• Informacje na temat:

  nowy jork manhattan

Artykuły na temat: nowy jork manhattan
 • Nowy Jork - miasto, które nie zasypia

  Obudzić się w mieście, które nigdy nie śpi - o tym marzą miliony ludzi na całym świecie, nucąc znany hit Franka Sinatry. Mój pierwszy nowojorski świt przypadł na sam środek tamtejszego tygodnia mody. W słoneczny wrześniowy poranek pociągiem z Brooklynu pędziłam na pokaz rozpoczynający kolejny dzień w Lincoln Center. To wtedy po raz pierwszy moim oczom ukazał się zapierający dech Manhattan.

 • ... wersje. Zaczynając od najprostszej: podobno Nowy Jork z lotu ptaka przypomina jabłko. Druga sięga lat 20. ubiegłego wieku i głosi, że dżokeje nazywali tak miejscowy tor wyścigów konnych. Kiedy usłyszał to dziennikarz sportowy, nazwał tak swoją rubrykę w gazecie. Dziesięć lat później muzycy jazzowi zaczęli mówić: „Wiele jest jabłek na drzewie sukcesu, ale kto podbije Nowy Jork, zdobędzie wielkie...

 • Dzielnice Nowego Jorku

  Nowy Jork składa się z pięciu dzielnic: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronks, Staten Island. Wszystkie razem tworzą mieszankę kultur z całego świata. Czym charakteryzuje się każda z nich?

 • Największe atrakcje Nowego Jorku

  Epicentrum kultury. Stolica mody. Centrum finansowe. Trendsetter w każdej dziedzinie. Oto Nowy Jork. Czym kusi turystów to nowoczesne królestwo?

 • Jak się poruszać po Nowym Jorku?

  Nowy Jork to ogromna aglomeracja - miasto zamieszkuje ponad 42% ludności całego stanu, w którym się znajduje! To także ważne centrum kulturalne - atrakcje Nowego Jorku można zwiedzać miesiącami. Żeby nie stresować się i zaoszczędzić na transporcie, przeczytaj kilka wiadomości o komunikacji w Nowym Jorku.

 • Tajemnice Nowego Jorku

  Manhattan, Brooklyn, Queens – nawet ktoś, kto nigdy nie był w Nowym Jorku, widział tę metropolię tysiące razy w filmach. Mało kto zna jednak Roosevelt Island, Rikers Island, North Brother czy Hart Island – cztery z blisko 40 wysp znajdujących się w samym sercu największego miasta Stanów Zjednoczonych. Każda z nich skrywa jakiś sekret...

 • Spacerem po Chinatown

  W całym Nowym Jorku mieszka ponad 800 tys. Chińczyków, na Manhattanie, przede wszystkim w Chinatown i East Harlem, ok. 120 tys. Stanowią ogromną, różnorodną społeczność, z lokalnymi telewizjami, prasą w kilku odmianach chińskiego i ze zróżnicowanymi tradycjami.

 • Najpopularniejsze muzea w Nowym Jorku

  Nowy Jork to także muzea. Nowoczesne, multimedialne, innowacyjne. Należą do najlepszych instytucji muzealnych na świecie. Do większości z nich można wejść za darmo lub za symbolicznego dolara.

 • ...    Nowy Jork… piękne miasto, można w nim spędzić wiele miesięcy a i tak nie uda się wszystkiego zobaczyć. Zarazić się jednak jego dynamizmem zazwyczaj...

 • Przegrany happy end

  Ich związek trwał 10 lat. L’Wren Scott, lat 49, projektantka mody, stylistka gwiazd Hollywood, i Mick Jagger, lat 70, lider Rolling Stonesów. Długoletni romans prawie skończył się małżeństwem. Prawie, bo spuentowała go samobójcza śmierć narzeczonej. Zawiedziona miłość? Plajta biznesu? Niespełnione ambicje? Nowy Jork wciąż zadaje sobie pytanie: co się naprawdę stało?

Dyskusje na temat: nowy jork manhattan
 • Re: 8 największych atrakcji Rio

  Owszem, te zdjęcia są zachęcające. Rio zapewne warto zobaczyć jak i Nowy Jork. To zupełnie niezwykłe miasta ze swoją specyfiką, jedyną w swoim rodzaju. W Nowym Jorku Manhattan, Statua Wolności i Central Park a w Rio Copacabana , Figura Chrystusa i Ogród Botaniczny. Super wycieczka.

 • Re: Tajemnicza zbrodnia w Londynie

  W manhattan(Nowy Jork)kosztuje 7m2 450€

 • Re: Nowy Jork - miasto, które nie zasypia

  liczy się tylko Manhattan, reszta to miasto zorganizowanej przestępczości, a śluby typowe zastaw się ale pokaż się i mnóstwo drogiego kiczu

 • Re: Nowy Jork - miasto, które nie zasypia

  No Wielkie Jadlo wcale nie ma smacznego jedzenia, bylismy tam kiedys i wszyscy bylismy rozczarowanie. to miejsce jest przereklamowane, dlatego jes prawie zawsze puste. jezeli chcesz dobrze zjesc to polecam troszke dalej Krolewskie Jadlo na Manhattan Ave

 • Re: Nowy Jork - miasto, które nie zasypia

  Polecam downtown Chicago do odwiedzenia "na chwile", nie ma tej filmowej otoczki ktora ma Manhattan ale jest najladniejszym downtown w usa. Szerokie, przestronne, z kanalami do plywania statkiem, z jeziorem wielkosci moza obok, z plaza i to wszystko piekne, pieknem nowoczesnym, czyste i ma calkiem znosny zapach ;))

 • Re: Nowy Jork - miasto, które nie zasypia

  Manhattan to magia, nie kazdy to rozumie. Kiedy jestes w nowym kraju, nowym miescie to tyle widzisz ile wiesz. Wiedza to ci, ktorzy wiedza ;) a;propos to tylko 2 minuty, prosze zobaczcie- to juz ponad pol wieku od nakrecenia tej sceny.

 • Re: Nowy Jork - miasto, które nie zasypia

  stary czy nowy, moge powiedziec do siebie- bylem tam, znam to- to jest najcenniejsze w odwiedzeniu Manhattanu.(...)Bylem w NY podczas ubieglorocznych wakacji. Mieszkalem 3 tyg przy Times Square, poznalem caly Manhattan dokladnie. Wyglada imponujaco chociaz zapach nie powala- o moze nawet powalic tak tuz przed