• Informacje na temat:

  pustynie

Artykuły na temat: pustynie
 • Podróż na najpiękniejsze pustynie świata

  Wycieczki na pustynie nie mogą być aż tak nieciekawe i niebezpieczne, skoro znajdują się nawet w programach wczasów all inclusiv. W wariancie dla "turystów" jest zwykle wypad jednodniowy lub z noclegiem w turystycznej wiosce namiotowej nazywanej szumnie beduińską. Nie dajmy się jednak zniechęcić. Pustyni nigdy nie zaleje tłum znudzonych wczasowiczów z pięciogwiazdkowych. Tu właśnie na pustkowiach...

 • ​Al - Farafira - jedziemy Białą Pustynię

  ....  Przykładem takiej oazy może być Farafra. Jest bardzo niewielka - ma jedynie około czterech tysięcy mieszkańców. Nawet tu, na pustynie, dotarła nowoczesność, dzięki czemu wizyta w osadzie daje okazję do...

 • "Królowa pustyni"

  Nicole Kidman i Robert Pattinson po raz pierwszy razem na dużym ekranie w filmie Wernera Herzoga o Brytyjce, która w świecie arabskim osiągnęła więcej, niż kobieta mogła wówczas dokonać w postępowej Europie.

 • Zjawiskowa i pełna barw. Pustynia Namib zmienia kolor piasku w zależności od pory dnia: o wschodzie i zachodzie słońca niebotyczne wydmy płoną ciemnopomarańczowym piaskiem, w południe stają się pastelowe, przed świtem są płowe. I choć staruszka pustynia ma już ponad 80 milionów lat, z wiekiem staje się coraz piękniejsza. Nic dziwnego, że tak chętnie odwiedzają to miejsce wybitni fotografowie krajobrazu z całego świata!

 • Zanzibar. Bez pustyni, bez puszczy

  ​Woda jak lapis-lazuli, niebo obowiązkowo błękitne, słońce wschodzi i zachodzi w mgnieniu oka, upał, owoce, uprawy alg i ławice tropikalnych ryb. Zanzibar doskonale mieści się w stereotypie egzotycznej wyspy. A jednak ponad stereotyp wyrasta choćby dzięki burzliwej i ciekawej historii. Tak przynajmniej uważał... Henryk Sienkiewicz.

 • ​Podróż na pustynię Atakama

  Atakama to pustynia rozciągająca się na północy Chile w Ameryce Południowej. Jest jednym z najsuchszych terenów na ziemi, a jednocześnie bardzo tajemniczym.

 • Magda Femme na pustyni z "Gwiezdnych Wojen"

  Ogromne przestrzenie, dziki krajobraz, skaliste i pustynne połacie w kolorze ochry i piasku oraz biel i surowość tradycyjnej architektury Dżerby - na ich tle Magda Femme w zwiewnej karminowej sukni. Zdjęcia do najnowszego teledysku piosenkarki powstały na pustynnym południu Tunezji.

 • Podobno do jej powstania przyczynił się sam diabeł. Niespotykany krajobraz zachwyca i zachęca do odwiedzin. Polska Sahara ma całkiem sporo do zaoferowania odwiedzającym.

 • Kiedy już opadną liście z drzew, zawsze marzę o wyrwaniu się, do miejsc, gdzie świeci słońce i jest choć trochę zielono. Nieczę sto jednak udaje mi się zrealizować te marzenia. Moja wyprawa do Maroka z przyjaciółką była darem od losu.

 • Kopciuszek na pustyni

  Z Somalii do Londynu przyjechała nielegalnie, w jednym bucie i nie znając słowa po angielsku. Kilka lat później była jedną z najsłynniejszych modelek. Koczowniczka stała się kobietą światową. U szczytu kariery wywołała burzę, wyznając, że jako dziecko została za zgodą rodziców rytualnie okaleczona. Od tamtej chwili walkę z tym zwyczajem traktuje jak swoją misję. W „Twoim STYLU” Waris Dirie opowiada, dlaczego postanowiła zamieszkać w Polsce, czemu zdecydowała się być samotną matką i jak wpadła...

Zdjęcia na temat: pustynie
Wideo na temat: pustynie
 • Izrael: Pustynia Negew

  Tysiące lat temu wszędzie tu było morze. Kiedy wyschło, ukształtowała się przepiękna pustynia. Do tej pory widać, które części jej piaskowych ścian znajdowały się pod wodą. Ta pustynia zachwyca!

 • Magda Femme na pustyni z "Gwiezdnych Wojen"

  Piosenkarka Magda Femme opowiada o kulisach kręcenia jej najnowszego teledysku w Tunezji.

 • Robert Kupisz o swojej kolekcji

  To historia o człowieku, który jest już zmęczony życiem w korporacji, kredytami polityką, pakuje plecak i wyrusza na pustynię, by odpocząć i zastanowić się, kim jest - mówi Robert Kupisz o swojej kolekcji.

Dyskusje na temat: pustynie