• Informacje na temat:

  nurkowanie z delfinami

Artykuły na temat: nurkowanie z delfinami
 • Urlop z lornetką w rękach

  Do Portugalii przybywa coraz więcej zagranicznych turystów na podglądanie rzadkich zwierząt występujących w naturalnych warunkach. Modne są obserwacje delfinów, wielorybów oraz flamingów.

 • Dziewięć kropek na mapie. Dziewięć zielonych wysp otoczonych oceanem. Wygasłe wulkany, szmaragdowe jeziora, gorące lecznicze źródła. Zapach hortensji i najlepsze na świecie ananasy. Plus podglądanie wielorybów i delfinów. Dlatego warto wiosną odkryć Azory – perłę Portugalii.

 • Pod palmami Meksyku

  Meksykański kurort oferuje moc atrakcji – popływasz z delfinami, poznasz pamiątki Majów oraz wspaniałe smaki tutejszych drinków.

 • Milczący świat

  Właśnie tu, wśród raf Morza Czerwonego, Jacques Yves Cousteau nakręcił pierwszy kolorowy film podwodny, odkrywając dla świata nieznany dotąd kontynent – niebieski. Więc gdzie jak nie w Egipcie rozpocząć przygodę z nurkowaniem?

 • Milczący świat

  Właśnie tu, wśród raf Morza Czerwonego, Jacques Yves Cousteau nakręcił pierwszy kolorowy film podwodny, odkrywając dla świata nieznany dotąd kontynent – niebieski. Więc gdzie jak nie w Egipcie rozpocząć przygodę z nurkowaniem?

 • ...z otyłością i cukrzycą, gdyż normalizuje metabolizm tłuszczowy, węglowodanowy i białkowy. Wielką atrakcją dla maluchów jest delfinarium, gdzie można skorzystać z oferty obejmującej pływanie i nurkowanie z delfinami oraz delfinoterapię dla dzieci dotkniętych autyzmem. Dziś w dawnej perle polskich przedwojennych uzdrowisk do dyspozycji kuracjuszy jest ponad siedemdziesiąt sanatoriów, hoteli, ośrodków...

 • ​Ekoturystyka na Azorach, czyli cuda natury na wyspach

  Ci, którzy kochają obcować z naturą, świetnie odnajdą się podczas pływania z delfinami, poszukiwania wielorybów a nawet spotkania oko w oko z rekinem. To z pewnością miejsce idealne na spędzenie(...) spotkać w wodach Atlantyku głównie od czerwca do października. Opcji jest kilka: można wybrać się na nurkowanie głębinowe, obserwować zwierzęta z łodzi lub popływać na powierzchni z maską i rurką (tzw...

 • Roatan. Jedna z najpiękniejszych wysp Morza Karaibskiego

  ...rybaków łowiących kraby. Żałowałam, że nie przyłączyłam się do innej grupy, która wybrała wariant wycieczki ze spotkaniem z delfinami. Te morskie ssaki żyją tu na wolności, ale jedną z zatok traktują(...) znaleźć za 4000 zł, z innych miast Europy – od 2600 zł; Wynajęcie łodzi 20 USD/godzina; Wypożyczenie skutera 25 USD/ doba; Wycieczka z pływaniem z delfinami 100 USD.

 • .... Rano przed oczami znów widoki jak z bajki – dobiliśmy do Belize. Tym razem w większej grupie wybraliśmy opcję aktywną, nurkowanie. Nie można było przepuścić takiej okazji, wszak mieliśmy w zasięgu(...) stąd dostać do mniej znanych ruin Majów na Jukatanie, w Chacchoben czy Kohunlich. Zdążyliśmy jeszcze pojechać na plażę. Żałowaliśmy, że nie starczy nam czasu, by popływać z delfinami. Ci, którzy...

 • ​Teneryfa dla aktywnych

  Wyspa Wiecznej Wiosny przyciąga podróżników nie tylko swoimi historycznymi zabytkami i uroczymi miasteczkami, ale również wspaniałymi warunkami do uprawiania różnorodnych sportów. Piękna pogoda sprzyja zarówno pluskaniu się w lazurowych wodach oceanu, jak i licznym ekstremalnym aktywnościom. Kto wie, może odkryjesz tutaj swoją nową pasję? Sprawdź, co robić na Teneryfie, aby nawet chwili się nie nudzić!