• Informacje na temat:

  santa maria wakacje

Artykuły na temat: santa maria wakacje
 • Wakacje na Sardynii

  Cattedrale di Santa Maria w Piazza Duomo stanowiąca mieszankę stylów renesansowych, barokowych i gotyckich czy zwiedzając Museo Diocesano d'Arte Sacra w którym znajduje się pokaźna ekspozycja(...) kąpieli w szafirowym morzu. Sceneria idealna na wymarzone wakacje.

 • 15 najlepszych miejsc na wakacje

  TripAdvisor.com, największy portal podróżniczy, opublikował listę 25 najlepszych miast na wakacje w 2013 roku. Wszystkie miejsca zostały wybrane przez internautów. My prezentujemy pierwszą piętnastkę, w której przeważają miasta europejskie.

 • Gdzie jechać jesienią na urlop?

  Jesień to nie tylko czas nadrabiania lekturowych zaległości i siedzenia z kubkiem ciepłej herbaty w dłoniach. To również pora, kiedy można, po sezonie, wybrać się na niezapomniane wakacje. Gdzie wyruszyć, by poczuć ciepło słońca? Oto nasze propozycje.

 • Prawdziwie egzotyczne wczasy – Polacy podejmują nowe turystyczne wyzwania

  Z badań przeprowadzonych przez PBS wynika, że ponad 1/3 badanych, którzy zadeklarowali, że planują wczasy, wybiera wakacje za granicą. Coraz chętniej, zamiast oklepanych destynacji, takich jak Grecja, Turcja, Włochy czy Hiszpania, obieramy bardziej egzotyczne kierunki, odkrywając uroki Kuby, Tanzanii, Dominikany czy Meksyku.

 • Na szlaku smaku

  Coraz częściej znajomi, którzy wybierają się na wakacje do Włoch, pytają mnie: Będziemy we Florencji, Mediolanie, Palermo, Rzymie. Powiedz, do jakiej knajpki mamy iść, żeby zjeść coś dobrego, regionalnego?

 • Szukasz gorącego hiszpańskiego raju, w którym spędzisz wakacje marzeń i poznasz wspaniałych ludzi? Pragniesz odkryć ojczyznę flamenco, zatańczyć na jednym z oszałamiająco barwnych festiwali i odwiedzić najsławniejsze miejsca w Andaluzji? Nie zwlekaj - czeka na ciebie pełna atrakcji i nowych doświadczeń Sewilla!

 • Wielkanoc na południu Europy

  ...przyczepione są fajerwerki. Kiedy dotrze od do bazyliki Santa Maria del Fiore, sztuczne ognie podpala się krzemieniami pochodzącymi według legendy z Jerozolimy.  Do miasta przywiózł je dzielny uczestnik...

 • Dlaczego warto pojechać do Toskanii?

  ...niezliczone ilości eksponatów i zabytków, w tym kościół Santa Maria Novella, katedra Santa Maria del  Fiore, Pałac Vecchio.  Znajdująca się we Florencji Galeria Uffizi  to najstarsza i najsłynniejsza(...), takich jak Montecatini, Saturnia, Montepulciano, Monsummano and Bagno Vignoni, które oferują kuracje wodami termalnymi . Toskania to świetne miejsce na "zielone wakacje".  Na całym terytorium regionu...

 • ...zatoki wrzynającej się głęboko w wybrzeże wyspy. Kamienny deptak zaprowadził nas pod kościół Santa Maria – Wydaje mi się, że ta szeroka ulica prowadzi do portu – powiedział mąż, kiedy wysiedliśmy z autobusu. Weszliśmy pomiędzy kamienice, których część pamięta jeszcze panowanie brytyjskie na wyspie w XVIII w. Kamienny deptak zaprowadził nas pod kościół Santa Maria. – Słyszę organy, może...

 • Mamma mia!, czyli miłość po włosku

  Santa Maria in Cosmedin. W jej przedsionku znajdują się legendarne Usta Prawdy (wł. Bocca della Verità), rozsławione przede wszystkim dzięki Rzymskim wakacjom , pamiętnemu filmowi z 1953 r., z Audrey(...) i pysznego cornetto (zwanego również brioche ). Jest to pieczywo przypominające znanego nam dobrze francuskiego croissanta. Aby zasmakować prawdziwych rzymskich przysmaków, szukajcie miejsc, w których...