• Informacje na temat:

  puszcza białowieska

Artykuły na temat: puszcza białowieska
 • Królewska Puszcza Białowieska

  A może spacer po lesie? Nie brak u nas gajów, borów i grądów – zielonych oaz natury, wysp wytchnienia od zgiełku codzienności. Jest wśród nich perła tak wyjątkowa, że pozazdrościć może jej Polsce cały świat. Puszcza Białowieska – miejsce, w którym zatrzymał się czas.

 • Puszcza Białowieska. Cud Polski z listy UNESCO

  Puszcza Białowieska jest jedynym w Europie kompleksem leśnym, jaki zachował pierwotny charakter. Jak tysiące lat temu...

 • Puszcza Białowieska to ostatni pierwotny las w Europie. Pełen tajemnic i atrakcji. Może sprawdzicie, kto w nim króluje i nacieszycie oczy jesiennymi pejzażami?

 • To jeden z najczystszych regionów w kraju. Najstarsza w Europie i jedyna w Polsce pierwotna Puszcza Białowieska przyciąga wielu turystów i entuzjastów wciąż jeszcze dzikiej przyrody.

 • To właśnie polskim władcom zawdzięczamy, iż Puszcza Białowieska była chroniona już w XV wieku. Przemijały pokolenia, rytm pór roku odmierzał czas, a puszcza wciąż trwała. Unikalna w skali Europy, zachwycająca.

 • Białowieski Park Narodowy. Ostatnia dzika puszcza

  To jedyne takie miejsce w Europie – przyroda pozostaje tu niezmieniona od wieków. Park warto odwiedzić nie tylko po to, by zobaczyć żubry, ale także, aby… odbyć podróż w przeszłość.

 • Ten mało znany, choć położony w centrum Polski region, pełen jest zimowych atrakcji. Przekonajmy się, dlaczego Puszcza Biała jest wyjątkowa!

 • Obserwowanie żubrów przez internet

  Wystarczy zajrzeć na białowieską polanę, by zobaczyć, co się u nich dzieje, i by pozachwycać się puszczańską przyrodą. Jak? Dzięki pracującej nieustannie kamerze!

 • .... w Góry Izerskie. Polana Jakuszycka jest idealna na narty biegowe. Nie tylko jednak w górach czekają na nas zimowe atrakcje. Na przykład na Podlasiu (Puszcza Białowieska) w ciszy pospacerujemy po lasach(...) wałów. Nad rzekami zimą można obserwować krążące kormorany, orła bielika, i oczywiście dzikie kaczki. Puszcza Białowieska To największa chroniona puszcza...

 • Tutaj zima jest najpiękniejsza

  ...atrakcje. Na przykład na Podlasiu (Puszcza Białowieska) w ciszy pospacerujemy po lasach i pojeździmy na nartach, unikając tłumów na stoku. W mieście też mogą być niezwykłe krajobrazy... ...gdy(...) Białowieska To największa chroniona puszcza w Europie! Przyroda wygląda tu jak przed tysiącami lat (średni wiek drzew: ponad 120 lat!). W puszczy żyją wilki, sarny, rysie, wydry i, rzecz jasna, żubry...

Wideo na temat: puszcza białowieska
 • Dlaczego warto chronić Puszczę Białowieską?

  W tym roku wokół Puszczy Białowieskiej było bardzo głośno. Czy dojdzie do wycinki drzew na jej obszarze? Dlaczego Puszcza Białowieska jest taka wyjątkowa i należy ją chronić przed degradacją? Czy poradziłaby sobie sama z kornikiem? W "Dzień Dobry TVN" kierownik Białowieskiej Stacji Geobotanicznej UW dr. Bogdan Jaroszewicz opowiedział o tym wyjątkowym ekosystemie. Jaki jest jego stosunek do

 • Trwa wycinka Puszczy Białowieskiej. "Powinniśmy ten las za wszelką cenę zachować"

  Wycinka Puszczy Białowieskiej trwa. Niedawno protestujący założyli obóz, by zablokować wycięcie ponad 100-letnich drzew. Głos zabrali również miejscowi, którzy do tej pory milczeli. Dlaczego las został zamknięty? Czym puszcza różni się od zwykłego lasu gospodarczego? O urokach tego niezwykłego na skalę światową miejsca opowiedział w "Dzień Dobry TVN" biolog Rafał Kowalczyk.

Dyskusje na temat: puszcza białowieska
 • Re: Gdzie na wakacje?

  Tamte rejony Podlasia a szczególnie Puszcza Białowieska to piękne miejsca. Dla kogoś kto ceni sobie spokój, ciszę, piękne krajobrazy.

 • Re: Dlaczego warto chronić Puszczę Białowieską?

  " świerk i kornik wspólnie ewoluowały, a las istnieje od milionów lat, co sugeruje, jakoby Puszcza Białowieska była tak stara. W rzeczywistości 11 tysięcy lat temu tereny obecnej puszczy były pokryte

 • 7 NOWYCH CUDÓW ŚWIATA

  Puszcza Białowieska ma ogromną szansę zaistnienia na skalę międzynarodową. Szwajcarska fundacja "New7Wonders", która niedawno zakończyła spektakularną akcję stworzenia nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata rozpoczęła kolejny plebiscyt. Tym razem wybieramy cuda natury. GŁOSUJ NA PUSZCZĘ BIAŁOWIESKĄ (Bialowieza Forest) www.bialowiezaforest.eu Znajdż nas na "naszej klasie"

 • Re: Kinga Rusin: Dosyć pseudo-Wersalu

  Puszcza Białowieska to nie Białowieski Park Narodowy i nie jest naturalna. Tam od ponad 100 lat są lasy gospodarcze.BEZMÓZGU!

 • Re: Kinga Rusin: Dosyć pseudo-Wersalu

  to jak nasadzone to cicho sza, tak? Poza tym Puszcza Białowieska nie jest w całości puszczą naturalną lecz też też rosną tam drzewa nasadzone.

 • Re: Jak nie umrzeć za życia

  A Puszcza Białowieska nie byłaby tknięta ludzką stopą, czyli szkoda, ze postawy prawicowe nie dominowały w prehistorii, to byłby Green Peace w czystej postaci.

 • Re: Polskie parki narodowe. Cudze chwalicie swego nie znacie

  Nie było nas, był las i jak nie będzie nas to zostanie las. Bez względu na kornika Puszcza Białowieska będzie istniała i jeżeli człowiek nie będzie ingerował będzie jeszcze bardziej dzika i piękniejsza.

 • Re: Kwiatowe kobierce w Dolinie Chochołowskiej

  mam w lipcu albo sierpniu tydzień wolnego .gdzie w Polsce jest piękne miejsce z piękną przyrodą i spokój? W wielu miejscach byłam,np. Słowiński Park Narodowy--piękny,Puszcza Białowieska, Pienininy i Gorce,Roztocze, Jura---wszędzie piękne zakątki odwiedziłam.Dajcie jakieś propozycje.Warunek---piękna przyroda i spokój.Krupówki i Monciak w Sopocie to nie moje klimaty.

 • Re: Grudziądz potrafi zaskoczyć

  Jak to nie najwspanialszy naród ? Przecież za obecnych rządów Polacy to prawdziwi chrześcijanie. Tacy kochający Ż*y d ó w, C y k listów, W e geta rian, inne wyznania, inne języki na ulicy, opozycję a nawet drugi sort itp. PiS kocha nawet przyrodę ( Puszcza Białowieska ) i cały naród odgradzając się na miesiączkach bramkami i Policją.

 • Re: Kinga Rusin: Nikt wam nie zazdrości kasy

  1. Puszcza Białowieska różni się tym od parku narodowego w Bawarii, że jest w Polsce, a park narodowy w Bawarii nie jest w Polsce. Jeśli dobrze rozumiem Twój tok myślenia polscy celebryci powinni teraz hałasować w sprawie wyżynania drzew w Bawarii, a niemieccy celebryci w sprawie wyżynania na Podlasiu... Albo, druga opcja, chodzi o to, że Rusin nie zabiera głosu w sprawie parku narodowego