• Informacje na temat:

  południowa francja mapa

Artykuły na temat: południowa francja mapa
 • W innym kraju

  Trzy rzeki: Lot, Garonna i Tarn, prowadzą na południe. To wprawdzie wciąż Francja, ale jeśli dobrze się rozejrzeć, dostrzegamy, że znacznie różni się od tej znanej z północy. W wyprawie do Gaskonii pomoże nam rower, barka i.... literatura.

 • Moc świętego Bartłomieja

  Amerykanie z nowojorskiej Park Avenue, hollywoodzkie gwiazdy, wielka moda i najbogatsi ludzie świata. W gorącym słońcu, na rozgrzanym piasku, luksusowych jachtach i... w 70 restauracjach na wyspie liczącej zaledwie 20 kilometrów. Jej wyjątkowość była tak oczywista, że pięć lat temu mieszkańcy zdecydowali o administracyjnej niezależności. Dziś St. Barts jest więc „zamorską wspólnotą” Francji i najelegantszym adresem w Unii Europejskiej.

 • ​Botswana - dzika przyroda dla najbogatszych

  Botswana jest przykładem afrykańskiego sukcesu. To kraj, który stosunkowo wcześnie osiągnął niepodległość, a swoją suwerenność bardzo dobrze wykorzystał. Dziś Botswana ma wysokie standardy sanitarne, edukacyjne, komunikacyjne i wysokie zyski z kopalni diamentów, które nie są marnowane jak w innych krajach afrykańskich.

 • Wszystko o Schodach Hiszpańskich w Rzymie

  ​Rzym - Wieczne Miasto jest pełne zabytków pamiętających jeszcze czasy Cesarstwa Rzymskiego, niemniej jednak większość zachowanych do dziś budynków pochodzi z czasów późniejszych i ich historia wiąże się z mecenatem możnowładców i duchownych. Wiele miejsc ufundowali papieże lub kardynałowie.

 • Jak kupić tanie bilety na samolot?

  Coraz większa liczba promocji linii lotniczych zachęca do poznawania nowych miejsc. Dzięki linii Ryanair można w niecałą godzinę dostać się z Warszawy do Gdańska lub Wrocławia za 38 złotych w obie strony. Nie trzeba tracić 6 godzin na dojazd na wybrzeże albo 9 na przejazd pociągiem do Wrocławia, aby dotrzeć na koncert.

 • Słoneczna Bułgaria

  Czarne można dostać się praktycznie z każdego miejsca na świecie. Międzynarodowe lotnisko znajduje się w Burgas (południowa część czarnomorskiego wybrzeża) oraz w Warnie (północna część). W 2013 roku...

 • Syrenki mile widziane

  ...znaleźć odpowiednie miejsce. Dlaczego? Normalna sprawa Po ładną opaleniznę, której nie zakłócają blade miejsca po wiązaniach od stanika, Polki jeżdżą za granicę. Hiszpania, Włochy, Francja, Chorwacja...

 • Korsyka

  ...obszernym przewodniku po Korsyce znajdziecie olbrzymią ilość informacji o wyspie. Na zewnętrznych stronach obu okładek znajduje się mapa ogólna, zatytułowana 'Najciekawsze miejsca', która jest krótkim...