• Informacje na temat:

  odra

Artykuły na temat: odra
 • Uwaga na odrę!

  Coraz więcej mówi się o tym, że wracają choroby zakaźne, a wśród nich odra. Sprawdźmy, w jak dużym stopniu możemy być na nią narażeni, jak się przed nią bronić i w razie potrzeby odeprzeć jej atak.

 • Odra zabija w Europie?

  Odra jest chorobą silnie zakaźną, a ochronę przed nią zapewnia jedynie zaszczepienie 95 proc. populacji. Chorują na nią głównie osoby, które nie zostały zaszczepione lub nie zostały kompletnie zaszczepione, czyli dwoma dawkami; wśród nich są te, którym szczepionki nie można było podać z przyczyn medycznych, ale są i takie śmiertelne ofiary, które nie zostały zaszczepione z przyczyn...

 • Odra - pięć ważnych pytań o powracającą chorobę

  W zeszłym roku w naszym kraju zachorowało na nią 60 osób. W tym - już ponad trzy razy więcej. Zaczynamy się niepokoić, że i nam może przytrafić się odra. Chcemy wiedzieć, czy jest bardzo zaraźliwa, na ile szybko da się ją wykryć i jak się z niej wyleczyć, czy naprawdę może być taka groźna. Przeczytajmy wyjaśnienia ekspertów.

 • Odra znów groźna

  W ostatnich tygodniach odnotowano w Polsce kilka przypadków odry. O tym, co należy wiedzieć o chorobie, rozmawiamy z dr n. med. Ewą Duszczyk, specjalistą pediatrii i chorób zakaźnych.

 • Uwaga! Jedna chora osoba może zarazić do dwudziestu osób

  W powiecie Pruszkowskim wykryto ognisko odry.

 • Nobliści znad Wisły, Odry i Niemna

  Celem książki jest zaprezentowanie tych laureatów Nagrody Nobla, którzy urodzili się nad Odrą, Wisłą i Niemnem, lecz nie czuli się Polakami, ale Amerykanami, Żydami, Niemcami.

 • Uwaga na powracające choroby zakaźne

  ...środki, potem 3, a na końcu 2. Odra Atakuje w ten sam sposób, co pozostałe schorzenia - z powietrza. Jest jedną z najbardziej zaraźliwych wirusówek. Tak możesz się chronić: regularnie jadaj...

 • Moda na nieszczepienie i ponad 100 zachorowań

  Disneyland w Kalifornii. Odra to wysoce zaraźliwa choroba zakaźna wieku dziecięcego, która - przed wynalezieniem szczepionki - zabijała na świecie dwa i pół mln ludzi rocznie. Wirus został niemal(...) opublikowało sprostowanie, zapewniając, że uważa on, iż "w przypadku chorób takich jak odra nie ma wątpliwości, że dzieci powinny być szczepione". Ruchy antyszczepionkowe, których zwolennicy twierdzą...

 • Śladami wrocławskich krasnali

  Od wieków charakter Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska, określa Odra z jej licznymi odnogami, dopływami, kanałami. Niegdyś było tutaj ponad 300 mostów i mostków. To sprawiło, że miasto nazywano Wenecją Północy.

 • Gra na czas

  Odra wróciła. Myślisz: o co tyle hałasu? Lepiej sprawdź, czy jesteś na nią odporna, a jeśli nie - zaszczep się. Bo to wcale nie taka „dziecięca” choroba. Grozi powikłaniami, a najciężej przechodzimy ją my, dorośli. Co jeszcze możemy zrobić, by się chronić? Wyjaśnia dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. szczepień z Instytutu Profilaktyki Zakażeń.

Wideo na temat: odra
 • Odra atakuje. Jakie są objawy?

  Jakie są objawy odry? W jaki sposób można się nią zarazić? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" pediatra dr hab. n. med. Ernest Kuchar. (DDTVN/X-news)

Dyskusje na temat: odra