• Informacje na temat:

  regle

Artykuły na temat: regle
 • Jan Paweł II odwiedził ostatni raz Tatry 5 czerwca 1997 r. Była to niezaplanowana wizyta. Nad Morskim Okiem w skupieniu patrzył na panoramę gór z drugiej strony jeziora. Żegnając się powiedział: „Pilnujcie mi tej ziemi, tej przyrody!”

 • Alicja Klenczon: Historia jednej znajomości

  ...warsztatach na spacer z Januszem gdzieś pod regle, zobaczyli brzozę, która skojarzyła im się z grobem. Ojciec Krzysztofa był żołnierzem wyklętym, ta piosenka jest dla niego i takich jak on. "Biały krzyż...

 • Dziurawiec - roślina pełna tajemnic

  Według legend chronił przed czarami i czartami, a z opętanych wyganiał złe duchy. Od wieków stosowany jest w leczeniu bezsenności, migreny, psychozy. Sabina Kossak w swojej książce "O ziołach i zwierzętach" przekonuje, że warto mieć dziurawiec w swojej apteczce!

 • Na hasło „zimowa stolica Polski” ciągle jeszcze odzew brzmi „Zakopane”. I chociaż od lat słychać narzekania, że drogo jak diabli, że ceprów tłumy, brudno i męczą tu konie, a za miedzą śnieg bielszy i trasy ładniejsze – cały czas miasto odkryte przez Tytusa Chałubińskiego pozostaje dla wielu numerem jeden.

 • Takich Tatr nie znacie!

  Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego widzą rzeczy ukryte przed okiem zwykłego turysty. W niedostępnych miejscach, często w niesprzyjających warunkach i o zupełnie dziwnych porach odkrywają piękno tatrzańskiej przyrody i robią zdjęcia, które możemy obejrzeć w albumie "Opowieści z serca Tatr". Ale nawet nie schodząc z wytyczonego szlaku można zobaczyć Tatry na nowo i dostrzec to, co do tej pory umykało naszej uwadze.

 • Góry lepsze niż prozac

  .... Alternatywa? - Potrzebuję bliskości gór. Biorę wózek i idę pod Regle albo w Roztokach siadam nad potokiem. Tak na pół dnia - czytam, "dyskutuję" z Ignacym, gapię się w wodę. W Warszawie nikt nie patrzy...

 • Polskie - swojskie wakacje

  Kochasz polskie krajobrazy? Nie wyobrażasz sobie wakacji bez Mazur czy Bieszczad? Masz tylko kilka dni urlopu i nie chcesz spędzić ich w podróży na drugi koniec świata? Nieważne jakie masz powody - wybierz wakacje w Polsce!

Dyskusje na temat: regle
 • Re: PROSZE O PORADE- DZIEKUJE

  Najlepiej to znajdz sobie ulgę w cierpieniu ,często wstępuj do kościoła,rozmawiaj sama ze sobą ,znajdziesz pociecieszenie,a na pewno zrozumiesz siebie i podejmiesz właściwą decyzję której nigy nie będziesz w życiu żałowała,nie zatracaj samej siebie,a może wszystko jest inaczej jak myślisz? szkoda własnego życia jeżeli ono należy nie do wspólnoty małżonków tylko dla kogoś,a kochanie to jest takie jak sami sobie ubzduramy lub uzależnieni zostaniemy od kogoś lub czegoś..