• Informacje na temat:

  północna norwegia

Artykuły na temat: północna norwegia
 • Największe atrakcje Norwegii

  Norwegia to nie tylko wyjątkowo malownicze krajobrazy, pełne historycznych zabytków miasta i urokliwe porty, ale też niezwykle sympatyczni mieszkańcy i absolutnie unikatowa kuchnia. Dowiedz się, co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wypadu do Norwegii i odkryj wszystkie jej największe tajemnice.

 • ..., który na początku marca przyciąga do Alty maszerów i turystów z całego świata. Dariusz Raczko Ile to kosztuje Przelot z Warszawy do Tromsø kosztuje 950 zł (Norwegian), do Alty drożej. Najlepiej skorzystać z połączeń linii Norwegian i wewnętrznych Widerøe (wideroe.no). Samochód (w Tromsø lub Alcie) – od 200 zł za dzień. Noclegi są drogie. Dwójka w Alcie kosztuje co najmniej 400 zł za noc...

 • Warczenie pierwszej lwicy

  ...pisarz. Czy może pani opowiedzieć o specyfice życia na północy Norwegii? - Północna Norwegia jest dzisiaj zupełnie inna niż wtedy, kiedy urodziłam się tam w połowie drugiej wojny światowej. Teraz jest(...) kraj bogatym. Tym, co moim zdaniem powoduje, że północna Norwegia jest stosunkowo słabo zaludniona i pozostaje czymś na kształt ukrytej perły, jest klimat - przerażający tych, którzy nie są...

 • Luksus i skromny domek wśród fińskich jezior, lasów i pustkowiu

  Finlandia staje się najpopularniejszym celem turystycznym w Europie Północnej. Tradycyjnie przyciąga tych, którzy szukają ciszy i spokoju w lesie nad jeziorem. Do tego chce zaoferować jeszcze więcej tym, którzy pragną doświadczać luksusu pośród głusz.

 • Göteborg leżał na szlaku polskich podróżników już ćwierć wieku temu. Mało kto jechał jednak w te strony, by podziwiać uroki Skandynawii. Göteborg obserwowaliśmy wówczas zza szyb Maluchów w drodze do pracy w Norwegii. Dzisiaj też język polski słychać tu niezbyt często. A szkoda, bo miasto nie jest odległe, a turyście oferuje wszystko, czego potrzebuje, by poczuć się zrelaksowanym. To nie jest miejsce do zwiedzania, ale do... smakowania.

 • ...wysokim mandatem.  Zarówno Norwegia, jak i Szwecja to duże kraje, dlatego najwygodniejszym środkiem transportu jest własny pojazd. Niektórzy decydują się szybką kolej lub autobusy, lecz warto pamiętać, że(...) pewno zapragniemy wrócić do Skandynawii chociaż na chwilę. Dania, Szwecja i Norwegia zachwycą nie tylko dorosłych, ale również dzieci, dla których tak egzotyczna wyprawa stanie się ogromną przygodą.

 • Za czym można tęsknić na emigracji?

  Od prawie 4 lat z małymi przerwami jestem z dala od Polski. Najpierw zimna północna Norwegia, teraz egzotyczny, upalny Cypr. Im dalej w bycie poza Polską tym bardziej tęsknię. Tęsknota za smakami, zapachami, za miejscami, ludźmi, za (nigdy nie sądziłam, że to poczuję) polską kulturą. Nie tą kulturą, która "tworzy Polskę"ale za ludźmi, którzy wywodzą się z tej samej kultury.

 • ​Zwiedzanie Laponii

  Czy kiedykolwiek kusiły cię nietknięte ludzką stopą tereny? Chciałbyś na własne oczy zobaczyć zorzę polarną i spędzić noc w lodowym hotelu? Jeżeli nie straszne ci są niskie temperatury, koniecznie wybierz się do szwedzkiej części Laponii. Północna kultura, niezwykłe zwyczaje i piękno przyrody zachwycą cię i sprawią, że ta jedyna w swoim rodzaju podróż stanie się przygodą twojego życia!

 • Zabawa mlodych ludzi w norweskim wydaniu

  Zylam w zimnej polnocnej Norwegii, zmarzlam zbytnio - teraz przyszedl czas na sloneczny Cypr. Co kraj to obyczaj. Jeden dziwniejszy od drugiego. Bedac wiele miesiecy w Bodo - polnocna Norwegia (Nordland) mialam okazje zobaczyc nietypowa tradycje jak na mój gust, a mianowicie Russ.

 • Zabawa mlodych ludzi w norweskim wydaniu czesc 2

  W Polsce zaczęła się jesień. Może zaczęła sie już na dobre - nie wiem, mieszkam na Cyprze. Ciało na Cyprze, serce nadal w Norwegii, za kołem podbiegunowym, gdzie teraz dni robią się coraz krotsze i słońca ciągle brakuje. Za miesiąc, połtorej w tej części kraju zacznie się noc polarna. Cóż robić w szare, zimne i wietrzne dni? Jak spędzić wolne chwile?

Zdjęcia na temat: północna norwegia
Wideo na temat: północna norwegia
 • Północna Norwegia - wakacje dla odkrywców

  Białe noce, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykła przyroda – północna Norwegia przyciąga turystów, dla których wypoczynek to coś więcej niż wylegiwanie się na gorącej plaży. Jeśli preferujesz aktywny wypoczynek i uwielbiasz otoczenie nieskażonej przyrody, to miejsce dla ciebie. Odwiedź archipelag Lofoty, Przylądek Północny, spójrz w dna świat z perspektywy pulpitu skalnego

Dyskusje na temat: północna norwegia