• Informacje na temat:

  norwegia fiord

Artykuły na temat: norwegia fiord
 • Norwegia: Kraina Fiordów

  ...pożar strawił osadę rybacką, odbudowano na jej miejscu piękne secesyjne i przyjazne ludziom miasto. Na południe od Ålesund rozciąga się kraina fiordów. Ostre górskie granie spadają pionowymi ścianami do lustra wody, a potem jeszcze kilometr głębiej! Nad brzegami najpiękniejszego z fiordów leży miasto Geiranger. Wycieczkowce i żaglówki podpływają tak blisko górskich ścian, że można ich dotknąć...

 • ...początku XX wieku pożar strawił osadę rybacką, odbudowano na jej miejscu piękne secesyjne i przyjazne ludziom miasto. Na południe od Ålesund rozciąga się kraina fiordów. Ostre górskie granie spadają pionowymi ścianami do lustra wody, a potem jeszcze kilometr głębiej! Nad brzegami najpiękniejszego z fiordów leży miasto Geiranger. Wycieczkowce i żaglówki podpływają tak blisko górskich ścian, że...

 • Największe atrakcje Norwegii

  Norwegia to nie tylko wyjątkowo malownicze krajobrazy, pełne historycznych zabytków miasta i urokliwe porty, ale też niezwykle sympatyczni mieszkańcy i absolutnie unikatowa kuchnia. Dowiedz się, co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wypadu do Norwegii i odkryj wszystkie jej największe tajemnice.

 • Wyprawa z Voss do Flåm, czyli Norwegia w pigułce

  Norwegia jest tak ogromnym i ciekawym krajem, że na obejrzenie jej potrzeba naprawdę dużo czasu. Jednak jest możliwość poznania jej uroków w jeden dzień. W tym celu należy polecieć do Bergen i wykupić popularną wycieczkę „Norwegia w pigułce”. Trasa, którą obejmuje, daje nam wyobrażenie o pięknie tego kraju. Trasa wiedzie przez jedne z najgłębszych fiordów Z Bergen jedzie się do Voss, a tam...

 • Norwegia nie tylko piękna, ale i smakowita

  ...​O tym jak Norwegia działa na zmysły - nie tylko wzroku, ale i podniebienia - przekonał się latem tego roku Robert Makłowicz, którego program "Makłowicz w podróży" odwiedził krainę fiordów. O tym co gotował na norweskim wybrzeżu, co szczególnie podbiło jego podniebienie można będzie się dowiedzieć w czterech najbliższych odcinkach programu.

 • Oslo - norweski spokój i porządek

  Położone pomiędzy górami, nad głębokim fiordem, Oslo jest uosobieniem marzeń o spokoju, porządku i urodzie.

 • ​Oslo alternatywnie

  Nie ma złej pory, by zobaczyć Oslo - położone między norweskimi lasami i fiordami. Samo miasto jest tak norweskie, jak się tylko da i łączy to, co w tym kraju najlepsze - nowoczesność, historię i dbałość o środowisko naturalne. Co to oznacza dla odwiedzających je turystów? Niesamowite widoki, świetną rozrywkę i wygodną podróż.

 • Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

  Styl skandynawski to przede wszystkim naturalne materiały, minimalizm, stonowana kolorystyka i mocny wpływ trendu EKO. Urokliwe fiordy Norwegii, tajemnicze wyspy Danii, liczne zatoki i rozlewiska dzikich rzek w Szwecji, to krajobrazy, które stały się inspiracją tego popularnego stylu, który znajduje w Polsce coraz więcej zwolenników. Sprawdź, jak styl skandynawski sprawdza się w łazience.

 • Stolica ojczyzny Wikingów

  Położone pomiędzy górami, nad głębokim fiordem, Oslo jest uosobieniem marzeń o spokoju, porządku i urodzie.

 • Bergen. Kraina trolli

  Do odwiedzenia Ber gen zachęca malownicze położenie miasta w otoczeniu siedmiu wzgórz i w sąsiedztwie przepięknych fiordów. Turyści najchętniej spacerują tu po starej, hanzeatyckiej dzielnicy Bryggen(...) faunę od krewetek po piranie, a także foki i pingwiny. Warto też wjechać kolejką zębatą na górę Floyen, z której rozciąga się wspaniała panorama Bergen i okolicznych fiordów.