• Informacje na temat:

  patriarcha

Artykuły na temat: patriarcha
 • Prawoslawni i katolicy, Polska i Rosja, nawiazujac do Zawszeani...

  Z wielką ciekawością śledziłam reportaże z ostatniej wizyty patriarchy Cyryla w Polsce. A szczególnie transmisję liturgii z Grabarki w dniu święta Przemienienia...

 • Jerozolimski Wielki Czwartek

  Tysiące pielgrzymów na wąskich uliczkach starówki spotyka się z Żydami, którzy wcześniej modlą się pod Ścianą Płaczu z okazji święta Paschy. Rano w bazylice Grobu Pańskiego odbywa się msza, w czasie której łaciński patriarcha Jerozolimy obmywa stopy 12 księży.

 • Musical "Cats" w Warszawie

  18 maja 2017 w warszawskiej Hali Torwar odbędzie się pokaz musicalu "Cats". Prosto z Broadway’u przyjadą do Polski największe sławy światowego musicalu, aby zaprezentować rodzimej publiczności oryginalną wersję przedstawienia, które na świecie obejrzało w sumie ponad 50 milionów widzów!

 • Armenia - perełka południowego Kaukazu

  ​Maleńka Armenia wciśnięta między nieprzychylne jej kraje, jak Turcja czy Azerbejdżan, swoją tożsamość zachowała głównie dzięki wierze chrześcijańskiej. Jej śladami są wykute w skałach monastyry, do których, mimo rozwiniętej komunikacji, nadal nie jest się łatwo dostać.

 • Komunistyczne ślady w ​Bukareszcie

  Druga połowa XX wieku silnie odznaczyła się na wyglądzie Bukaresztu. Ówczesny prezydent Cauşescu zapałał chęcią przemienienia fragmentu historycznej części miasta w użytkową dzielnicę "dla ludu". Dokonał urbanistycznego eksperymentu, który pozbawił Bukareszt wielu pięknych i zabytkowych budowli.

 • Cats: Broadway na Torwarze

  Olśniewająca charakteryzacja, efektowna scenografia, mistrzowskie układy taneczne i przyprawiające o gęsią skórkę utwory. Wszystko to można było zobaczyć 18 maja w wypełnionej do ostatniego miejsca warszawskiej Hali Torwar, gdzie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Do stolicy zagościło słynne, brodwayowskie widowisko "Cats".

 • na dzis:"Gdy osiągniesz stan wewnętrznej pustki, pojawi się zrozumienie ducha starożytnych patriarchów." Pustka. Cisza. Poczucie niemoznosci, nie mocy....

 • Zabytki Aleksandrii - kulturalnej stolicy Egiptu

  Nazywana "perłą wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego" oraz "kulturalną stolicą Egiptu", Aleksandria to drugie co do wielkości - po Kairze - miasto kraju, jego największy port i ważny ośrodek kulturalny, naukowy oraz handlowy. Turystów kusi niezapomnianymi widokami oraz zabytkami, będącymi świadkami jej bardzo długiej i bogatej historii.

 • Portugalia. Podróż do Bragi

  Popularne portugalskie powiedzenie mówi, że Lizbona się bawi, Coimbra studiuje, Porto pracuje, a Braga się modli. To oczywiście nie do końca prawda. Portugalczycy bowiem potrafią się bawić wszędzie.

 • Moskwa - co warto zobaczyć?

  Największe miasto Europy - Moskwa - pełne jest zaskakujących kontrastów. Wielowiekowa tradycja stolicy Rosji sprawia, że sąsiadują tu pamiątki przeszłości bardzo odległej i tej najbliższej: dawne pałace i sobory, a także - monumentalne budynki użyteczności publicznej z czasów socrealizmu. Uwagę przyciągają również znakomicie wyposażone muzea.

Dyskusje na temat: patriarcha
 • Re: Bp Michael Curry skradł show podczas książęcego ślubu

  Taki sam ten kościół, jak i cerkiew prawosławna - na łańcuszku Putina. Patriarcha nie śmie nawet krzywo spojrzeć na Władimira.

 • Re: Bóg i dziewczyna

  Tylko najczystsza wiara prawoslawna i Patriarcha Wszechrusi Cyryl wraz ze straznikiem tej wiery WladimirowiczenPutinem was zbawia dlatego porzućcie katoli w sluzbie watykanczykow i przejdzmy na wiere prawoslawna!

 • Re: Benedykt XVI: Przed abdykacją spał spokojnie

  swego duchowego ojca (2 Królów 2:12)”. Podobnie w Iz 22:21 Eliakim, który w proroctwie zapowiadał Mesjasza, nazwany jest „ojcem dla mieszkańców Jeruzalem”. 2) Św. Paweł poucza nas, że patriarcha Abraham

 • buhaha:):)

  ... z ciebie taki filozof jak ze mnie patriarcha Moskwy:):):), koleś ty albo czytać nie umiesz, albo jesteś taki głupi to nie są ich nazwiska tylko imiona. Jak nie wiesz to się dowiedz że dzieciom daje się dwa imiona :):)...wiesz tak jak już to jest jak nie wiesz:)...skąd ty żeś się urwał...:):):):)ihhihiihihih........to dobre:)..... nara peace!!!!!:)