• Informacje na temat:

  opera co zwiedzać

Artykuły na temat: opera co zwiedzać
 • Zwiedzanie Bydgoszczy

  ...bydgoskiej Opera Nova, na której tle przepływają barki i statki. Stąd też można wyruszyć w rejs wycieczkowym tramwajem wodnym. Przy nabrzeżach Brdy wznoszą się trzy zabytkowe spichrze ryglowe...

 • Zwiedzanie Wiednia

  ...oczywiście opera i jej znakomite inscenizacje. No i atrakcja dla osób o mocnych nerwach: Prater, czyli gigantyczne wesołe miasteczko z nie mniej gigantycznymi karuzelami. Tu strach ma naprawdę...

 • Zwiedzanie Neapolu

  Pizza, Liz Taylor, opera, gorący temperament mieszkańców, mafia... To zaledwie część elementów składających się na obecny w wyobraźni obraz Neapolu. Jakie jest prawdziwe oblicze tego miasta na południu Włoch?

 • ​City Passy - zwiedzanie za grosze Rzymu i Paryża

  Tanie podróżowanie jest możliwe, ale nie warto rzucać się na każdą promocję. Podpowiadamy, w których miejscach City Passy, karnety turystyczne, naprawdę się opłacają. Gdzie na City Passie można jeździć komunikacją miejską? Ile wejść do muzeów jest faktycznie darmowych? Zanim na hurra wydasz kilkadziesiąt euro na karnet, przelicz!

 • Wiosną francuska metropolia rozkwita feerią kolorów, bo na skwerach pełno już kwiatów, zwłaszcza efektownych odmian tulipanów.

 • Wiedeń, Paryż, Mediolan - ​najbardziej muzyczne miasta w Europie

  Są na świecie takie miasta, które jednoznacznie kojarzą się z muzyką klasyczną. Spacerując ich ulicami można odnieść wrażenie, że budynki i ulice po prostu rozbrzmiewają utworami wielkich mistrzów. Jak zwiedzać Wiedeń, Paryż i Mediolan, aby nie przegapić najlepszych koncertów w wykonaniu światowej sławy mistrzów?

 • ​Dominikana - co warto zobaczyć?

  Doskonała pogoda, lazurowa woda i niepowtarzalny urok karaibskich wysp co roku przyciągają tysiące spragnionych słońca turystów. Nieważne czy twoim marzeniem jest wylegiwanie się na piaszczystych plażach, aktywne uprawianie sportów wodnych czy zwiedzanie pełnych zabytków miast - Dominikana zachwyci każdego bez wyjątku!

 • ​Erywań - stolica Armenii

  Armenia to rzadko wybierane przez turystów miejsce na spędzanie urlopu czy wakacji. Jeżeli jednak planujesz wyprawę na wschód, to obowiązkowym punktem w Twoim planie zwiedzania powinna być stolica tego niewielkiego państwa - Erywań. Wbrew obiegowej opinii to duże, cywilizowane miasto, które może poszczycić się całą serią miejsc godnych odwiedzenia. Zapoznaj się z naszym opisem najważniejszych zabytków i muzeów w stolicy Armenii - serca Kaukazu.

 • Co warto zobaczyć w Saksonii?

  ...wielcy kompozytorzy, kapelmistrzowie i muzycy. To tu urodził się R. Wagner - reformator muzyki operowej.  Miasto słynie ze swych tradycji muzycznych. Opera Lipska jest jedną z najstarszych w Europie...

 • Zabrała psa do Nowego Jorku

  Treliński wystawia w Metropolitan Opera sztukę "Tristan i Izolda". W tym czasie Herbuś pomaga mu się odstresować, zwiedza Nowy Jork, a w jednym wywiadów zapowiadała, że może nawet weźmie udział w castingach i zajęciach w szkole aktorskiej. Póki co, spaceruje ze Stokrotką po Central Parku.