• Informacje na temat:

  nobel

Artykuły na temat: nobel
 • Dylanowi Nobel niepotrzebny

  Od lat na giełdzie nazwisk kandydujących do literackiego Nobla krąży Bob Dylan - czy ma szanse, nie wiadomo, Nobel mu niepotrzebny, ale gdyby jurorzy Dylanowi takiego Nobla przyznali, mogliby zreanimować tę zinstytucjonalizowaną nagrodę. A co ważniejsze, otworzyliby literaturę na twórczość, która kiedyś była jej naturalną częścią, a dziś umiejscawiania jest zazwyczaj na literackich peryferiach...

 • Szminka, Nobel, loteryjka

  Katarzyna Kolenda-Zaleska zrobiła film o Wisławie Szymborskiej. Upraszczając: ściągnęła ją z cokołu. Czemu poetka nie była przeciwna. Zostały przyjaciółkami. Przy kawce i papierosach rozmawiały o bardzo ważnych sprawach: wyższości szminki nad błyszczykiem, miłości przystojniaka do garbuski i zdrowiu George’a Clooneya. No, i o poezji i kondycji świata trochę też.

 • Uniwersytet Warszawski jest młodszy od krakowskiego o ponad 400 lat. Jednak tutaj też działa się wielka historia.

 • Literacki Nobel przyznany

  Imre Kertesz (Węgry) został laureatem Literackiej Nagrody Nobla. W uzasadnieniu Komitet Noblowski napisał, że nagrodę przyznano "za powieści, które przeciwstawiają osobiste doświadczenie jednostki wobec brutalnej bezstronności historii".

 • Życie z Noblem jest wspaniałe!

  O życiu po Noblu i o tym czy mamy do czynienia z końcem powieści opowiada laureat Nagrody Nobla i gość Festiwalu Conrada - Orhan Pamuk.

 • Trzy laureatki Pokojowej Nagrody Nobla

  Komitet Noblowski w Oslo przyznał Pokojową Nagrodę Nobla trzem kobietom: Ellen Johnson Sirleaf, Leymah Gbowee i Tawakkul Karman.

 • Rolling Stones chwalą Boba Dylana

  The Rolling Stones pogratulowali Bobowi Dylanowi zdobycia Nagrody Nobla.

 • Tym razem z tego z medycyny:))) Oby tylko zdobyte pieniążki przyspieszyły prace nad możliwymi lekami!

 • Szirin Ebadi: Gotowa na wszystko

  ...z prawniczką włącza się nawet prezydent Iranu. Zaraz po tym jak Szirin Ebadi leci do Oslo, Mohammad Khatami, chcąc umniejszyć rangę nagrody, przekonuje w jednym z wywiadów, że Pokojowy Nobel się nie liczy...

 • O której jadać posiłki?

  Pora posiłku powinna być zgrana z naszym zegarem biologicznym – potwierdzili laureaci Nagrody Nobla.

Zdjęcia na temat: nobel
Wideo na temat: nobel
 • Powinna dostać Nobla?

  - Całe moje życie jest pracą, wszystko może się przydać do książki - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Olga Tokarczuk. Jak pisarka przygotowuje się i pracuje nad książką? W jaki sposób pomaga jej w tym mąż Grzegorz Zygadło? - To jest zaszczyt być pierwszym czytelnikiem tekstów Olgi Tokarczuk - zdradził Zygadło. Co skłoniło ją do pisania dla dzieci?

 • Co robiła Swietłana Aleksijewicz, gdy ogłoszono, że dostała Nobla?

  Laureatką tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury została Swietłana Aleksijewicz. Białoruska pisarka i dziennikarka jeszcze przed ogłoszeniem wyników przez Komitet Noblowski była wymieniana jako główna faworytka. O tym, co wówczas robiła, Aleksijewicz opowiedziała Żenii Klimakinowi z "Dzień Dobry TVN". Pisarka zdradziła też, który ze wschodnich przywódców pogratulował jej nagrody. A co myśli o Polakach? (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Zięć króla Norwegii Ari Behn oskarżył Kevina Spacey o molestowanie seksualne

  Kolejne oskarżenie wobec Kevina Spacey. Zięć króla Norwegii Ari Behn twierdzi, że był molestowany przez aktora. Do zdarzenia miało dojść po koncercie z okazji wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku. - Wspaniale nam się rozmawiało, usiadł naprzeciwko mnie. Po pięciu minutach Spacey powiedział: "hej, wyjdźmy na papierosa". Potem włożył rękę pod stół i złapał mnie za jądra - wyznał pisarz. Ari Behn jest w separacji z księżniczką Martą Ludwiką, córką króla Haralda V i królowej Sonji.

Dyskusje na temat: nobel
 • Re: Gdybyś był bezpłodny zdecydowałbyś się na IN VITRO?

  tak. Nauka, medycyna ,służy człowiekowi. Bezpłodność to tylko ułomność ciała. Nobel to potwierdza.

 • Re: Powinna dostać Nobla?

  ona i Nobel? ten swiat chyba zwariowal.

 • Re: suplementy

  Chyba to jest coś dla mnie bo przyznam ze chętnie spróbuje takiej suplementacji ponieważ zauważyłam ze jednak niektóre kremy nei działaja tak dobrze jakbysmy chciały. A o Collagenie Nobel Health tez już słyszałam pozytywne opinie.

 • Re: Jak nie zachorować w zimie?

  No tak, wiadomo ze to jest najwazniejsze, jednak nie na kazdego działa to samo. Jesli o mnie chodzi to Colostrum Nobel Health w tym roku tez zdał egzamin. Jakoś odpukac nic sie nie przyczepiło jesli chodzi o wszelkie choroby.

 • Re: Powinna dostać Nobla?

  Ja powinienem zgarnąć kumulację. Gram od 30 lat i wkładam w to tyle serca, że należy mi się jak jej Nobel a skacowanemu flaszka.

 • Re: TABLETKI ODCHUDZAJĄCE

  Jestem autorką tematu. Nie mam kłopotów z nadwagą - po prostu zaintrygowała mnie możliwość zrzucenia 14 kg. w miesiąc! Była informacja, że Instytut Żywności rekomenduje suplementy diety, było też logo Instytucji, ja w szoku, przecież za takie cudo, to Nobel jak nic! Gogluję więc nr od Instytutu, dzwonię na linię suplementów, i tam miła pani mi wyjaśniła, że czegoś takiego nie ma, oni tego nie

 • Re: Powinna dostać Nobla?

  To jakieś kpiny? Ten "Nobel" już tylko salwy śmiechu wyzwala. Takie przyznanie jak Obamie gdy jeszcze nic nie zrobił dobiło wszystkich i pokazało że to dno. A teraz kolejna kpina , kolejne dno dna!?

 • Re: Genialna reakcja Agaty Dudy na jej wpadkę w USA

  I w ten o to sposób maliniakówna objęła prowadzenie w wyścigu do polskiej kandydatury do nagrody Nobla. Jeszcze tylko dziedzinę trzeba wymyślić