• Informacje na temat:

  polak na wyjeździe

Artykuły na temat: polak na wyjeździe
 • Andrzej Krakowski: Stałem się Polakiem, jak wyjechałem z Polski

  Paradoks polega na tym, że ja się stałem Polakiem, jak wyjechałem z Polski - mówi Andrzej Krakowski, reżyser, scenarzysta, producent filmowy.

 • Młodzi bez pracy - blisko 80 proc. myśli o wyjeździe

  Wysyłają setki CV, dzwonią, chodzą po firmach, proszą o pomoc bliskich i znajomych. Bez skutku! Pracy dla młodych nie ma. Dlatego chcą emigrować...

 • Wsiądź na rower, pomóż światu

  Miasta zaczynają nas męczyć. To nie opinia, lecz fakt – z badań jasno wynika, że coraz więcej Polaków i Polek marzy o… prostym wyjeździe na wieś, gdzie co rano będą wysłuchiwać odgłosów natury zamiast ryku przejeżdżających aut. Stanie w korkach to jedna z najpowszechniejszych przyczyn irytacji, a niedaleko za nim jest poczucie przytłoczenia. W miastach jest ciasno, brudno, głośno – a przynajmniej...

 • Dzieci emigrują, rodzice tęsknią

  Z kraju wyjechało ok. 2,4 mln Polaków, głównie młodych. Zwykle na wyjazd decydują się osoby, które nie ukończyły jeszcze 35. roku życia. Ta masowa emigracja wywołuje wiele dramatów. Główny problem to rozłąka, tęsknota, a nieraz i samotność.

 • Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

  Sezon wakacyjny w pełni. Część Polaków ma już swój urlop za sobą, a inni już nie mogą się doczekać zbliżającego się wielkimi krokami wyjazdu. Widnieje przed Tobą wizja zagranicznej podróży? Najwyższa pora odpowiednio się do niej przygotować. Czy aby na pewno o wszystkim pomyślałeś i wykupiłeś polisę turystyczną uwzględniającą ubezpieczenie kosztów leczenia? Jeśli nie to dobra chwila, żeby...

 • Jacek Koman: Myślałem, że nigdy tu nie wrócę

  Jako jeden z nielicznych Polaków grał duże role u boku największych gwiazd Hollywood. Nam mówi m.in., z którą z nich... prał skarpetki w jednej umywalce i co myśli o rodzimym show-biznesie.

 • Marcin Meller: Mam zamiar jeszcze trochę pohulać

  Marcin Meller w rozmowie z Anną Piątkowską opowiada o tym, jak trafił do pierwszego polskiego reality show "Agent", kiedy czuje się najbardziej męski i czy uważa, że obraził Polaków.

 • Emigracyjna pułapka

  Migracja uzależnia, a pierwszy wyjazd może być początkiem permanentnego bycia „w drodze”. Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2009 roku przez firmę badawczą PSB DGA, Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Uniwersytet Warszawski 23 proc. wszystkich Polaków powracających do kraju planuje w przyszłości ponowny wyjazd.

 • Seks w obcym mieście

  Za granicą pracuje - według różnych szacunków - od miliona do dwóch milionów Polaków. Ale ich życia emocjonalnego i seksualnego nikt jeszcze nie badał.

 • Na końcu świata napisane.

  Książka powstała, aby uhonorować zwycięzców konkursu ogłoszonego przez księgarnię internetową Polish Books i wydawnictwo Videograf II. Jest to zbiór nagrodzonych i wyróżnionych opowiadań i wierszy (utworów poetyckich i prozatorskich) stworzonych przez Polaków przebywających na emigracji w Wielkiej Brytanii.

Dyskusje na temat: polak na wyjeździe
 • Re: 5 produktów, które wprawią cię w dobry nastrój

  Nic tak nie poprawia nastroju jak seks, w związku to coś wspaniałego, po kilku latach gol na wyjeździe liczy się podwójnie, po kolejnych latach domowy to albo rewanź albo samobój... Już sam nie wiem może lepiej zaparzyć tą herbatę i ktoś zaśnie???