• Informacje na temat:

  polarnicy

Artykuły na temat: polarnicy
 • Córka polarnika. Zapiski z krańca świata

  Córka polarnika - to fascynująca i poruszająca historia o odkrywaniu magicznego świata dzieciństwa oczami dorosłej już kobiety, podróżniczki i fotografki, która po trzydziestu latach powraca na daleką Grenlandię.

 • Córka polarnika - kobiece zapiski i dziecięce wspomnienia z krańca świata

  Na polskim rynku wydawniczym właśnie ukazała się pierwsza książka autorstwa Kari Herbert. Znana brytyjska pisarka, podróżniczka i fotografka, jako maleńka dziewczynka zamieszkała w niewielkiej, oddalonej od cywilizacji wiosce eskimoskiej na dalekiej Grenlandii. Autorka po trzydziestu latach wróciła na Arktykę, by odbyć sentymentalną podróż w głąb magicznego dzieciństwa. W swojej najnowszej książce opowiada o zderzeniu światów, walce tradycji z nowoczesnością, a także o podróżowaniu...

 • Odkryj, że biegun nosisz w sobie

  Marek Kamiński to wybitny polarnik i globtroter, ale także inspirujący pisarz i filozof, prezentuje książkę z pogranicza literatury podróżniczej i poradnikowej.

 • Najważniejszą wyprawą jest rodzina

  Strach jest po to, żeby go przełamywać - przekonuje znany polarnik i podróżnik Marek Kamiński w rozmowie z Anną Piątkowską.

 • Spotkanie z Markiem Kamińskim i Joanną Podsadecką

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Przestrzeń idei" organizowane przez wydawnictwo WAM - z autorami książki "Idź własną drogą" Markiem Kamińskim, znanym podróżnikiem i polarnikiem, zdobywcą obu biegunów Ziemi, oraz z Joanną Podsadecką, dziennikarką, współautorką wraz z ks. Janem Kaczkowskim bestsellerowej książki "Dasz radę". Spotkanie poprowadzi dziennikarka Styl.pl Agnieszka Łopatowska.

 • Jasiek Mela: Poza horyzonty

  Jasiek Mela - podróżnik, polarnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. Jest także pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu! Zdobył kolejno Kilimandżaro i Elbrus. Przebiegł nowojorski maraton. Niósł pochodnię z ogniem olimpijskim. Pokonał wiele innych mniejszych i większych biegów, wysokości i barier. Ale najważniejsze, że cały czas pokonuje z sukcesem ten swój własny życiowy maraton. A wszystko zaczęło się od pierwszej wyprawy w 2004 roku.

 • Najważniejszą wyprawą jest rodzina

  Strach jest po to, żeby go przełamywać - przekonuje znany polarnik i podróżnik Marek Kamiński w rozmowie z dziennikarką INTERIA.PL.

 • Najważniejszą wyprawą jest rodzina

  Strach jest po to, żeby go przełamywać - przekonuje znany polarnik i podróżnik Marek Kamiński w rozmowie z dziennikarką INTERIA.PL.

 • Moje życie na biegunie

  Ojciec, brytyjski polarnik, zabrał ją na Grenlandię, zanim skończyła rok. Wychowywała się w eskimoskim plemieniu, pierwsze kroki stawiała na lodowcu. Do dziś, gdy mówi "dom rodzinny", myśli o chatce myśliwskiej w grenlandzkiej wiosce. Kari Herbert, podróżniczka i autorka książki "Córka polarnika", po latach powraca do krainy dzieciństwa. "Twojemu Stylowi" mówi, dlaczego chce tam zamieszkać ze swoim małym dzieckiem.

 • TOP 5 oryginalnych miejsc na ślub cywilny

  Jeszcze kilka lata temu perspektywa ślubu cywilnego była dość ponura: szare mury urzędu stanu cywilnego, skrzywiona urzędniczka, bezduszne 15 minut i sucho rzucone „następni” – hasło zmuszające do pospiesznego opuszczenia sali. Dziś rzeczywistość nowożeńców rysuje się dużo bardziej kolorowo.

Dyskusje na temat: polarnicy
 • Dom za vjesanje czyli Czas Cyganów

  tym smutniejsze ze nie do konca to prawda, moi filmowi "obrzydliwcy" to ludzie wyksztalceni, polarnicy amerykańscy odnoszacy sukces....a tymczasem zupelnie pozbawieni serca, kolejny raz odnosze wrazenie ze duzo ludziom uczyc sie od zwierzat - to dopiero boli