• Informacje na temat:

  obóz włochy

Artykuły na temat: obóz włochy
 • Najciekawsze miejsca w Mediolanie

  Ta prawie półtoramilionowa metropolia położona jest w północnej części Włoch i w skali całego kraju pełni funkcję motoru napędowego gospodarki. Z tego też powodu zaskoczy cię z pewnością jak szybko i intensywnie żyją mieszkańcy tego miasta. To miejsce szczególnie godne polecenia dla kogoś, kto nie ma w planach zwiedzania tak przewidywalnego jak np. w przypadku Rzymu czy Wenecji.

 • Conti Di Mauro czy Gelblum: Kim naprawdę była Irena?

  ...z 700 innymi osobami przypłynęła Irena.  - Po dotarciu do portu w Hajfie ludzi przewożono do obozu dla uchodźców w Atlit. Ludzie, którzy tam byli, opowiadali, że ten obóz przypominał obozy zagłady...

 • Czy naprawdę go nie kochała?

  ...obóz. Przesłuchiwana wiele razy przez gestapo w Alei Szucha, twierdzi zgodnie z prawdą, że nie wie, gdzie przebywa jej były mąż. Pewnego dnia w jego imieniu zjawia się u Ćwiklińskiej wysłannik...

 • Co francuska popkultura dała światu?

  Zawsze była wyrazista, często kontrowersyjna, inspirowała największych artystów, na stałe wpisała się do światowego kanonu piękna. Klasyczna francuska kultura, bo o niej mowa, ma grono swoich wiernych fanów w całej Europie. Jednak poza impresjonistami, braćmi Lumière i powieściami Victora Hugo, Francja wniosła i wciąż wnosi ogromny wkład w dostępny na co dzień świat popkultury. W ramach kampanii French Touch prezentujemy sześć najbardziej spektakularnych przykładów.

 • Ewa Szelburg-Zarembina: Pisała bajki, jej życie było dramatem

  Kochała dzieci. Pisała więc dla nich i do śmierci opłakiwała swą zmarłą córeczkę.

 • Wymieniane obok St. Moritz, Courchevel, Cortiny i Aspen. Ojczyzna narciarstwa alpejskiego i zimowa baza europejskiego beau monde. Stare pieniądze i nieudawany luksus. A obok nich dostępność dla „zwykłych” ludzi. Kitzbühel się demokratyzuje.

 • Dalida: Mit i rzeczywistość

  Biopiki czyli filmy biograficzne są w modzie - być może dlatego, że współczesny świat nie jest w stanie wydać własnych wielkich bohaterów, powraca więc do dawnych legend i marzeń. Być może w grę wchodzi też syndrom plotkarskich brukowców - wdzieranie się w prywatność gwiazd i postaci historycznych ma nie tyle przybliżyć je widzowi, co utwierdzić go w przekonaniu, że pod maską sukcesu często ukrywa się rozpacz i samotność, lepiej więc zadowolić się uprawianiem skromnego osobistego poletka.

 • Razem, ale jak?

  Imigranci. Czy to jest temat dla „Twojego STYLU”? Tak, bo to problem nas wszystkich. Takiego moralnego dylematu nie mieliśmy od czasu wojny. Trudno sobie z nim poradzić, strach miesza się z poczuciem obowiązku. Co można robić? Nie zamykać się. Słuchać mądrych ludzi. Poszliśmy po radę do dwóch kobiet, które wiedzą więcej.

 • Dolina Stubai - zima na imprezowo

  ...oraz nadajnika radiowego (www.saac.at). Po raz drugi przeprowadzony zostanie obóz treningowy Powder Department Freeride Camp (20 - 22 lutego 2015 r.) z testami sprzętu, warsztatami oraz wyprawami w teren w towarzystwie certyfikowanych przewodników górskich. Zimowa przygoda czeka na tych śmiałków, którzy zdecydują się przyjechać na obóz biwakowy SportScheck Bivouac Camp na lodowcu Stubai (13 - 15

 • ​Jerzy Stuhr: Widzowie na moich warunkach

  W każdym z filmów pokazuje część siebie – tę część, która musi się z czymś na danym etapie życia uporać. Poczucie humoru ratuje mu życie, a pogoda ducha sprawia, że rzeczywistość pokazana w jego twórczości staje się dla widza czymś fascynującym – Jerzy Stuhr o prostym kinie i autoprowokacji za kamerą.