• Informacje na temat:

  rzym historia

Artykuły na temat: rzym historia
 • ​Braga - portugalski Rzym

  Braga - historia we współczesności Braga to jedno z najstarszych miast w Portugalii. Zostało założone ponad dwa tysiące lat temu przez starożytnych Rzymian. Jego historia sprawia, że  jest obowiązkowym punktem wycieczek turystów nastawionych na zwiedzanie zabytków.  To tu odnajdziemy elementy stylu romańskiego, barokowego, renesansowego, czy gotyckiego. Historyczna zabudowa znajduje...

 • Krótka historia biżuterii

  ...emaliowanie, grawerowanie, granulacja i filigran. Biżuteria w Grecji i Rzymie Wianki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki - te wszystkie ozdoby były znane i popularne w Starożytnej Grecji. Biżuterii(...), szmaragdy, perły i onyksy. Skutki podboju Grecji przez Rzym były widoczne także w jubilerstwie - raczej prosta i elegancka biżuteria zaczęła nabierać coraz bardziej fantazyjnych kształtów. Rzymianie...

 • Wszystko o Schodach Hiszpańskich w Rzymie

  ...​Rzym - Wieczne Miasto jest pełne zabytków pamiętających jeszcze czasy Cesarstwa Rzymskiego, niemniej jednak większość zachowanych do dziś budynków pochodzi z czasów późniejszych i ich historia wiąże się z mecenatem możnowładców i duchownych. Wiele miejsc ufundowali papieże lub kardynałowie.

 • Rzym zwiedzany na nogach

  ...​Najlepszymi miesiącami na zwiedzanie Rzymu są kwiecień i wrzesień. Nie ma wtedy zbyt wielu turystów, jest zielono i ciepło przez większą część dnia. Co prawda przyjeżdżając tu na weekend nie mamy szans zwiedzić wszystkich ważnych zabytków, ale te najważniejsze, również miejsca związane z osobą Jana Pawła II zobaczymy.

 • Wniebowzięte. Historie prawdziwe

  ...​Fascynujące zajęcie. Przygoda, ciągła podróż: dzisiaj Rzym, jutro Madryt. Być stewardesą to marzenie dziewczyn. Ale ich życie nie jest tak kolorowe jak plakaty z reklamą linii lotniczych. Reporterka Twojego Stylu poznaje realia, których nie widzą pasażerowie. O kulisach zawodu stewardesy mogą rozmawiać tylko anonimowo.

 • Polskie ślady w Watykanie. Plan kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie

  To miejsce jest dla Polaków szczególnie ważne. Ale w Watykanie i w Rzymie jest więcej polskich śladów niż te, które pozostawił nasz papież.

 • ​Roma-Europa Festival. Warto wtedy odwiedzić Rzym

  We wrześniu 2015, rozpocznie się jeden z najciekawszych festiwali w Europie. Warto już teraz przyjrzeć się temu, co zaprezentowane zostanie w ciągu tej edycji. Potrwa on bowiem aż do 8 grudnia, a przez te kilka tygodni naprawdę wiele będzie się działo . To idealna okazja, by odwiedzić Rzym.

 • Najlepiej zachowany rzymski amfiteatr. Nie w Rzymie, a w Tunezji

  Tunezji i jest trzecią na świecie co do wielkości budowlą rzymską (po Rzymie i Kapui). Obiekt został wzniesiony za czasów cesarza Gordiana, w latach 230 – 238 n.e. Monumentalna budowla była niegdyś areną cyrku i rzymskich zawodów.  Jest to niewątpliwie najbardziej spektakularna i najchętniej odwiedzana przez turystów atrakcja Afryki Północnej. Jej powierzchnia ma kształt elipsy o obwodzie 427 m, ma 149

 • ​Zima w trzech klimatach - Turyn, Madera, Rzym

  ...wypoczynkowi. I nie zapomnijcie skosztować maderskiej kuchni - jest jeszcze lepsza niż portugalska z kontynentu. Wieczne Miasto bez tłumów Macie ochotę na zwiedzanie? Rzym to dość oczywisty wybór, ale też nigdy się nie nudzi. Nie ważne czy jesteście tu po raz pierwszy czy któryś z kolei - Rzym za każdym razem zachwyca i intryguje coraz bardziej. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spędzić tam ferii...

 • Rzym i Jerozolima

  Historia dwóch starożytnych miast - Rzymu i Jerozolimy i narastający konflikt, którego echem jest współczesny konflikt na Bliskim Wschodzie.

Wideo na temat: rzym historia
 • Włochy: Atrakcje Rzymu

  Rzym to zdecydowanie najchętniej odwiedzana przez Polaków w celach turystycznych stolica w Europie. Z każdego zakątka włoskiego miasta spoglądają na nas tysiące lat historii. Jak odnaleźć się w labiryncie majestatycznych, starożytnych zabytków? Zobacz film!

Dyskusje na temat: rzym historia
 • Re: Chełm. Miasto na pograniczu trzech kultur

  Daniel Halicki był wnukiem Bolesława Krzywoustego , rządził zaledwie kilka lat, potem co raz musiał uciekać i kryć się na polskich i węgierskich dworach, z początku był katolikiem , ale gdy obraził sie na Rzym stał się prawosławnym ,Był kombinatorem i wasalem tatarskim.

 • Re: W bólu będziesz rodzić. Ciąża i poród w Polsce pierwszych Piastów

  Bo była wielkim narodem. W IV w. zagarnęli Włochy /słynny obraz Wandale rabujący Rzym/, Hiszpanię - jedna z prowincji Andaluzja - nazwa pochodzi od Wanalów skrócona o literę W. A nawet częściowo Afrykę i Kartaginę. Państwo sięgało od Morza Północnego do M. Czarnego.

 • Re: Maja Ostaszewska: Czuję i widzę więcej

  Teraz wiesz jak upadł Rzym i ogólnie dlaczego upadają cywilizacje a zwyciężają tacy jak dzisiejsi muzułmanie.

 • Re: Koniec turystyki

  Rzym 92-95 ub wieku to jeszcze było to w miarę czysto koszmar beżowo czarny dopiero się zaczynał i można było wejść do koloseum bez kolejki a teraz efekt ubogacenia brrrr setki ocierających i pocierających się o białe kobiety w autobusach miejskich koszmar lewacki zafundowany z tępego rozumu głupoty . Obawiam sie że historia się powtórzy i identycznie jak kiedyś nie zapanowanuje się nad hordami

 • Re: Carcassonne: Jak z obrazu

  lepiej jak wejdziesz i popatrzysz jeszcze bardziej wstecz nawet do lat sprzed Mieszka I . Co ciekawe dowiesz się wówczas, iż Polska nie zaczęła się od Mieszka I jak nas uczy oficjalna historia ale już(...) a od południa z cesarstwem rzymskim czyli dzisiejszymi Włochami. Dowiesz się też, iż z Lachami czyli Polakami próbował walczyć Juliusz Cezar ale po dwóch bitwach ostatecznie jednej przegranej a drugiej

 • :)

  :)

  I znowu historia kołem się toczy ..... Troja .... I RZYM