• Informacje na temat:

  piramida majów

Artykuły na temat: piramida majów
 • Piramida Zdrowia Intymnego

  Czy wiesz, jak kompleksowo chronić się przed infekcjami intymnymi? Poznaj Piramidę Zdrowia Intymnego!

 • Jakie mogą być skutki nadwagi. Piramida żywienia

  ...oddychania, szczególnie chrapanie i bezdech senny. Prawidłowa piramida żywieniowa Rzadko. Słodycze, cukier, tłuszcze mają najwięcej kalorii, jedz je sporadycznie. Od czasu do czasu. Mięso, ryby...

 • Dlaczego upadła cywilizacja Majów?

  Atlantydy. Diego de Landy - katolicki ksiądz, chcąc "ochronić" wiarę chrześcijańską, rozkazał spalić wszystkie zapiski i księgi Majów (zdołano uratować zaledwie trzy). Najbardziej niezwykła...

 • Kultura Egiptu

  Skoro Egipt to piramidy i zachwycające oryginalnością i sposobami wykonania liczne budowle to należy wspomnieć o pierwszej tego typu. Sakkara to miejsce, gdzie powstała pierwsza znana piramida schodkowa Dżesera.

 • Warto liczyć kalorie, nawet, jeśli się nie odchudzamy

  Jedni liczą je skrupulatnie, inni się nimi nie przejmują - kalorie. - Zapominamy, że zdrowe rzeczy, jak np. owoce, mogą nam tych kalorii dostarczać - mówi PAP Life dr Agnieszka Jarosz i zachęca do różnorodnej diety. Zwraca też uwagę na ruch, podstawę piramidy żywienia.

 • Więcej zielonego

  ...​Jemy coraz zdrowiej, ale polska dieta ciągle pozostawia wiele do życzenia. Nasze narodowe grzechy to nadmiar czerwonego mięsa, tłuszczu, zwłaszcza zwierzęcego, cukru, soli i stanowczo za mało warzyw. Nowa piramida zdrowego żywienia koryguje te błędy. O tym, jak zawarte w niej wskazówki przenieść do codziennej diety, z jej twórcą, prof. Mirosławem Jaroszem, rozmawia Katarzyna Koper.

 • ​Największe atrakcje Meksyku

  Zastanawiasz się nad wakacyjną podróżą do Ameryki Środkowej? Mamy dla ciebie kilka propozycji miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Meksyk. Dzięki naszemu krótkiemu przewodnikowi poznasz sekrety ruin miasta Majów, dowiesz się wszystkiego o życiu prekolumbijskich cywilizacji i sprawdzisz, które plaże Acapulco są najpiękniejsze.

 • Dziedzictwo Majów, wielka rafa, tropikalna puszcza, piękne plaże. Czyż nie tak powinien wyglądać raj?

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o sokach i musach

  Soki i musy to witaminy w smart formie – są smaczne, modne i przede wszystkim wygodne. Warto o tym pamiętać nie tylko 30 maja – w Światowy Dzień Soku - ale przez cały rok. Przeczytajcie nasz tekst i przekonajcie się, co jest prawdą, a co szkodliwym mitem na temat soków i musów.

 • Cała prawda o musach

  Dietetycy zalecają codzienne spożywanie warzyw i owoców. Nie znaczy to oczywiście, że należy je jeść wyłącznie na świeżo lub w postaci sałatek. Soki w kartonach i butelkach oraz musy mają zbliżone wartości odżywcze, a dodatkowo można je zabrać ze sobą niemal wszędzie.