• Informacje na temat:

  ruse

Artykuły na temat: ruse
 • Zabawa mlodych ludzi w norweskim wydaniu

  Zylam w zimnej polnocnej Norwegii, zmarzlam zbytnio - teraz przyszedl czas na sloneczny Cypr. Co kraj to obyczaj. Jeden dziwniejszy od drugiego. Bedac wiele miesiecy w Bodo - polnocna Norwegia (Nordland) mialam okazje zobaczyc nietypowa tradycje jak na mój gust, a mianowicie Russ.

 • Miejscowość Miłość i zamkowe atrakcje w okolicy

  W Miłości żyje się spokojnie, szczęśliwie. Jedno jednak mieszkańcom może nieco doskwierać: częste zniknięcia tablicy z nazwą ich miejscowości…

 • Owocowa herbata wrogiem zdrowych zębów?

  Aromatyczna owocowa herbata to potężny zastrzyk witamin. Badanie przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wykazało tymczasem, że popijanie kwaśnych napojów - w tym popularnej zwłaszcza o tej porze roku owocowej herbaty - może uszkadzać szkliwo naszych zębów.

 • 9 rzeczy, których nie wiedzieliście o Bułgarii

  ...przyrodniczym Rusenski Łom. Мonasterski kompleks pod wezwaniem św. Michała Аrchanioła, składający się z kilku skalnych świątyń, powstał w XII w. Najbardziej znana jest świątynia św. Bogurodzicy z pięknymi, dobrze zachowanymi freskami. Kompleks jest położony na terenach malowniczego parku Rusenski Łom, 20 km od miasta Ruse w kierunku południowym. Niedaleko znajduje się inny znany  zabytek - Monaster...

 • Urokliwe miasta nad Bugiem

  Znajduje się tam magiczna kraina, gdzie czas płynie wolniej, a dzika przyroda przypomina amazońską dżunglę. Wśród zakoli Bugu kryją się urokliwe, tajemnicze zakątki.

 • Jak wyglądało dzieciństwo Barbary Radziwiłłówny?

  Trzymana krótko i z dala od książek. Jeśli nie bita, to na pewno ignorowana. Dorastała w luksusie. Ale wcale nie miała dzieciństwa jak z bajki.

 • Dlaczego przeniesiono stolicę Polski do Krakowa? To zasługa tych dwóch kobiet

  Gniezno leżało w gruzach. Poznań został zrujnowany. Polska na gwałt potrzebowała nowej stolicy. I wcale nie wybrał jej mężczyzna zasiadający na tronie.

 • Sanktuaria maryjne w Polsce

  Dzień 3 maja w Kościele katolickim jest wielkim świętem – to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W sanktuariach maryjnych odprawiane są specjalne nabożeństwa.

 • Złoty pierścień Rosji to miejscowości wokół Moskwy z odrestaurowanymi zabytkami z czasów średniowiecza. Niektóre znajdują się kilkaset kilometrów od stolicy Rosji, ale warto ponieść trud podróży, aby zobaczyć, gdzie zaczęła się rosyjska państwowość.

 • Dziurawiec - roślina pełna tajemnic

  Według legend chronił przed czarami i czartami, a z opętanych wyganiał złe duchy. Od wieków stosowany jest w leczeniu bezsenności, migreny, psychozy. Sabina Kossak w swojej książce "O ziołach i zwierzętach" przekonuje, że warto mieć dziurawiec w swojej apteczce!