• Informacje na temat:

  pagórki

Artykuły na temat: pagórki
 • Czas na Bieszczady

  ...​To góry idealne dla całej rodziny. Na turystów czekają zapierające dech widoki oraz trasy spacerowe. A tonące w śniegu pagórki będą frajdą dla dzieci.

 • Kotlina Kłodzka - kraina, którą chciały zniszczyć diabły

  Podobno Kotlina Kłodzka powstała, gdy diabły rozgniewane tym, że Stworzycielowi udała się tak piękna Ziemia Śląska, postanowiły zniszczyć Jego dzieło, bezładnie zasypując całą krainę kamieniami. Stąd dziwaczne kształty Gór Stołowych i pagórki, którymi usiany jest cały region.

 • Lidzbark Warmiński. Co warto zobaczyć?

  Jest częścią zielonych płuc Polski. Przyciąga turystów jeziorami, rzekami, lasami, pagórkami. Tu można wypocząć na łonie natury. I cieszyć się nieskażoną...

 • Śladem dawnych stolic litewskich - okolice Wilna

  Tereny położone wokół Wilna obfitują w malownicze pagórki, z których nierzadko roztaczają się piękne widoki na Wilię (Neris). Spora część z nich to grodziska - ślady po dawnych grodach lub warowniach. W okolicach Wilna od dawna znajdowały się ważne ośrodki miejskie i handlowe; do dziś natrafimy na pozostałości kilku dawnych litewskich stolic.

 • Któż nie lubi opowieści o miłości... Właśnie z Kazimierzem Dolnym nad Wisłą wiąże się historia płomiennego uczucia. Dziś też można się zadurzyć w tym kultowym miasteczku. W tym barwnym miejscu i okolicy znajdziemy wszystko: zabytki, Wisłę, lasy, pagórki, wąwozy. Tekst: Marta Jaworska...

 • Francuski zamek w Czeskim Raju i spotkanie z naturą

  Czeski Raj to magiczna kraina. Przepiękne krajobrazy z niesamowitymi formacjami skalnymi, które nazywane są skalnymi miastami, oraz łagodne pagórki i lasy tworzą tło dla wielu zamków i pałaców. A te – w większości – zachowały się w całkiem dobrym stanie. Jeden z najpiękniejszych zamków swoją świetność zawdzięcza francuskiej rodzinie Rohanów, która znalazła się tu po Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

 • Wciśnięte w południowo-wschodni skrawek Polski, roztoczańskie pagórki cechuje nie tylko spokój i czyste powietrze, ale również wartościowe zabytki i wspaniała kuchnia. Szczególnie bogate w przydrożne kapliczki i zabytkowe drewniane cerkwie jest Roztocze Południowe. Do najcenniejszych obiektów na tym terenie należy wpisana rok temu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego...

 • Dzikie i malownicze Roztocze

  Odpocznij w krainie pełnej pagórków, zielonych lasów, wąwozów o stromych zboczach oraz szumiących strumyków.

 • Najlepsze plaże w Toskanii

  Myśląc o Toskanii wyobraźnia kreśli nam w głowie obraz malowniczych pagórków, lawendowych pól i skalistych wzgórz. Nie łączymy tych niezwykłych widoków z krajobrazem nadmorskich kurortów. A to duży błąd!

 • Jakie muzea odwiedzić w Toskanii?

  Toskania szczyci się bogatym dorobkiem kulturowym, zamkniętym w zabudowie historycznych miast i zielonych pagórkach małych miejscowości oraz niezliczoną ilością dzieł sztuki chronionych przez instytucje muzealne w całej Toskanii. Łącznie, w regionie znajduje się ponad 500 galerii!

Dyskusje na temat: pagórki
 • Pamiętnik...

  "Droga z dworca jak zawsze był najwspanialszym marszem jaki można odbyć na tej planecie, Alpy i Karpaty to brzydkie, i niepozorne pagórki w porównaniu z tym śmierdzącym miastem. Idąc tutaj wiesz że na końcu wędrówki czeka cię najpiękniejszy widok w całym Wszechświecie. Nie zwiodłem się i tym razem, ona otwarła drzwi a mnie zatkało. Była u fryzjera, jej gęste, rozczesane włosy lśniły jak gwiazdy

 • Re: Masaż arnikowymi kostkami zmniejszy obrzęk powiek

  no właśnie - najlepiej od razu paluszkiem pogłaskać wilgotne pagórki

 • Re: Bieszczady. Jeszcze piękniejsze jesienią

  te pagórki he he he tylko Mazowsze kochane .

 • Re: Popek o fance, która wytatuowała sobie oczy

  czy to już szczyty głupoty ,czy tylko pagórki?

 • Re: Obrzydliwe stopy Britney Spears

  A co mnie obchodzą jej stopy (zresztą całkiem przyzwoite, naturalne)? Mnie obchodzą jej kształtne pagórki i jaskinia rozkoszy.

 • Re: ​Roztocze: Zachwycające i takie urocze

  Piękne pagórki, lasy, pola, meandry Wieprza, wydmy piaszczyste, spływ kajakowy, młyny, muzeum geologiczne i Armii Krajowej, zwierzęta, rośliny...

 • Re: Wierzę, że z rakiem można wygrać

  nie rozumię powodu usunięcia komentarza? czyżby był niezgodny z filozofią sołtysa z Łasku i ideologią totalnej opozycji ? co powiesz kiedy dotknęła by ta choroba kogoś z twoich bliskich ? czy też winni będą politycy jednej tylko partii? przy twojej głupocie Himalaje to zaledwie pagórki !!!

 • Re: ​Miejsca, które najbardziej się zmieniły przez ostatnie 20 lat

  A na mojej wsi po drugiej stronie ulicy przez ostatnie 25 lat wybudowano jeden dom, a w tym roku ma ruszyć budowa jeszcze jednego domu. Bardzo dobrze bo mam ładny widok z okien na pagórki, biegają sarny, latają ptaki, cisza, spokój i mało ludzi.

 • Re: 9 pomysłów na weekend we dwoje w Tatrach

  Gory to są Tatry reszta to pagórki, ale to kwestia gustu, chodzilem po Bieszczadach, chodzilem po Karkonoszach pewnie swoj urok maja ale gory są tylko jedne w Polsce są to Tatry.

 • Re: Joanna Kulig: Wszystko gra

  muszynka to dziura zabita dechami smierdzaca cały czas padlina, w lesie na koncu swiata pod granica, nie ma tam gór są tylko pagórki takie malutkie, góry są w zakopanem, ludzie z muszynki sa zacofane i zarażają tą głupotą innych w wiosce, strasznie mi żal tych ludzi.