• Informacje na temat:

  park w stanach zjednoczonych

Artykuły na temat: park w stanach zjednoczonych
 • Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych

  Stany Zjednoczone słyną z pięknych i malowniczych Parków Narodowych. Obecnie jest ich 59. Odwiedzając je warto zaopatrzyć się w karnet America the Beautiful - który jest dokumentem uprawniającym do bezpłatnego wejścia lub wjazdu na teren każdego Parku Narodowego w USA. Koszt takiego karnetu to 25 dolarów dla indywidualnej osoby lub 80 dolarów za czteroosobową rodzinę, dla dzieci poniżej 15-stu...

 • Park nad oceanem

  Najbardziej europejskie miasto Stanów Zjednoczonych, matecznik amerykańskiej rewolucji, mekka historyków, żeglarzy i amatorów owoców morza. Stolica Nowej Anglii, w której na każdym kroku widać, jak to było dawno temu w Ameryce.

 • Szklany świat

  Kiedy jeden z najwybitniejszych architektów wszech czasów, Ludwig Mies van der Rohe, budował w Stanach Zjednoczonych pierwsze biurowce ze szklanymi, kurtynowymi ścianami, ludzie patrzyli na swoje nowe miejsca pracy z przerażeniem. Przesuwali biurka (byle dalej od okien), zasłaniali szyby doniczkami, wieszali prowizoryczne zasłonki i powtarzali, że to się nie przyjmie. Przyjęło się.

 • ​Wyoming - stan cudów natury i klimatu Dzikiego Zachodu

  Położony na pograniczu Wielkich Równin i Gór Skalistych stan Wyoming pełen jest zapierających dech w piersiach cudów natury. Parki narodowe Yellowstone i Grand Teton, tajemnicza strzelista góra Devils Mountain - to zaledwie część atrakcji tego fragmentu Stanów Zjednoczonych. Będąc w Wyoming, możemy bowiem przenieść się w klimat rodem z westernu.

 • Jak zaplanować zwiedzanie Waszyngtonu?

  ...​Stolica Stanów Zjednoczonych jest dumna i majestatyczna. Dla turystów odwiedzających USA wizyta w Waszyngtonie to konieczny punkt programu.

 • Boston - najbardziej europejskie miasto USA

  Najbardziej europejskie miasto Stanów Zjednoczonych, matecznik amerykańskiej rewolucji, mekka historyków, żeglarzy i amatorów owoców morza. Stolica Nowej Anglii, w której na każdym kroku widać, jak to było dawno temu w Ameryce.

 • Co warto zobaczyć w Alabamie?

  Położony nad Zatoką Meksykańską stan Alabama to esencja południa Stanów Zjednoczonych z zabudową pamiętającą czasy wojny secesyjnej, pamiątkami dawnego przemysłu oraz walk o swobody obywatelskie. Miłośnicy nowoczesności też znajdą tu coś dla siebie: ośrodek badawczy technologii wojskowej i kosmicznej NASA.

 • Smith Rock. Wspinaczka, wędrówki i kąpiel w rzece, która wyrzeźbiła góry

  Leżący w Oregonie, na północnym zachodzie USA park stanowy Smith Rock, czyli „Kowalowa Skała”, swoją nazwę zawdzięcza właścicielowi pewnej kuźni, którzy miał z jednej ze skał uczynić gigantyczne kowadło. Wedle innej wersji nazwa została nadana, by upamiętnić nieznanego bliżej pana Smitha, który w czasach podboju Dzikiego Zachodu przez białych osadników w tym właśnie miejscu stoczył walkę...

 • Wyprawa do Tanzanii

  Tanzania kojarzona jest przede wszystkim z najwyższym szczytem Afryki - Kilimandżaro. Jednak na pejzaż tego kraju składa się nie nie tylko wielki wulkan, lecz także - Narodowy Park Serengeti, głębokie rowy tektoniczne i rozległe jeziora.

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  ...kanionów, w których płyną potężne rzeki, można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Liczne parki narodowe zachwycają przyrodą.  Wysokie góry, ośnieżone szczyty, lodowce, górskie jeziora(...) Zjednoczonych. Na Florydzie zwiedzić można Muzeum Wraku. A następnie przejechać się drogą łączącą część kontynentalną z wyspami archipelagu Florida Keys - m.in. mostem o długości prawie 11 km. Góra...