• Informacje na temat:

  portugalczycy

Artykuły na temat: portugalczycy
 • Mydlane zwyczaje Portugalczyków

  Bogactwo mydlanych oper w portugalskich kanałach telewizyjnych ma niewiele wspólnego z nasilającą się nad Tagiem i Douro modą na ekologiczne mydełka, coraz częściej wyrabiane w domowym zaciszu. Ich wytwórcy często obdarowują nimi swoich znajomych.

 • Nietypowe menu na stołach Portugalczyków

  W portugalskiej kuchni rośnie popularność nietypowych dań i nietypowej diety, z regionów Azji. Do menu trafiły np. owady, głównie koniki pospolite . Eksperci twierdzą, że są one bardziej pożywne niż wołowina...

 • Portugalczycy: Czy są aż tak życzliwi?

  ...in us? Portugalia kojarzy nam się z pełnym pasji fado, zapierającymi dech w piersiach zamkami Sintry, słonecznymi plażami Algarve i przepysznym Porto. A jak Portugalczycy postrzegają Polskę? Jak...

 • Cristiano Ronaldo królem Instagrama

  Portugalczyk wyprzedził Selenę Gomez w liczbie obserwujących.

 • Zwierzenia obcym w środku miasta

  Portugalczycy wzorując się na Hiszpanach uruchomili pierwszy gabinet wysłuchiwania w centrum Lizbony. Odbywa się w nich terapia dla osób z problemami, które mogą zwierzyć się z nich obcym.

 • wszędzie się spózniaja...notorycznie wręcz mozna rzecz...a mnie czasem doprowadza to do szewskiej pasji...dziś kolacja godzina 20.00...zaczęła się 22.00,...

 • Portugalia. Podróż do Bragi

  Popularne portugalskie powiedzenie mówi, że Lizbona się bawi, Coimbra studiuje, Porto pracuje, a Braga się modli. To oczywiście nie do końca prawda. Portugalczycy bowiem potrafią się bawić wszędzie.

 • "Karaibski" odpoczynek na portugalskiej bezludnej wyspie

  Coraz więcej Portugalczyków i przybywających do tego kraju zagranicznych turystów odkrywa uroki pełnej malowniczych wysepek południowej części Portugalii, określanej przez niektórych "Karaibami". Szczególnie modna jest zamieszkała przez zaledwie jedną osobę bezludna wyspa.

 • Akcja najnowszej powieści Iwony Słabuszewskiej-Krauze rozgrywa się w miejscu, o którym mówi się, że panuje w nim dziewięć miesięcy zimy i trzy miesiące piekła. Mowa o Douro w północno-wschodniej Portugalii. Dlaczego Polka umieściła akcję swojej książki właśnie w tym winiarskim regionie? Co ją zainspirowało? O Douro, mentalności Portugalczyków i problemach ze zdefiniowaniem w dzisiejszym świecie własnej tożsamości z pisarką rozmawiała Magdalena Majcher.

 • Co zobaczyć w Montevideo, stolicy Urugwaju?

  Tereny na samym początku objęli Hiszpanie, później Portugalczycy. Po wyparciu Portugalczyków w XVIII wieku z terenów Urugwaju, Hiszpanie założyli w okolicach obecnej stolicy fort, wokół którego zaczęła rozwijać się osada, będąca pierwotnym Montevideo. Nie obyło się bez przykrych wydarzeń. Walki niepodległościowe i długi okres kolonializmu wpłynęły na zaniknięcie rdzennej ludności tych terenów...

Wideo na temat: portugalczycy
 • Kierunek - Portugalia

  Portugalczycy lubią o sobie mówić, że są "narodem łagodnych obyczajów". To prawda, trudno się w nich doszukać hiszpańskiej nadekspresji czy włoskiej gadatliwości, wyróżniają ich natomiast cierpliwość i wyjątkowa uprzejmość.

 • "Z nim zdradziłabym męża"

  Jose Mourinho to bez wątpienia jeden z najlepszych trenerów na świecie. Sam kiedyś powiedział o sobie, że jest „The Special One”, a ten przydomek do niego przylgnął. Jak się okazuje, dla niektórych kibiców Portugalczyk faktycznie jest kimś wyjątkowym. 59-letnia Vivien Bodycote ma na ciele… 20 tatuaży poświęconych Mourinho. (Źródło: x-news)

Dyskusje na temat: portugalczycy