• Informacje na temat:

  pałac kultury w warszawie

Artykuły na temat: pałac kultury w warszawie
 • Moda i Design przejmą Pałac Kultury

  W pierwszy czerwca Pałac Kultury i Nauki w Warszawie przejmą wąsy, czyli największe w Polsce targi mody niezależnej Mustache Yard Sale. Kolejna, już 19. edycja festiwalu wypełni monumentalne wnętrza PKiN już 4 i 5 czerwca. Inspirująca polska moda, wyjątkowy design i najlepsze lokalne smaki a dla najmłodszych wyjątkowa strefa zabaw, już wkrótce w PKiN.

 • 5 muzeów, które musisz odwiedzić w Warszawie

  Na pewno nieraz byliście w Warszawie i zapewne zwiedzaliście Stare Miasto, Pałac Kultury czy Łazienki. Być może byliście także w którymś teatrze, operze czy na Stadionie Narodowym. Warszawa ma jednak(...) przyszłości. Niektóre też pobudzą waszą wyobraźnię i wyjdziecie z nich pełen natchnienia i pomysłów. Oto 5 muzeów, których nie sposób pominąć w Warszawie.

 • 26. Festiwal Mozartowski w Warszawie 23 czerwca - 31 lipca 2016

  ...") odbędą się w oryginalnych wnętrzach Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Każde spotkanie poprowadzi narrator - Pan Libretto, nieodłączny bohater niedzielnych spotkań. Na zakończenie Festiwalu(...).  Wolfgang Amadeusz Mozart należy do grona najsłynniejszych postaci w historii europejskiej kultury. Genialny kompozytor swój pierwszy utwór muzyczny napisał, mając zaledwie kilka lat. Jego dzieła znane są...

 • ...}}--> Warszawa to dla przyjezdnych przede wszystkim Belweder, Łazienki, Stare Miasto oraz Pałac Kultury i Nauki. Do stałych punktów zwiedzania w ciągu(...) Polskę w projekcie Europejska Stolica Kultury. Miasto, które od lat stawia na kulturę, może się pochwalić m.in. niepowtarzalną przestrzenią galerii Awangarda czy nowym, ciekawym gmachem Teatru Muzycznego...

 • ...się takimi zabytkami jak Wrocław czy Kraków. Jednak nie znaczy to, że nie ma tu co oglądać. Urocze zakątki, wspaniałe pałace, bogate świetlne iluminacje i interesujące muzea przyciągają do Warszawy turystów z całego świata. Zwiedzanie zacznij od Pałacu Kultury i Nauki, monumentalnej pamiątki po czasach socrealizmu. To najwyższy budynek w Polsce – ma 234,5 m wysokości. Mieści 3288 sal, gabinetów...

 • Warszawa - kulturalna krzyżówka

  Pierwszy Festiwal "Na skrzyżowaniu kultur" w Warszawie odbędzie się w dniach 7-18 września przed Pałacem Kultury i Nauki przy pl. Defilad. 1.

 • Trzy miasta na rodzinny weekend

  Polskie miasta są ciekawe o każdej porze roku! Zapraszamy na wędrówkę po Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, połączoną z odkrywaniem świata i dobrą zabawą. Wyruszamy!

 • Krakowskie Przedmieście. Reprezentacyjny trakt Warszawy

  ...tablice. Stojący za nim Pałac Staszica ma jeszcze adres Nowy Świat. Dalej jest już Krakowskie, jak mówią warszawiacy. Po lewej stronie mijamy kościół św. Krzyża, po prawej jest niepozorna Kamienica(...) znajduje się pomnik prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przy Krakowskim Przedmieściu 62 (za skwerem Hoovera) stoi Pałac Kazanowskich, który wywołał spór między królem Zygmuntem III Wazą, a jego synem...

 • „Plac Defilad” i „Miasto i Ogród”

  Plac Defilad - najbardziej centralny plac w Warszawie - otwiera się na mieszkańców, zachęcając do odwiedzin bogatym programem wydarzeń oraz zmienioną aranżacją przestrzeni.

 • Pochodzący z Litwy Czesław Miłosz mawiał: Wilna nie da się wyeliminować z dziejów kultury polskiej, a to ze względu na Mickiewicza, na Filomatów, Słowackiego, Piłsudskiego […].

Zdjęcia na temat: pałac kultury w warszawie
Wideo na temat: pałac kultury w warszawie
 • Czego nie wolno nam fotografować?

  W Paryżu wieża Eiffla, w Warszawie Pałac Kultury i Nauki – charakterystyczne obiekty uwieczniamy aparatem. Przestrzeń publiczna wydaje się dobrem każdego z nas. Czy możemy jednak robić zdjęcia dowolnie?

Dyskusje na temat: pałac kultury w warszawie
 • Re: Legendy królewskiej rezydencji na skraju puszczy

  a pałac kultury i nauki w Warszawie to ciemny lud pisowy widział?, macie pincet plusa, wyleźcie ze swych czworaków i hajda do Warszawy , oglądać cudeńka, a potem do rezydencji kaczej , na Żoliborz bo tam Kaczenka nasz cierpiący cierpi, na kaczą grypę

 • Re: ​Sanitariuszka z powstania: Dla Polski trzeba zrobić wszystko

  wojsko polskie i sowieckie, dotąd przeglądające się bezczynnie zagładzie miasta. Po 19 stycznia 1945 roku przeprowadzono w Warszawie i okolicach wielką akcję wyłapywania i aresztowania żołnierzy i oficerów AK. Do czerwca 1945 roku objęła ona około 25 tys. osób. ' A Warszawę po wojnie komuniści "przebudowali" niszcząc wielokrotnie ocalała zabudowę. Miedzy innymi pod pałac kultury.

 • Re: Losy Warszawy, losy kobiet

  dziedzictwa XIX-wiecznej Warszawy i zmiany tożsamości miasta. Likwidowano 'burżuazyjną' i 'obcą klasowo' wielkomiejską zabudowę Warszawy. W 1951 roku propozycję budowy Pałacu Kultury w Warszawie złożył(...). Pałac z przyległościami zajął pół kilometra kwadratowego terenu po dzielnicy zbudowanej w części w 1936 roku.

 • Re: Szaleństwo zaklęte w kamieniu

  Jak to! Najpiękniejszy jest w Warszawie ! no i pałac kultury ehhh dech w piersiach mi zapiera.