• Informacje na temat:

  podróże ze sztuką

Artykuły na temat: podróże ze sztuką
 • Sztuka gotowania, Niki Segnit

  Czy książkę o gotowaniu można nazwać arcydziełem? Określić mianem biblii? Albo zrecenzować jako: "intrygującą, zdumiewającą i oburzającą”? Tak, jeśli tą książką jest „Leksykon smaków" Niki Segnit. Dziś autorka tego światowego bestsellera, wydaje nowe, przełomowe dzieło, które odkrywa zasady leżące u podstaw wszystkich przepisów.

 • (Nie)winne pamiątki z podróży...

  Z wakacji wracamy nie tylko ze wspomnieniami, ale też z pamiątkami rzeczowymi. Jeśli nie musimy, nie przywoźmy roślin jako wakacyjnych pamiątek, bo niektóre z nich powinny mieć paszport. Z kolei przywóz ziemniaków do Polski jest zakazany.

 • ​Sztuka czułości, Joanna Podsadecka

  Wrażliwość na drugiego, choćby nie wiem jak był inny, choćby nie wiem jak był dziwny, jest właściwie kryterium zbawienia. Jeśli przestaniecie walczyć o relacje z najbliższymi, to będzie coś najgorszego, co możecie w życiu zrobić - mówił ks. Jan Kaczkowski.

 • Chiny: Zanim zaplanujesz podróż

  ..."Podróże kształcą" to wyświechtany frazes, ale jakże prawdziwy. Jego chiński odpowiednik w moim niezdarnym tłumaczeniu brzmi: "Sto usłyszanych informacji nie równa się jednemu spojrzeniu własnym okiem". Żadne studia teoretyczne i lektury nie nauczą nas więcej o tym, jak wyglądają dzisiejsze Chiny, niż podróż. Zanim się tam jednak wybierzemy jako turyści, czas na garść informacji przygotowawczych.

 • Podróż poślubna: 4 wymarzone kierunki 2019

  Marzy Ci się kameralne lub wielkie greckie wesele z podróżą poślubną na jedną z tamtejszych wysp? A może po głowie chodzi Ci ślub w otoczeniu toskańskich cyprysów i kamiennych domów, jak w filmie Mamma Mia? Jeśli właśnie planujesz ślub, sprawdź jakie kierunki będą w tym roku najmodniejsze oraz jakich atrakcji dla par możesz się spodziewać, decydując się na jeden z nich.

 • Uliczki Szafuzy pełne są kawiarenek, w których można usiąść, by podziwiać staromiejską architekturę. W tle widać wieżę Schwabentor, niegdyś fragment obwarowań miejskich.

 • Podróż przez świat obrączek

  Do wyboru? Tak! Modne są zarówno te tradycyjne jak i te nowoczesne. Do koloru? Stanowczo tak! Królują różnobarwne kruszce, kolorowe kamienie i drewniane akcenty. Granicę wyznacza tylko wyobraźnia młodej pary.

 • Uczyła kobiety sztuki uwodzenia

  ​Zdawała sobie sprawę, że nie jest klasyczną pięknością, ale się tym nie przejmowała. Czuła, że robi na widzach wrażenie i stworzyła własny kanon urody. Żartowała, że ludzi fascynuje jej "wampirzy wygląd".

 • Podróż do Włoch na wiosnę

  Wiosna to doskonały czas na podróż do Włoch. Turystów nie jest jeszcze tak dużo, nie ma też jeszcze letnich upałów. W tym okresie odbywa się także wiele festiwali i imprez, o których lipcowi urlopowicze mogą pomarzyć.

 • Sztuka porządkowania życia po szwedzku, Margareta Magnusson

  Jak uporządkować dom przed swoim odejściem i sprawić, żeby bliscy zachowali po nas wyłącznie dobre wspomnienia? Niewielka książka autorstwa Margaret Magnusson, przetłumaczona na 20 języków, podbiła serca zagranicznych czytelników. „Sztuka porządkowania życia po szwedzku” w polskich księgarniach pojawi się 3 października.

Wideo na temat: podróże ze sztuką
 • Nowe wyzwania Edyty Herbuś

  Edyta Herbuś zdradziła w "Dzień Dobry TVN" swoje najbliższe plany zawodowe. Do jakiej sztuki teatralnej obecnie się przygotowuje? Czy jest gotowa na nowy związek? Powiedziała też, jak udała się jej podróż do Hondurasu. - To była piękna podróż duchowa - zdradziła Herbuś. Źródło: Dzień Dobry TVN Dostawca: x-news

Dyskusje na temat: podróże ze sztuką
 • Re: Martyna Wojciechowska: Podróże uczą pokory

  Pozować z dzieckiem to nawet pat-olowe matki mogą, ale sztuką jest wychować i trwać przy dziecku. gdyby córka była jej oczkiem w głowie, to by jej nie zostawiała na długie miesiące pod opieką starej matki.

 • każdy powinien robić tak jak mu odpowiada..

  dzieci, możecie sobie mówić "wygoodnicka", mnie to zupełnie nie obchodzi. Dla mnie priorytetem jest w tej chwili chłopak, praca, podróże i cieszenie się życiem, na dzieci będzie czas, i wtedy będą też środki na jego utrzymanie. Sztuką nie jest urodzić, ale zapewnić później dzieciom fajne życie.