• Informacje na temat:

  parki narodowe wg wielkości

Artykuły na temat: parki narodowe wg wielkości
 • Wycieczka do ​Bieszczadzkiego Parku Narodowego

  ...założony w 1973 roku i jest trzecim co do wielkości chronionym parkiem w kraju. Dawni mieszkańcy Dawniej część obszaru BdPN (przed jego utworzeniem) była zamieszkana. Jednak w latach 1944-1947(...) płatny. W Ustrzykach Dolnych znajduje się warte odwiedzenia Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego...

 • Przewodnik po Madagaskarze

  Madagaskar pomimo swoich pokaźnych rozmiarów nie jest częstym kierunkiem turystycznych wojaży. Czwarta co do wielkości wyspa na świecie swoją dziką i nieprzewidywalną fauną i florą jednych może zniechęcić a drugich wręcz zafascynować. Bez wątpienia polecamy Madagaskar jako cel wakacji. To idealne miejsce do obcowania z dziewiczą naturą.

 • ​Wyoming - stan cudów natury i klimatu Dzikiego Zachodu

  Położony na pograniczu Wielkich Równin i Gór Skalistych stan Wyoming pełen jest zapierających dech w piersiach cudów natury. Parki narodowe Yellowstone i Grand Teton, tajemnicza strzelista góra Devils Mountain - to zaledwie część atrakcji tego fragmentu Stanów Zjednoczonych. Będąc w Wyoming, możemy bowiem przenieść się w klimat rodem z westernu.

 • Ciekawe miejsca na Elbie

  Trzecia co do wielkości włoska wyspa na Morzu Tyrreńskim jest uosobieniem tego, co nad Morzem Śródziemnym najlepsze. Ma jednak coś ekstra – legendę zesłania Napoleona.

 • Jest ich 12, rozrzuconych na połaci piątego co do wielkości kraju świata. Miasta gospodarze brazylijskiego mundialu czekają na decydującą fazę turnieju.

 • ​Kanada - w poszukiwaniu nieprzetartych szlaków

  Jako drugi co do wielkości kraj na świecie, Kanada obejmuje niemal 10 mln km2 powierzchni. Nie brakuje tu pięknych krajobrazów i unikalnych atrakcji dla turystów, a także niesamowitych cudów natury. Na jej wyjątkowość składa się także wielokulturowość kraju oraz nowoczesne i tętniące życiem miasta.

 • Ciekawe miejsca w Łebie

  Leży między morzem a dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko. Jeśli dodamy sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego, nie ma wątpliwości, że to najpiękniej położona miejscowość wypoczynkowa na polskim wybrzeżu.

 • Najciekawsze miejsca w Kazachstanie

  Podróż poza utartymi szlakami? Koniecznie do Azji! Niekoniecznie muszą to być Chiny czy Tajlandia. Nieodkrytych miejsc jest mnóstwo, a jednym z najbardziej intrygujących miejsc pozostaje Kazachstan. Ten dziewiąty co do wielkości kraj, a słońce na zachodzie wstaje godzinę później niż na wschodzie. Jak tak ogromna przestrzeń mogłaby nie kryć setek tajemnic? Najbardziej fascynują kontrasty - w ciągu...

 • Leżące pośród wód miasto latem pęka w szwach. Do spędzenia urlopu tutaj zachęca nie tylko piękna nadmorska plaża, ale także bliskość jezior Sarbsko i Łebsko oraz Słowińskiego Parku Narodowego.

 • Takich Tatr nie znacie!

  Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego widzą rzeczy ukryte przed okiem zwykłego turysty. W niedostępnych miejscach, często w niesprzyjających warunkach i o zupełnie dziwnych porach odkrywają piękno tatrzańskiej przyrody i robią zdjęcia, które możemy obejrzeć w albumie "Opowieści z serca Tatr". Ale nawet nie schodząc z wytyczonego szlaku można zobaczyć Tatry na nowo i dostrzec to, co do tej...

Dyskusje na temat: parki narodowe wg wielkości