• Informacje na temat:

  paryż fontanny

Artykuły na temat: paryż fontanny
 • Paryż na weekend

  ...​Dwa lub trzy dni na Paryż - czy to możliwe? Niby niewiele, jednak z przygotowanymi wskazówkami można sprawnie poruszać się po mieście i zwiedzić dużą cześć miejsc wartych zobaczenia.

 • ...będzie i o Paryżu i, o Krakowie. Cóż, zawsze zastanawiałam się jak to jest z tym powiedzeniem, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” i w końcu jakiś czas temu udało mi się przekonać, że jest w nim(...) ulubione – i jagodowe. Mąż truskawkowe i śmietankowe. Pyszne. Niebo w gębie. Siadamy na barierce, która biegnie dookoła Fontanny Czterech Rzek. Delektujemy się. Wszystkim. Deserem. Atmosferą miejsca...

 • Baku - miasto nafty i blichtru

  Kto jadąc przez pustynny, pasterski Azerbejdżan od strony Gruzji, trafi do Baku, przeżyje olśnienie. Przepychem architektury i wschodnią finezją wszystkiego, od kuchni po rzemiosło. Etykietka „Paryż Wschodu” efekciarska, ale zasłużona. Warto wpaść.

 • Nafta i blichtr

  Kto jadąc przez pustynny, pasterski Azerbejdżan od strony Gruzji trafi do Baku, przeżyje olśnienie. Przepychem architektury i wschodnią finezją wszystkiego, od kuchni po rzemiosło. Etykietka „Paryż Wschodu” efekciarska, ale zasłużona. Warto wpaść.

 • ​Wersal - najpiękniejszy pałac we Francji

  Wersal jest niewielką miejscowością nieopodal Paryża, gdzie znajduje się najsłynniejszy pałac we Francji. Twórcą przebudowy wcześniejszego, niewielkiego zameczku był Ludwik XIV. Uczynił zeń zeń wizytówkę kraju, wzorzec dla innych pałaców.

 • Miejska ostoja

  Paryż, Londyn, Madryt. Najlepsze muzea, sklepy, kluby. Po tygodniu biegania marzysz tylko o jednym: o cichym i zielonym ustroniu. Oto 11 najbardziej spokojnych miejsc w najbardziej niespokojnych miastach.

 • Pora na amanta

  Lizbona to tylko kilkutygodniowy przystanek na trasie jego podróży. Za nim: Rzym, Paryż, Syberia, przed nim - być może Mount Everest. Piotr Adamczyk nie zapuszcza korzeni. "Twojemu Stylowi" zwierza się, że jednak nadszedł czas na zmianę, przystanek, stabilizację. Jest gotów do nowych ról - jako aktor i jako mężczyzna.

 • Wersal. Olśniewająca rezydencja króla

  .... Od arcybiskupa Paryża wykupił lasy i ziemię przylegającą do wioski Wersal. Tam też wybudował myśliwski zameczek. Gdy umierał w 1643 r., jego syn i następca Ludwik XIV, zwany Delfinem, miał(...). A o odpowiednich porach posłuchać muzyki, w rytm której tryskają fontanny. Iście królewski to pokaz. Podwersalskie lasy obfitowały w zwierzynę i ptactwo, ale na królewskim stole musiały się przecież...

 • Wielcy znani - Mela Muter (1876 - 1967)

  ...w warszawskiej Szkole Rysunku i Malarstwa. Większość swojego życia związała jednak z Paryżem. Tam uczestniczyła w zajęciach Academie Colarossi i Acedemie de la Grande Chaumiere. Tam też nawiązała najważniejsze(...) wyczuciem atmosfery opowiadała o ulicach Paryża, domach, które żyły, cierpiały i płakały, o drzewach, Sekwanie, i o niebie, o subtelnym, popielatym muślinie Il-de- France. Śpiewała o polach bretońskich...

 • Planowanie wydatków weselnych

  ...od 130 do 200 zł za osobę. Na cenę tę wpływa liczba gości, menu i dodatki. Ponadto istnieje możliwość wykupienia dodatkowych atrakcji, takich jak: • open bar • fontanny czekoladowe(...) uroczystości, które zależy już jedynie od fantazji młodej pary. Popularność zyskuje również przenoszenie uroczystości poza granice kraju. Paryż, Wenecja, Las Vegas, Hawaje czy Zanzibar to tylko...