• Informacje na temat:

  obóz przetrwania

Artykuły na temat: obóz przetrwania
 • Górniak wysłała syna na obóz przetrwania!

  Edyta Górniak obiecała synkowi wspaniałe wakacje w nagrodę za dobre oceny. W studiu Dzień Dobry Wakacje piosenkarka zdradziła, że Alanek spędza lato na obozie przetrwania.

 • Sześć rzeczy, które możesz zrobić latem dla zwierząt

  Wakacje to czas beztroski i relaksu, ale... niekoniecznie dla zwierząt. Dla nich letnie miesiące to często prawdziwy obóz przetrwania. Rośnie liczba bezpańskich psów, upały zabijają pożyteczne owady, a nadmiernie oświetlone metropolie stają się śmiertelną przeszkodą dla ptaków.

 • Osiem naturalnych sposobów na katar sienny

  Lato to dla większości z nas najbardziej wyczekana i wytęskniona pora roku. Słońce, niekończące się wieczory, długie urlopy i zapierająca dech w piersiach przyroda. Dla powiększającej się z każdym rokiem grupy nięszczęśników lato to jednak prawdziwy obóz przetrwania... Latem do głosu dochodzi bowiem alergia.

 • Sylwia Winnik, Dziewczęta z Auschwitz

  ...przetrwały obóz. Wspominają swoje przeżycia z perspektywy ponad siedemdziesięciu lat. "Mówię o nich Dziewczęta, bo są wśród nich kobiety, które do obozu trafiły w wieku sześciu, ośmiu lat, jedna, która się...

 • Alina Janowska: Dzielna łączniczka od "Kilińskiego"

  W czasie wojny nauczyła się, co to śmierć, strach, niepewność. Ryzykowała życie, potem dbała by przetrwała pamięć o tych, którzy je oddali za Polskę.

 • Kobiety, ofiary eksperymentów w Auschwitz

  Zbrodnicze pseudonaukowe eksperymenty przeprowadzane na więźniarkach z bloku 10. w obozie koncentracyjnym Auschwitz to czarna karta w dziejach medycyny. Celem było stworzenie taniej i skutecznej metody sterylizacji kobiet. Ofiary naświetlano promieniami rentgena lub wstrzykiwano im do dróg rodnych żrące substancje. Efekty – niewyobrażalne katusze, bezpłodność, kalectwo, śmierć.

 • Do Auschwitz trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Przeszła przez piekło

  Henryk musi uciekać. Pruszkowski obóz słynął z tego, że wielu więźniom się to udało. Pod sercem od trzech miesięcy nosiłam nowe życie. Nie chciałam, aby mój mąż zginął w obozie. Henryk był przecież(...) w Polaku i urodziła mu dziecko. Zawsze była taka radosna! Kiedy miałyśmy czas na spacer, biegła w stronę drutów do chłopaka, który czekał po drugiej stronie (obóz męski znajdował się zaraz za drutami...

 • Magdalena Różczka: Znowu mam dobre sny

  Czy świat filmu niesłusznie nazywany jest „fabryką snów”? Dziewczyna z małej Nowej Soli, która sprzedaje ciuchy na straganie, a potem idzie na informatykę, żeby finansowo pomóc mamie, nagle... postanawia być aktorką. Ale nie jedzie do Filmówki, tylko na Woronicza do telewizji szukać roli. I co? Magdalena Różczka gra potem w "Oficerze", "Lekarzach", "Czasie honoru". A żeby nie było za pięknie, sen o aktorstwie zmienia się w koszmar. Jej prywatne życie opisują brukowe gazety, paparazzi osaczają...

 • 13 zakonnic walczy o realizację tego marzenia. Możesz im pomóc!

  W XVIII wieku klasztor pękał w szwach i rozbrzmiewał dźwiękami muzyki, a jego urok olśnił nawet austriackiego cesarza. Jesienią 1944 roku wypełniały go modlitwy dzieci ewakuowanych tu z warszawskiego sierocińca po powstaniu. W 1954 roku po korytarzach niósł się stukot maszyn do szycia Obozu nr 1 utworzonego przez władze komunistyczne, by pracą resocjalizować siostry. Dziś klasztor w podkrakowskich Staniątkach otacza cisza. Za murami kilkanaście benedyktynek stara się zrealizować pełen...

 • Krzyk młodego pokolenia

  Warszawskie Spotkania Teatralne - Marek Kościółek, twórca Teatru Krzyk, bierze udział w projekcie Warszawski Obóz Teatralny.

Wideo na temat: obóz przetrwania
 • Historia Zofii Posmysz. Jak udało jej się przeżyć w obozie koncentracyjnym?

  Zofia Posmysz, była więźniarka trzech niemieckich obozów koncentracyjnych, po 70 latach opowiedziała swoją historię w wywiadzie-rzece "Królestwo za mgłą". Jak udało jej się przetrwać? Co czuła, gdy po raz pierwszy przekraczała bramę Auschwitz? Jaka była jej pierwsza praca w obozie? Z pisarką i dziennikarką rozmawiała dziennikarka "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Olubińska.

Dyskusje na temat: obóz przetrwania