• Informacje na temat:

  saksonia

Artykuły na temat: saksonia
 • Moritzburg - perła Saksonii

  Saksonia to pięknie oszlifowany diament. Zaledwie godzinę drogi od granicy co krok natrafiamy na wyjątkowej urody pałace, zamki, parki i ogrody. Większość tych cudów architektury oraz sztuki ogrodniczej ma związek z Polską. Łączy nas ze złotym wiekiem Saksonii osoba Augusta II Mocnego, dwukrotnego króla Polski, Saksończyka. Jedną z pereł w koronie Saksonii jest bez wątpienia Moritzburg.

 • Co warto zobaczyć w Saksonii?

  Polsko-saksońskie związki Saksonia nie jest popularnym kierunkiem wycieczek polskich turystów. Świadomość jej atrakcji historycznych jest bardzo niska. Szkoda, bo to kraina wyjątkowo piękna. Najbardziej urozmaicona pod względem kulturowym i przyrodniczym ze wszystkich landów. W dodatku bardzo przyjazna rodzinom. Znajdujące się w niej obiekty rozrywkowe dostosowane są do potrzeb rodzin...

 • Wyprawa wzdłuż Łaby z Drezna na wschód, niezależnie czy statkiem, pociągiem lub samochodem zapiera dech w piersiach. Saksonia może oczarować i zaczarować. A my jej ulegamy. Kiedy pierwszy raz odwiedziłam Bastei, z wrażenia zaniemówiłam. Zdjęcia nie oddają skali tego teatru natury, w którym uczestniczą przybysze. Niektórzy dojeżdżają tu samochodem, niektórzy dopływają statkiem...

 • ​Atrakcje Saksonii, czyli dlaczego warto pojechać do Niemiec

  ...z izb regionalnych lub muzeów, by spotkać się z naprawdę niepowtarzalnymi obyczajami, dekoracjami i łużycką historią. Saksonia - raj dla smakosza Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania dobrze...

 • Striezelmarkt w stolicy Saksonii. Na tropie św. Mikołaja

  Drezno zachwyca zawsze, ale od kilku dni wygląda bajecznie! Ruszył bowiem Striezelmarkt – bożonarodzeniowy jarmark.

 • Weekend w Dreźnie: Rafael w Zwingerze i jam session w Neustadt

  W zbombardowanym w 1945 roku Dreźnie zakończył się etap odbudowy powojennych zniszczeń. Nie ma też już śladu po NRD-owskiej stagnacji, a „Florencja Północy” rozkwita na wielu polach. Miasto zachwyca bowiem nie tylko pięknie odrestaurowanymi, barokowymi zabytkami, ale także niezwykłą atmosferą, którą tworzą, zakochani w naturze i siejący artystyczny ferment, mieszkańcy. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić stolicę Saksonii.

 • Saksońska Kraina Łaby: bajkowe zamki i klimatyczne winnice

  Łagodny klimat, 1600 słonecznych godzin w roku, urokliwe miasteczka, barokowe zamki i zielone wzgórza porośnięte winoroślą. Po takiej charakterystyce, do głowy przychodzą kadry z filmów „Nasz najlepszy rok” i „Młode wino”. Tymczasem mowa nie o romantycznej Prowansji czy Południowych Morawach, ale o (wciąż niedocenianej przez Polaków) Saksonii. Największe atrakcje tego regionu dzieli od Polski zaledwie 200 kilometrów.

 • Ciekawe miejsca w Brunszwiku

  Brunszwik to miasto położone w Dolnej Saksonii. Historia zna je przede wszystkim za sprawą siedziby Hitlera, ale turyści mogą poznać je jako miasto ze wspaniałą tradycją i kulturą.

 • Tajemnice białego złota w fabryce porcelany

  Niewielkie, obronne miasteczko niedaleko granic Polski zdobyło wielką sławę i ogromne pieniądze na początku XVIII wieku, kiedy wymyślono w nim, po raz pierwszy w Europie, jak robić porcelanę. Do tej pory przez 11 wieków potrafili to robić tylko Chińczycy. Miśnieńska porcelana, zwana białym złotem, stała się źródłem bogactwa władców Saksonii i wpłynęła na rozwój miasta, które do dziś zachowało swój piękny i kameralny charakter.

 • Tajemnica znachorki

  Fascynująca podróż w gęste lasy i na warowne zamki dwunastowiecznej Saksonii. Wspaniała, klimatyczna opowieść o miłości, uporze i odwadze.

Dyskusje na temat: saksonia