• Informacje na temat:

  sahara zachodnia

Artykuły na temat: sahara zachodnia
 • Polska Sahara, drewniana wieś i inne atrakcje

  .... Wybraliśmy dla was cztery miejsca, w których poczujecie magiczną atmosferę tego regionu. Polska Sahara Pustynia Błędowska, nazywana "polską Saharą", to największy w środkowej Europie obszar pustynny...

 • ​Al - Farafira - jedziemy Białą Pustynię

  ..., na wydmy. Tu natomiast wichury odsłoniły kredowe skały, wciąż żłobiąc w nich niezwykłe figury. Mieszkańcy okolicznych wiosek zgodnie przyznają, że Biała Pustynia, tutaj nazywana Sahara el Beyda(...), że spadki temperatury po zmierzchu w Egipcie są naprawdę znaczące. Pustynię najlepiej jest zwiedzić razem ze zorganizowaną wycieczką. Jak można się przekonać w pobliskich oazach, chociaż Sahara el...

 • Tunezja - kraj egzotycznych krajobrazów

  Wycieczki na wielbłądach to jedna z największych atrakcji

 • Arizona - co warto tu zobaczyć

  Stan Arizona to nie tylko Wielki Kanion Kolorado okrzyknięty jednym z cudów świata. To także niezwykłe formacje geologiczne złożone z czerwonych skał, historyczne miasta kowbojskie, bezdroża idealne na dzikie wyprawy i liczna Polonia w Phoenix. Arizona uznawana jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miejsc w USA.

 • Poznaj największe zabytki starożytnego Egiptu

  ...tylko znaczenie polityczne i handlowe. Otoczony Morzem Czerwonym po wschodniej stronie, Morzem Śródziemnym na północy, pustynią Sahara na zachodzie mógł cieszyć się względnym spokojem – takie położenie...

 • ​Dziewiczy czar Wysp Zielonego Przylądka

  Ze środka Oceanu Atlantyckiego wyrasta piętnaście wysp, wciąż nieskalanych destrukcyjnym wpływem masowego turysty. Wszyscy, którzy mieli szczęście poznać archipelag, twierdzą jednogłośnie, że jest to jedno z najbardziej dziewiczych i urokliwych miejsc na Ziemi.

 • Lot do ciepłych krajów w zimie. Gdzie warto jechać?

  ​Większość z nas przerzuca się własnie z jesiennych kurtek na zimowe. Na zewnątrz coraz chłodniej i raczej nie ma co liczyć na ocieplenie. Marzenia o słońcu i wysokiej temperaturze można zrealizować, wykupując lot do ciepłych krajów. W zależności od tego, jak bardzo chcemy się wygrzać, mamy do wyboru różne miejsca na całym świecie.

 • Maroko - kraj jak z baśni

  Choć Maroko od lat nawiedzają rzesze turystów, kraj ten wciąż spowija nimb tajemnicy. Malownicze zakątki przedsionka Afryki intrygują przybyszów z całego świata. Folklor kraju tworzą Berberowie ze swymi kolorowymi strojami, dywanami i muzyką. Odkryj Maroko i poczuj klimat rodem z "Baśni tysiąca i jednej nocy".

 • Off-Road przez Afrykę

  Afryka to kontynent wielu kontrastów i prawdziwa mieszanka wielokulturowości. Tereny górzystych wzniesień i piaszczysty saharyjski bezkres, niepowtarzalny klimat lokalnych wiosek i większych miast. Uczestnicy Expedycji IV Kongo musieli zmagać się z niełatwymi warunkami podróży, niesprzyjającym klimatem i niekiedy z własnymi słabościami. Jednak dla wytrwałych miłośników Off-Roadu nie istnieją rzeczy niemożliwe.

 • Wszystkie barwy Senegalu

  Zmęczył ją jej poukładany świat. Przygotowała plan. Ale prawdziwej zmiany nie da się zaplanować. O podróży na Bali, która skończyła się w Senegalu, opowiada Joanna Wieczorek-Dieng.