• Informacje na temat:

  północna

Artykuły na temat: północna
 • ...na dwie części, północną i południową. Choć to już jeden kraj, północna część, znajdująca się niegdyś pod wpływem innych państw komunistycznych, dziś ciągle wydaje się nieco skromniejsza od swojej ka...

 • Co zwiedzać w północnej Anglii

  .... Wielkie przeżycie nie tylko dla dzieci! Więcej na stronie: www.thedeep.co.uk Rezydencje: Howard, Ripley Północna Anglia zachwyci wielbicieli starych posiadłości. HOWARD: To jedna(...) stworzył ją olbrzym, który wybierając w tym miejscu ziemię, usypał z niej okoliczne wzgórza. Więcej informacji na stronie: www.northyorkmoors.org.uk Jak dotrzeć do północnej Anglii? Północna Anglia...

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • Irlandia Północna: Państwo, w którym wciąż trwa wojna podjazdowa

  Belfast to miasto, które dla przeciętnego Europejczyka nadal jest zagadką. Formalnie Irlandia Północna jest częścią Zjednoczonego Królestwa, stale jednak walczy o swoją autonomię. Aleksandra Łojek w swojej nowej książce "Belfast. 99 ścian pokoju" opowiada o trudnych i wciąż nieuporządkowanych relacjach katolików i protestantów, a także o tym jak wygląda życie polskiej imigrantki w mieście murów...

 • Najpiękniejsze jeziora północnych Włoch: inspirujący urlop we dwoje

  Rajskie widoki, malownicze góry i woda…aby móc się tym cieszyć, nie trzeba koniecznie wyruszać do egzotycznych krajów. Idealnym miejscem na wyprawę we dwoje będą malownicze jeziora północnych Włoch. W czym tkwi ich urok? Dlaczego warto się tam wybrać i na jakie atrakcje turystyczne można liczyć?

 • Cypr Północny urzeka krajobrazami i przyciąga zabytkami. Tylko tutaj odpoczniesz na pustych plażach!

 • Zawodniczki z Korei Północnej i Południowej zrobiły wspólne selfie

  Igrzyska olimpijskie łączą ludzi. Tak bardzo, że przyjacielskie zdjęcia robią sobie nawet zawodnicy z wrogich sobie krajów.

 • ​Północne przysmaki - poznaj Szwecję od kuchni

  O czym należy pamiętać podczas podróży do Szwecji? Zdecydowanie o tym, że unikatową atrakcją wyjazdu może stać się... niepowtarzalny obiad! Mięso z renifera, klopsiki z żurawiną, a może pyszne gęste sałatki? Spośród niezwykle smacznych dań każdy wybierze coś dla siebie. Poznaj szwedzką kuchnię od podszewki!

 • Zwiedzaj Polskę z kijkami – najciekawsze trasy nordic walking w Polsce Północnej

  Nadeszła wiosna, więc czas wyciągnąć z szafy sportowe ubrania i… ruszyć na spacer. Najlepiej z kijami do nordic walking. Wiosenne słońce i coraz wyższe temperatury zachęcają, by połączyć prozdrowotne marsze ze zwiedzaniem bliższej i dalszej okolicy. Mamy w Polsce coraz większą liczbę atrakcyjnych turystycznie tras, również tych przystosowanych do uprawiania tego coraz bardziej popularnego sportu.

 • Dlaczego turyści odwiedzają Koreę Północną? Chcą przeżyć dreszczyk emocji i na własne oczy zobaczyć kraj, w którym rządzi reżim.

Zdjęcia na temat: północna
Wideo na temat: północna
 • Północna Norwegia - wakacje dla odkrywców

  Białe noce, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykła przyroda – północna Norwegia przyciąga turystów, dla których wypoczynek to coś więcej niż wylegiwanie się na gorącej plaży. Jeśli preferujesz aktywny wypoczynek i uwielbiasz otoczenie nieskażonej przyrody, to miejsce dla ciebie. Odwiedź archipelag Lofoty, Przylądek Północny, spójrz w dna świat z perspektywy pulpitu skalnego

 • Książę Harry i Meghan Markle spotkali się z młodymi wynalazcami

  Książę Harry i Meghan Markle podczas oficjalnej wizyty w Irlandii Północnej mieli okazję odwiedzić organizację non-profit Catalyst Inc w Belfaście, gdzie spotkali się z młodymi naukowcami. Para chętnie obejrzała wynalazki, dowiadując się o ich zastosowaniach.

 • Oto dziewczyna Bartka Kapustki

  W meczu Polski z Irlandią Północną kibiców zachwycił 19-letni Bartosz Kapustka. Teraz internauci zachwycają się jego dziewczyną - 25-letnią modelką, Klaudią Adamczyk. (Źródło: Agencja TVN/ x-news )

Dyskusje na temat: północna