• Informacje na temat:

  pamiątka z krakowa

Artykuły na temat: pamiątka z krakowa
 • Pamiątka, zabawka, talizman

  Czy w kulturowej odmienności jest coś z magii? Czy pamiątka może być formą pamięci? Jak grupa etniczna staje się zabawką? Czy przedmiot potrafi sprawiać ból? A może leczy?

 • ...: "Pamiątka z Krakowa". Kupuję go za parę groszy, niech chociaż on wróci do domu. Niech stoi na półce z książkami i stanie się jeszcze jedną przestrogą: spieszmy się kochać przedmioty - tak szybko od nich(...) aksamitny z woalką mogła nosić jakaś Sara Rosenstern, żona żydowskiego kupca z Krakowa. Tuż obok zielona lornetka wojskowa, nieco odrapana. Czy przywiózł ją Kurt Schmidtke, kapitan SS? Oni też, choć...

 • Król Bollywood w Krakowie

  ...prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrał klucz do bram miasta, co go zachwyciło: - Jestem pod wrażeniem. Dziękuję za klucz do miasta, to będzie wyjątkowa pamiątka dla mnie, a także dla moich(...)Jak na króla Bollywood przystało, Amitabh Bachchan do królewskiego Krakowa przybył z całą świtą. Nie wiedzieć dlaczego, największe poruszenie wywołała informacja, że towarzyszy mu lokaj! To, że...

 • Tradycyjne przewodniki stają się przeżytkiem. Zastąpią je multimedialne prezentacje, na płytach CD, do których warto zajrzeć przed planowaniem kolejnych wycieczek. Na razie szlaki przeciera "Wirtualny Kraków" wydany przez firmę 4 fusion.

 • Miejsca, które cię zadziwią

  ...​Niezbyt daleko od Krakowa jest wioska, jakiej próżno szukać po szerokim świecie.

 • Wychodzisz za mąż? Podziel się swoim szczęściem!

  ​Kwiatki są miłą pamiątką na każdym ślubie. Ładnie wyglądają i pachną, ale niestety bardzo szybko więdną i wkrótce o nich zapominamy. Czy myśleliście, żeby na swoim ślubie zrobić coś niezwykłego? Coś dobrego, co przetrwa znacznie dłużej?

 • Ciepła i przyjazna Teneryfa

  ...-Modlina, Krakowa, Wrocławia i Katowic tanie linie. Przy odrobinie szczęścia można trafić w promocji na bilety nawet za 200 złotych w jedną stronę. Zazwyczaj jest to koszt 600 zł w obie strony. Nocleg...

 • Zakręcony Dzień Dziecka

  Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Smoki latające nad Waszym blokiem, rakieta startująca z balkonu, piesek tańczący z kotem. Znasz to? Twoja pociecha uwielbia zabawę, a zwykłą wizytę na placu zabaw potrafi zmienić w wyprawę do bajkowej krainy?

 • Wakacje w świecie rozrywki

  Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Smoki latające nad Waszym blokiem, rakieta startująca z balkonu, piesek tańczący z kotem. Znasz to? Twoja pociecha uwielbia zabawę, a ze zwykłej wizyty na placu zabaw potrafi zrobić niezwykłą wyprawę do świata magii?

 • Ujście Warty. Ostoja dzikiej przyrody

  To miejsce zachwyci każdego miłośnika natury, a zwłaszcza obserwatorów ptaków. Niedawno zostało uznane za jeden z siedmiu cudów Polski.