• Informacje na temat:

  skaliste wzgórze

Artykuły na temat: skaliste wzgórze
 • Najlepsze plaże w Toskanii

  Myśląc o Toskanii wyobraźnia kreśli nam w głowie obraz malowniczych pagórków, lawendowych pól i skalistych wzgórz. Nie łączymy tych niezwykłych widoków z krajobrazem nadmorskich kurortów. A to duży błąd!

 • Zalesione wzgórza otaczające kamienne miasteczka, skaliste urwiska często zanurzone we mgle, wysokie klify – tak wygląda hiszpańska Galicja. Jakże inaczej, niż reszta Półwyspu Iberyjskiego!

 • Rio de Janeiro - jak zwiedzać miasto?

  Jedna z najnowocześniejszych metropolii świata, w której nie brakuje dzielnic biedy. Miasto rozciąga się pomiędzy dwoma skalistymi wzgórzami - "Głową Cukru" nad Oceanem Atlantyckim i "Garbatą Górą", na szczycie której znajduje się ogromna figura Chrystusa Odkupiciela.

 • Złotoryja - złote miasto w krainie wulkanów

  Złotoryja leży na malowniczym skalistym wzniesieniu ponad doliną Kaczawy. Niegdyś była ważnym ośrodkiem wydobycia złota na Dolnym Śląsku.

 • Hovs Hallar - szwedzki skarb natury i europejskiej kultury filmowej

  "Partia szachów ze Śmiercią na plaży. Śmierć wygrywa" - tak Tim Robey, krytyk brytyjskiego "The Telegraph", w ośmiu słowach zrecenzował Siódmą pieczęć Ingmara Bergmana. "Przejmujące urwiste klify i skalista plaża. Zapierają dech". Tak w ośmiu słowach mogłabym podsumować, jakie wrażenie zrobiło na mnie wybrzeże Hovs Hallar, gdzie Bergman nakręcił jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych scen w historii kina.

 • Chorwacja - dla smakoszy piękna

  Jest tu wszystko: cudowne plaże, idylliczne wyspy, zalesione wzgórza, rzymskie ruiny… i wyborne jedzenie, jakiego nie posmakujecie nigdzie indziej.

 • Słowenia: Góry, jaskinie i wybrzeże Adriatyku

  ...zamieszkiwał wzgórze na rzeką Lublanicą. Pokonali go mityczni Argonauci podczas wyprawy po złote runo. Na pamiątkę tego wydarzenia smok trafił do herbu miasta. Jego wizerunek zdobi wiele budynków...

 • Słowenia. Co warto zobaczyć?

  ...zamieszkiwał wzgórze na rzeką Lublanicą. Pokonali go mityczni Argonauci podczas wyprawy po złote runo. Na pamiątkę tego wydarzenia smok trafił do herbu miasta. Jego wizerunek zdobi wiele budynków, a 4 stwory...

 • Zwiedzanie Santiago - stolicy Chile

  Santiago nie jest taka prosta. Porządek ulic burzą skaliste wzgórza wyrastające z miejskiej tkanki: Santa Lucia i San Cristobal (św. Łucja i św. Krzysztof). Układ obrzeży musiał się z kolei(...) się na niedalekie od Placa de Armas wzgórze San Cristobal Wiedzie na niego kolejka zębata (funicular), która pokonuje 284 m różnicy poziomów. Ze szczytu rozciąga się najpiękniejsza panorama miasta...

 • Szlak papieski w Sudetach

  ...zbocza nabierają złocistoczerwonych odcieni. Warto zatrzymać się przy głównych atrakcjach Karkonoskiego Parku Narodowego: szemrzącym wodospadzie Szklarki i usytuowanym na samym szczycie skalistego...