• Informacje na temat:

  obóz dla uchodźców

Artykuły na temat: obóz dla uchodźców
 • Od obozu dla uchodźców do topowej agencji modelek

  Halima Aden urodziła się w 1997 roku w Kenii, w obozie dla uchodźców Kakuma. Dziś jest modelką jednej z najbardziej renomowanych agencji modelek IMG Models.

 • Lindsay Lohan pomaga syryjskim uchodźcom w Turcji

  ...30-letnia aktorka przebywa obecnie w obozie dla uchodźców.

 • Dla syryjskich kobiet nie ma ucieczki przed przemocą

  W każdym konflikcie zbrojnym grupą najbardziej narażoną są cywile, a wśród nich osoby najsłabsze, czyli kobiety i dzieci. O ile zbrodnie i gwałty dokonywane przez bojowników ISIS czy al-Nusry odbijają się na świecie szerokim echem, to ekstremiści nie są jedynym źródłem zagrożenia dla kobiet. Żołnierze Assada stosują systematyczne gwałty jako sposób wywierania presji na społeczeństwo, trudne...

 • Nie zamykać drzwi

  Gdy słucham dyskusji w sprawie przyjęcia do nas grupy uchodźców z obozów na południu Europy, nie mogę uwierzyć w to, co słyszę. Jeszcze nigdy nie było mi tak wstyd za niektórych moich rodaków.

 • Pokazaliśmy, że każdy może pomóc

  Krwawe, przerażające obrazy walk w Ghucie dały początek tej niezwykłej akcji. Rodzice kilkulatków skrzyknęli się w internecie i zbierają pieniądze dla dzieci z oblężonego syryjskiego miasta. W tydzień zebrano sto tysięcy złotych.

 • Póki idziemy, to ma sens

  ...20 listopada polska blogerka Anna Alboth napisała na Facebooku, że już nie daje rady. Zapytała, czy ma tam pójść. Czy gdyby tłum Europejczyków doszedł do Aleppo, to „coś by to pomogło”. Pięć minut później pojawił się pierwszy komentarz: „Poszedłbym”. Do dziś w Marszu dla Aleppo wzięło udział kilkaset osób. Po co właściwie to zrobili?

 • Razem, ale jak?

  Imigranci. Czy to jest temat dla „Twojego STYLU”? Tak, bo to problem nas wszystkich. Takiego moralnego dylematu nie mieliśmy od czasu wojny. Trudno sobie z nim poradzić, strach miesza się z poczuciem obowiązku. Co można robić? Nie zamykać się. Słuchać mądrych ludzi. Poszliśmy po radę do dwóch kobiet, które wiedzą więcej.

 • ...  Jako że żyję w swoim hermetycznym świecie - tak lubię-ważne dla mnie jest nie to, co dla innych ważne i o czym trąbią media.     Uleżały mi się wspomnienia...

 • Ryzykantka z zasadami

  ...ugrupowań i dlaczego ryzykowała dla tych spotkań życie.

 • Tym razem wyruszyła z misją do Jordanii

  ...przekazała 800 tys. dolarów na obóz dla uchodźców w Jordanii. IJ(...) potrzebującym. W kwietniu tego roku została mianowana specjalną wysłanniczką Urzędu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Aktorka przekonuje, byśmy "zrobili jedną rzecz" ("Do 1 thing") i pomogli...

Wideo na temat: obóz dla uchodźców
 • Dominika Kulczyk: Najważniejszą podróż odbyłam w głąb siebie

  W jednym z odcinków programu "Efekt Domina" Dominika Kulczyk odwiedza obóz dla syryjskich uchodźców w Iraku. Wyznała, jak podróże, które odbyła w programie, wpłynęły na jej życie i myślenie. - Widząc tak wiele trudnych ludzkich historii, wracaliśmy z myślą, że jesteśmy szczęściarzami - zwierzyła się.

Dyskusje na temat: obóz dla uchodźców