwszą Damą. Bronisław Komorowski wygrał w 2010 roku przyspieszone wybory prezydenckie po katastrofie smoleńskiej, w której zginął Lech Kaczyński. Swojego rywala, Jarosława Kaczyńskiego, kawalera, pokonał ponad 3 procentami głosów. Może zawdzięczał to budzącej sympatię małżonce?

 • "Common Affairs" w Berlinie

  ...— w pewnym sensie się z nim zgadza. Z kolei "Krzyż" Piotra Wysockiego porusza najdelikatniejszy temat polskiej historii po 1989 roku. To dokumentacja wydarzeń po katastrofie Smoleńskiej. Właśnie pod(...) przekształcania rzeczywistości. Konrad Smoleński przygotowuje performans będący powtórzeniem projektu "Energy Hunters" ze Spojrzeń w 2011. Artysta wyjdzie z akcją na peryferia Berlina. Wprowadzi przygodnych...

 • Made in Poland

  ...reporter wytoczył bandytom na warszawskim blokowisku,  "To nie mój pies, ale moje łóżko" Lidii Ostałowskiej i Pawła Smoleńskiego" o Agnieszce Osieckiej czy też “Książka wisiała, manikura trwała(...), Leszek K. Talko, Paweł Smoleński, Beata Pawlak, Wojciech Staszewski, Rafał Kalukin, Włodzimierz Kalicki, Irena Morawska, Monika Piątkowska, Piotr Lipiński, Włodzimierz Nowak (Zdzisław Wolniarowicz...

Wideo na temat: smoleński
 • Wiganna Papina pomagała przy pogrzebie Lecha Kaczyńskiego

  Pomaga się ludziom, a nie opcjom politycznym - mówi stylistka. Zaznacza też, że po katastrofie smoleńskiej nawet przedstawiciele opozycji wspierali Martę i Jarosława Kaczyńskich. Zdaniem Wiganny Papiny nikt w takiej sytuacji nie odmówiłby pomocy.

Dyskusje na temat: smoleński