• Informacje na temat:

  pałac czechy

Artykuły na temat: pałac czechy
 • Pałace i zamki w Czechach otwarte zimą

  Coraz więcej zamków i pałaców w Czechach zaprasza turystów także w sezonie zimowym. Na gości czekają ciekawe imprezy kulturalne, jarmarki świąteczne, programy dla najmłodszych, degustacje tradycyjnych potraw i wiele innych atrakcji.

 • Najpiękniejsze zamki w Czechach

  Mimo że do naszego południowego sąsiada dzieli nas tylko parę godzin podróży, wciąż nie zdajemy sobie sprawy, jakie bogactwa kulturalne kryją tereny tego niezwykłego kraju. Mało kto spodziewa się, że na niewielkim obszarze Czech znajdziemy ponad 200 oryginalnych zamków, twierdz i pałaców, na których niemal nie widać przemijającego czasu - a wszystkie powstały kilkaset lat temu! Ich burzliwa...

 • Największe atrakcje w Czechach

  ...typowych gmachów miejskich, znajdziemy tutaj również monumentalną twierdzę Špilberk oraz renesansowe pałace mieszczańskie. Zamki, twierdze i pałace Czechy to gratka dla wszystkich amatorów(...). Interesującymi wystawami może pochwalić się również pałac Klasterec nad Ohri, w którym dowiemy się kilku ciekawostek na temat Chin i Japonii oraz Zamek Locket ze swoją kolekcją narzędzi tortur.  Na...

 • Czechy: Szlakiem świętomarcińskich uroczystości

  Krumlov (Czechy Południowe) - jedno z najpiękniejszych miast czeskich. W 1992 roku wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Tutejszy kompleks zamkowo-pałacowy jest drugim co(...) ołomunieccy wybudowali swoją letnią rezydencję. Powstał okazały barokowy pałac z kolekcją cennych obrazów z XV-XVIII wieku. Pałac razem z ogrodem kwiatowym jest wpisany na listę UNESCO. 11 listopada...

 • Magiczne jarmarki bożonarodzeniowe w Czechach

  Na ulicach słychać dźwięki kolęd, na placach lśnią gwiazdy betlejemskie, a pod nogami skrzypi świeży śnieg. Zewsząd roznosi się zapach choinek i grzanego wina. To Boże Narodzenie w Czechach. Jarmarki świąteczne z oryginalnymi pamiątkami spotkamy w miastach, na zamkach i w pałacach.

 • Praga. Przywitaj wiosnę w stolicy Czech

  ...wiosny znajdziemy też dużo niżej na Małej Stranie. Kwitnące magnolie, pawie i fontanny są ozdobą ogrodów Wallensteina. Pałac na terenie ogrodów jest obecnie siedzibą Senatu Republiki Czeskiej...

 • Miejsca, które musisz zobaczyć w Pradze

  Wspaniałe zabytki, zaskakujące współczesne dzieła sztuki, wyborna kuchnia, wzgórza z pałacami – stolica Czech rzuca czar na wszystkich!

 • Francuski zamek w Czeskim Raju i spotkanie z naturą

  Czeski Raj to magiczna kraina. Przepiękne krajobrazy z niesamowitymi formacjami skalnymi, które nazywane są skalnymi miastami, oraz łagodne pagórki i lasy tworzą tło dla wielu zamków i pałaców. A te – w większości – zachowały się w całkiem dobrym stanie. Jeden z najpiękniejszych zamków swoją świetność zawdzięcza francuskiej rodzinie Rohanów, która znalazła się tu po Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

 • W krainie Arabeli

  Praga zachwyca nawet niewrażliwych na piękno, ale odwiedzić Czechy warto nie tylko dla stolicy. Ten niewielki kraj czaruje malowniczymi zamkami, pałacami, kościołami. A podróż przez Nizinę Nadłabską i jej zabytki to swoisty przekrój przez epoki i style - od wczesnego gotyku przez renesans i barok po wspaniałą secesję.

 • Warszawa - kulturalna krzyżówka

  Pierwszy Festiwal "Na skrzyżowaniu kultur" w Warszawie odbędzie się w dniach 7-18 września przed Pałacem Kultury i Nauki przy pl. Defilad. 1.