• Informacje na temat:

  północna hiszpania

Artykuły na temat: północna hiszpania
 • Na narty do Hiszpanii

  Szukasz ciekawego i interesującego miejsca na narty? Znudziły Ci się Alpy? Hiszpania jako cel narciarskich wypadów staje się coraz bardziej popularna, dzięki czemu nawet przeciętne ogarnięty narciarz może się tam dzisiaj wybrać i poszusować po południowym puchu. W okolicach Madrytu, blisko Barcelony, godzinę jazdy od Malagi - ośrodki narciarskie w tym górzystym kraju są na wyciągnięcie ręki...

 • ​Hiszpania na 4 pory roku - imprezy i aktywności

  ...w kwietniu wyruszyć do Sewilli. Letnie atrakcje Chociaż Hiszpania latem kojarzy się głównie z Wyspami Kanaryjskimi, Costa del Sol i  Costa Brava, to nawet latem nie brakuje ciekawych festiwali i świąt...

 • Jakość w zgodzie z naturą

  Położona w północnej Hiszpanii prowincja Rioja już w średniowieczu słynęła z produkcji, jedynych w swoim rodzaju, win.

 • W poszukiwaniu najcieplejszych i najczystszych mórz

  Hiszpanii 25 °C - Zatoka Biskajska, Północna Hiszpania, Zachodnia Francja 19-22 °C Temperatura wody poza Europą: - Filipiny 27 °C - Hawaje 27 °C - Kalifornia 18 °C - Morze Czerwone 28

 • Sposób na powakacyjną depresję

  W Hiszpanii i Portugalii przybywa ofert turystycznych dla osób cierpiących na powakacyjną depresję. Lekarstwem na nią są weekendowe wypady na położone blisko domu plaże lub zabytkowe miejsca.

 • Cudowny hyzop

  Hyzop jest półkrzewem, kwitnie od czerwca do sierpnia. Rośnie na suchych, słonecznych i skalistych zboczach, przeważnie na wapiennym podłożu. Pierwotnie obszar jego występowania ciągnął się od Hiszpanii po Morze Kaspijskie i północny Iran.

 • Plaża Umarłych i hotel widmo

  Plaża Umarłych swoją nazwę zawdzięcza regularności, z jaką w ciągu wieków zbiegające się w tym miejscu prądy morskie wyrzucały na brzeg ciała rozbitków i marynarzy. Hotel Algarrobico nigdy nie przyjął gości. O najdziwniejszych atrakcjach turystycznych hiszpańskiej prowincji Almeria pisze autor książki "Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko" Maciej Bernatowicz.

 • Gdzie jechać na majówkę? Najlepiej w góry

  Niektórzy nie mają problemu z wyborem miejsca na majówkę - wiedzą, że spędzą ją w górach. Wystarczy zobaczyć loty w Alpy Francuskie, w Dolomity czy na północ Hiszpanii a nawet do Grecji, by zrozumieć, że kolejna wycieczka w Tatry to niekoniecznie szczyt marzeń.

 • ​Albania - wakacyjny raj, o którym nie można zapomnieć

  Jest w Europie pewien kraj, który wciąż czeka na odkrycie. Od wielu lat pozostawał on w cieniu "znanych i lubianych" krajów Europy Zachodniej i Południowej - Francji, Włoch czy Hiszpanii, Chorwacji, Grecji czy Bułgarii; teraz jednak powoli zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Chodzi o Albanię - zapomnianą perłę Bałkanów.

 • Alhambra – perła Andaluzji

  Najsłynniejszy zabytek sztuki mauretańskiej w Europie oraz ostatni punkt oparcia Arabów w Hiszpanii został zbudowany ściśle według prawideł matematyki. Proporcjonalny układ figur geometrycznych – kwadratu i prostokąta – połączony z kunsztem „koronkowej” dekoracji sprawił, że Alhambra uchodzi za jedną z najpiękniejszych budowli na świecie.