• Informacje na temat:

  pielgrzymka hiszpania

Artykuły na temat: pielgrzymka hiszpania
 • Pielgrzymka do Santiago de Compostela

  Położone na północy Hiszpanii, z imponującą katedrą, jest miejscem odwiedzanym przez chrześcijan z całego świata!

 • ​Andaluzja - region kontrastów

  Andaluzja fascynuje dziedzictwem kulturowym, widać tutaj wpływy m.in. Rzymian, Arabów czy Wizygotów. Region zachwyca także różnorodnością przyrodniczą. Ośnieżone szczyty przechodzą w tereny niemal pustynne, z którymi sąsiadują równiny i żyzne tereny uprawne w dolinie rzeki Gwadalkiwir. To kraina flamenco i corridy, oliwek i cytrusów, pobożnych pielgrzymek i pełnych entuzjazmu celebracji.

 • Rodzice wrócili z gór , mama przywiozła wiaderko jagódek a ja korzystam z dobrodziejstw lasu i krowy i wcinam je z śmietaną i cukrem. I podjęłam decyzję- w sierpniu Hiszpania. Pielgrzymka do Santiago de Compostella. ponad 100 km na kopytach włąsnych. Z Nim rzecz jasna... Wiem że nie powinnam , że z tego nic nie będzie i marne me nadzieje. Ale niech to będą ostatnie wakacje przed rozpoczęciem...

 • Piękne i tajemnicze polskie klasztory

  Najstarsze liczą ponad tysiąc lat! Każdy ma niepowtarzalny styl, historię i legendy. A żyjący za murami mnisi różnią się zakonnym strojem i obrzędami. Nie sposób odwiedzić wszystkie te miejsca, bo klasztorów jest w Polsce około trzystu. Wybraliśmy kilka niezwykłych.

 • Bazylika Zwiastowania w Nazarecie

  Miasto Zwiastowania, w którym Jezus spędził swoje młode lata, to miejsce pełne wspomnień o szczęśliwym dzieciństwie i wielkiej małżeńskiej miłości Marii i Józefa.

 • Wakacje na ​Wyspach Kanaryjskich

  Wybierz się na wulkaniczny archipelag Wysp Kanaryjskich! Ten całkiem popularny, lecz nie zawsze doceniany cel wycieczek zapewnia nie tylko cały rok ciepłych, słonecznych dni, ale też mnóstwo atrakcji: luksusowe kurorty, warunki do uprawiania sportów wodnych i możliwości zwiedzania historycznych miast.

 • Piękne i tajemnicze polskie klasztory

  Najstarsze liczą ponad tysiąc lat! Każdy ma niepowtarzalny styl, historię i legendy. A żyjący za murami mnisi różnią się zakonnym strojem i obrzędami. Nie sposób odwiedzić wszystkie te miejsca, bo kasztorów jest w Polsce ok. trzystu. Wybraliśmy kilka niezwykłych.

 • Marek Grechuta: Żona była jego miłością i... opiekunką

  Nie kochał jej do szaleństwa, ale też nie wyobrażał sobie życia bez niej. Danuta zawsze była mu oddana. Razem szukali zaginionego syna...

 • Sanktuaria maryjne w Polsce i w Europie

  W Polsce jest blisko 600 miejsc szczególnego kultu, w świecie ponad tysiąc. Prawie 80 proc. sanktuariów (czyli świętych miejsc) czci Maryję. Od wieków do miejsc Jej objawień, cudownych obrazów i figur zmierzają pątnicy.

 • Blanka Satora: Księżniczka na białym rumaku

  Miłośniczka koni. Promotorka hiszpańskiego stylu jazdy w Polsce. Jako jedna z nielicznych kobiet ukończyła kurs w Królewskiej Wyższej Szkole Jazdy w Jerez de la Frotera. Blanka Satora opowiada EksMagazynowi o pięknie Andaluzji.

Dyskusje na temat: pielgrzymka hiszpania
 • Re: El Rocio. Pielgrzymka w rytmie flamenco

  Kościól jeszcze stoi, przyjdą musli, zburzą i zbudują meczet. To znaczy nawet nie zburzą, tylko przebudują, wyniosa wszystko ze środka, wniosą swoje, wstawią swoje wieże, kopuły i mueizna - już to Hiszpania przerbiała, przebudowali bazyliki i katedry na meczety, potem po rekonkwiście znowu przebudowano na świątynie chrześcijańskie, teraz znowu przebudują na meczety, zycie hahaha

 • -

  -

  pielgrzymka.. mi też się marzy. ta do Częstochowy.. ale u mnie będzie trudno z urlopem w tym czasie..