• Informacje na temat:

  ohio

Artykuły na temat: ohio
 • Daj spokój z dowcipami o blondynce!

  Masz ochotę opowiedzieć dowcip o blondynce? Zastanów się dobrze, bo możesz się wygłupić. Naukowcy z Ohio State University potwierdzają, że blondynki praktycznie nie różnią się inteligencją od innych kobiet, a jeśli już, to na korzyść. Ich iloraz inteligencji jest przeciętnie o 3 punkty wyższy, niż brunetek, czy rudych. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Economics Bulletin".

 • Brak snu i kłótnia szkodzą zdrowiu

  Mądrzy ludzie powtarzają, że małżonkowie nigdy nie powinni iść spać pokłóceni. Teraz naukowcy rzucają nowe światło na to, jakie to ma znaczenie. Badacze z Ohio State University Wexner Medical Center piszą na łamach czasopisma "Psychoneuroendocrinology", że brak snu i domowe awantury znacznie zwiększają nasilenie procesów zapalnych, które mogą przyczyniać się do groźnych chorób. Jeśli już czasem...

 • "KRAPP i dwie inne jednoaktówki"

  ...13 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu „KRAPP i dwie inne jednoaktówki” w reżyserii Antoniego Libera, tłumacza i znawcy twórczości Wielkiego Irlandczyka, laureata literackiej Nagrody Nobla z 1969 roku i bez wątpienia najwybitniejszego dramatopisarza XX wieku. Premiera spektaklu, na który składają się Ostatnia taśma, Fragment dramatyczny II i Impromptu „Ohio...

 • Dlaczego kobiety lubią oglądać chude modelki?

  Dlaczego panie z upodobaniem oglądają magazyny z chudymi modelkami? Badaczka z Ohio State University odkrywa kolejną tajemnicę kobiecej duszy. Jak pisze na łamach czasopisma "Health Communication", na dłuższą metę widok wychudzonych gwiazd nie tylko nie pogarsza czytelniczkom nastroju, ale wręcz go poprawia i to bez względu na osobiste rozmiary ich samych.

 • Zmieniaj tempo, spalisz więcej kalorii

  Dla każdego, kto stara się jeździć samochodem ekonomicznie, oczywiste jest, że należy jak najmniej zwalniać i przyspieszać. Ta sama zasada obowiązuje też w marszu czy biegu, przy czym można ją wykorzystać odwrotnie - do zwiększania ilości zużywanej energii. Taką tezę stawiają na łamach czasopisma "Biology Letters" naukowcy z Ohio State University. Wyniki ich badań pokazują, że zmiana tempa może...

 • Sen, który ocalił mi życie

  Uzbrojona w stopień absolwentki dziennikarstwa Uniwersytetu Stanowego w Ohio, z dreszczykiem emocji, zgłosiłam się do pracy w malutkiej stacji radiowej w Racine w Wisconsin. Działo się to w 1979 roku. Godziny pracy były męczące, ponieważ pokrywały się z wieczornymi spotkaniami rady miejskiej. Potem musiałam wstawać o trzeciej rano, aby zdążyć poinformować o wynikach posiedzeń w porannych...

 • Szanse na nową metodę terapii zespołu Downa

  Naukowcy z Ohio State University mają nową teorię na temat przyczyn zespołu Downa i związanego z nim opóźnienia umysłowego.

 • Naukowcy z Ohio potwierdzają to, co już było wiadomo od dawna. Kobiety lepiej niż mężczyźni pamiętają twarze, uczesanie, biżuterię czy ubiór danej osoby.

 • Jedynacy nie są gorsi

  Przekonanie o tym, że jedynacy są samolubni i zamknięci w sobie, trzeba odłożyć do lamusa. Najnowsze doniesienia socjologów z Ohio State University pokazują, że zdolności społeczne jedynaków nie są gorsze, niż u osób, które dorastają w otoczeniu rodzeństwa.

 • Ilu będziesz mieć mężów? Tylu, co twoja matka

  Badania, o którym mowa, zostały przeprowadzone na Stanowym Uniwersytecie Ohio przez zespół kierowany przez Claire Kamp Dush. Wynika z niego, że kobiety mają w życiu podobną liczbę związków (także(...) nieformalny) zwiększa o 6 proc. prawdopodobieństwo większej liczby partnerów w życiu córki. Czy badania naukowców z Uniwersytetu Ohio są wystarczającym wytłumaczeniem współczesnej plagi rozwodów?

Dyskusje na temat: ohio