• Informacje na temat:

  polskie łąki

Artykuły na temat: polskie łąki
 • Najpiękniejsze polskie plaże

  Piasek ma piękny złocisty kolor, woda w Bałtyku coraz czystsza, nic tylko jechać na polskie Wybrzeże! Trzeba wybrać tylko swoją ukochaną plażę. Mamy dla was kilka propozycji.

 • Najpiękniejsze polskie plaże

  Piasek ma piękny złocisty kolor, woda w Bałtyku coraz czystsza, nic tylko jechać na polskie Wybrzeże! Trzeba wybrać tylko swoją ukochaną plażę. Mamy dla was kilka propozycji.

 • Z polskiej łąki

  Czerwcowe pola, łąki, ogrody i lasy aż kipią zielenią. Delektujemy się kolorami i zapachami dzikich roślin. A gdyby zabrać na spacer koszyk i uszczknąć trochę tego bogactwa kwiatów i ziół?

 • Babka - najzdrowsze polskie zioło?

  ...gliniaste i piaszczyste, w miarę suche i bogate w składniki pokarmowe - głównie azot. Dobre warunki do życia znalazła, jak wiele innych ziół, w pobliżu człowieka. Zamieszkuje więc pastwiska, łąki...

 • Górą Podkarpacia. Miejsce pątnicze to świątynia i klasztor oraz okoliczne wzgórza, doliny, łąki i lasy. JOG Informator Wambierzyce są położone w województwie dolnośląskim (w powiecie kłodzkim...

 • Szczęście w polskiej wersji

  Fascynuje cię hygge – duńska sztuka szczęścia? Cudze chwalisz, a swego nie znasz. W polskiej tradycji mamy podobne wartości! Jeśli zaczniesz je celebrować, będziesz cieszyć się życiem.

 • Śladami słynnych polskich wypieków

  Zagraniczni turyści zachwycają się smakiem polskiego chleba i nie mogą wyjść z podziwu, że mamy tyle ciast! Twierdzą, że są „bosko smaczne” i niepowtarzalne jak nasze zabytki.

 • Polskie produkty kontra cholesterol

  ..., odpowiednio komponując posiłki. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że nie będzie cię to kosztowało zbyt wiele czasu ani pieniędzy. To polskie, łatwo dostępne owoce, warzywa, kasze i oleje stanowią bazę(...) funkcjonowania układu krążenia. Owocowe hity Polskie jabłka (szara reneta, antonówka, szampion, rubin) zawierają pektyny (najwięcej pod skórką, więc nie warto ich obierać), czyli rodzaj błonnika...

 • Skarby natury: Z naszych wód, pól i łąk

  Polskich wód, ziół i jantaru używano w pielęgnacji już od wieków. Dzisiaj specjaliści od urody odkrywają je na nowo. Warto wiedzieć, jaką niezwykłą moc kryją w sobie nasze naturalne kosmetyki.

 • Śladami słynnych polskich wypieków

  Zagraniczni turyści zachwycają się smakiem polskiego chleba i nie mogą wyjść z podziwu, że mamy tyle ciast! Twierdzą, że są „bosko smaczne” i niepowtarzalne jak nasze zabytki.

Dyskusje na temat: polskie łąki
 • Re: Inflanty - najdalsze polskie Kresy

  Ja polecam serdecznie wypoczynek nad jeziorami w Nadbużańskim Raju Start (gm.Dorohusk). Przepiękne tereny,cisza ,spokój,łąki pełne kwiatów,naturalne jeziora a obok dzika rzeka Bug. Chodzą sobie boćki i śpiewają żaby. Można powędkować ,popływać i cudownie wypocząć.W ośrodku podają m.in. pyszną świeżą rybkę jak szczupak,lin czy sum.

 • Re: Najpiękniejsze polskie zamki i twierdze

  Na wiosenną i każdą inną wycieczkę polecam serdecznie Nadbużański Raj Start (gm.Dorohusk). Cisza,spokój,łąki pełne kwiatów,w jeziorach kwitną lilie wodne,chodzą sobie bociany,czaple ,łabędzie i żaby.Obok płynie piękna dzika rzeka Bug.W ośrodku podają pyszne świeże rybki jak np.sum ,lin czy szczupak w śmietanie(i naprawdę niedrogo).

 • Re: Polskie parki narodowe. Cudze chwalicie swego nie znacie

  Polecam serdecznie wypad do Nadbużańskiego Raju Start (gm.Dorohusk).Przepiękna okolica,łąki pełne kwiatów,jeziora ,w których kwitną lilie wodne,obok piękna i dzika rzeka Bug.Chodzą sobie bociany,czaple ,łabędzie żaby.W ośrodku podają pyszne świeże ryby jak np.sum w śmietanie ,i przede wszystkim niedrogo.

 • Re: Janachowska wspomina tegoroczne wakacje

  W Orlando trzeba byc ,no to już Rodacy jedziemy. To co ja mam napisac, że kocham polskie Bieszczady, morze, Mazury, Pojezierza, Bory Tucholskie, Beskidy i Tatry, strasznie nudno, mało światowo. Uwielbiam chodzic brzegiem morza i słuchać szumu fal, a jeszcze wędrować po Bieszczadach, ale po miejscowościach, drogami, drożynami, przez lasy i łąki. Spotyka sie tak ciekawych ludzi.

 • dlaczego Polska jest fajna???

  Witaj Archie:)Ja bym dodała polskie, słodkie truskawki:)) i to, ze mamy i góry i morze i jeziora i lasy i łąki - to bogactwo naszego krajobrazu doceniłam będąc w Holandii, to ubogi kraj pod tym względem.Miłego dnia:))