• Informacje na temat:

  piemont

Artykuły na temat: piemont
 • Modna panna cotta

  Piemont czy Toskania tak długo przekonywały świat, że nie ma lepszego deseru, aż w to uwierzył. Dziś panna cotta modna jest wszędzie.

 • Tony pomarańczy i dziesiątki rannych, czyli karnawał w Ivrei

  Początki tych nietypowych karnawałowych uroczystości sięgają pierwszej połowy XIX wieku - czasów Napoleona, pod którego panowaniem znalazł się także Piemont. Stąd właśnie pochodzą pierwsze postaci charakterystyczne dla tego karnawału. Ważną postacią jest też córka młynarza  (la Mugnaia) o imieniu Violetta. Tę postać wprowadzono do obchodów w 1858 roku. Inspiracją do tego stała się legenda...

 • Włoskie plaże jak marzenie

  We Włoszech jest coraz więcej miejscowości nad morzem i nad jeziorem z plażami jak marzenie. W tym roku liczba kąpielisk, które otrzymały międzynarodowe wyróżnienie, Błękitną Flagę wzrosła do 368. W czołówce są nadmorskie plaże w Ligurii, Toskanii i Kampanii.

 • Alessandra Rinaudo - włoski przepis na sukces

  ...poza granicami kraju, i stopniowo rozprzestrzeniała się, aż zyskała strategiczną pozycję na całym rynku międzynarodowym. To tu, w malowniczym regionie Piemont, znajduje się dusza Nicole Fashion Group...

 • Wrześniowy boom w ośrodkach turystycznych we Włoszech

  Tysiące gospodarstw agroturystycznych we Włoszech przeżywa we wrześniu prawdziwy boom. Wypoczynek, czasem połączony z winobraniem, wybrało w ostatnim miesiącu lata pół miliona osób.

 • Toskania, Lombardia, Veneto – wycieczka szlakiem włoskich winnic

  Francuski smakosz i znawca win, Andre L. Simon mówił: "Wino czyni każdy posiłek uroczystością, każdy stół wspanialszym, każdy dzień bardziej udanym." Jednak to Włosi szczególnie docenili walory tego napoju. Kraj ten jest jednym z najstarszych regionów na świecie uprawiających winorośl i jednym z największych producentów win w skali globalnej.

 • Podróż do Włoch na wiosnę

  Wiosna to doskonały czas na podróż do Włoch. Turystów nie jest jeszcze tak dużo, nie ma też jeszcze letnich upałów. W tym okresie odbywa się także wiele festiwali i imprez, o których lipcowi urlopowicze mogą pomarzyć.

 • Nino Cerruti

  Historia Cerrutiego zaczęła się już w 1881 roku, kiedy to dziadek Nino wraz ze swoim bratem założył w miasteczku Biella w regionie Piemont między Mediolanem a Turynem fabrykę tkanin pod nazwą Lanificio Fratelli Cerruti. W 1950 roku, po śmierci ojca 20-letni Nino przejął rodzinny interes. W 1957 roku założył niedaleko Mediolanu firmę krawiecką Hitman szyjącą męskie garnitury. Pierwsza kolekcja...

 • Habemus rewolucję!

  Ten papież to marzenie dziennikarzy. Każdy dzień jego pontyfikatu przynosi nowe smaczki, ciekawe informacje, anegdoty. Jest o czym pisać od momentu, gdy kardynał Jorge Mario Bergoglio pojawił się w białych szatach na balkonie Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.

 • Historia Cerrutiego zaczęła się już w 1881 roku, kiedy to dziadek Nino wraz ze swoim bratem założył w miasteczku Biella w regionie Piemont między Mediolanem a Turynem fabrykę tkanin pod nazwą Lanificio Fratelli Cerruti. W 1950 roku, po śmierci ojca 20-letni Nino przejął rodzinny interes. W 1957 roku założył niedaleko Mediolanu firmę krawiecką Hitman szyjącą męskie garnitury. Pierwsza kolekcja...