• Informacje na temat:

  niemiecka droga alpejska

Artykuły na temat: niemiecka droga alpejska
 • .... Jednak droga może zająć kilka godzin. Niektóre z dolin jeszcze na początku XX wieku były całkowicie odcięte od świata. W Sauris (zwanym też Zahre) wykształcił się lokalny dialekt – więc nawet jeśli...

 • Gryzonia: Kraina Heidi i koziorożców

  Gryzonia, największy i najdalej wysunięty na wschód kanton Szwajcarii, kraina koziorożców, ojczyzna Heidi i źródło Renu. Jej największym skarbem są alpejskie krajobrazy, które podziwiać można zarówno podczas pieszych wędrówek, jak i z okien czerwonego pociągu słynnych Kolei Retyckich.

 • ​Atrakcje Bawarii - poznaj drugie oblicze Niemiec

  Proponujemy ci wyjazd do największego niemieckiego landu - Bawarii. Zwiedzaj, poznawaj i odkrywaj niezwykły region piwa i spodni na szelkach. Czekają tutaj na ciebie górzyste tereny pełne niepowtarzalnych krajobrazów, monumentalnych fortec i świetnych atrakcji dla całej rodziny.

 • Wielka lokalność

  Salzburskich - niezwykle malowniczego masywu Tennen. Turystyka alpejska była w Austrii sportem uprawianym już wtedy powszechnie, więc skromny zajazd Obauerów z tradycyjną alpejską kuchnią stanowił(...). Kilkanaście kilometrów dalej czekają wielkie i malownicze górskie jeziora, uzdrowiskowe Bad Reichenhall i niemiecka granica. Najbardziej leniwi jednak nie muszą nawet ruszać się z miasta. Czeka na nich...

 • Słowenia zimą

  Rano można tutaj szusować na nartach, a popołudnie spędzić nad ciepłym morzem.

 • Południowy Tyrol: Będziesz tu wracać

  ​300 słonecznych dni w roku, doskonale przygotowane trasy, widoki, które zapierają dech i kuchnia, którą pamięta się przez lata - wyobraźcie sobie to wszystko na terenie, który nie jest jeszcze zawłaszczony przez turystów. Brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwie? Gwarantuję, w Południowym Tyrolu jest jeszcze lepiej!

 • Max Czornyj: Od adwokata do autora kryminałów

  Choć wydał dopiero dwa tytuły, Max Czornyj już znalazł się w czołówce najlepszych polskich twórców kryminałów dzięki mrocznej serii z lubelskim komisarzem Erykiem Deryło. Katarzyna Bonda pisze, że "Ofiara" "zatrzyma ci akcję serca, wywoła dreszcze", a Katarzyna Puzyńska zapewnia, że "Grzech" to "pozycja obowiązkowa dla wielbicieli gatunku". Kim jest autor, który szturmem wdarł się na półki bestsellerów?

 • Najciekawsze miejsca w Tyrolu

  Tyrol to idealne miejsce na narty - długi sezon, piękne trasy i wspaniałe warunki sprawiają, że ten położony w sercu Alp region jest rajem dla miłośników białego szaleństwa. Ale Tyrol oferuje turystom znacznie więcej - niezależnie od pory roku.

 • Szlak Romantyczny w Niemczech to wielka atrakcja turystyczna. Trasa przecina Bawarię z północy na południe aż po Alpy. Samochodem trzeba będzie jechać ok. 350 km, rowerem, jadąc bocznymi drogami (bardzo ładne widoki!), ok. 400 km. Bogactwo nagromadzonych tu przez wieki zabytków oszałamia. Co kilkanaście kilometrów odkrywa się skarby...

 • Smaczna Polska

  Toruń słynie z pierników, a Podhale z oscypków. Na Śląsku zjemy roladę z modrą kapustą, a na Mazowszu flaczki. Każdy region ma swoją kuchnię, z której jest dumny. Sprawdź, gdzie można jej posmakować.