• Informacje na temat:

  nasza szkocja

Artykuły na temat: nasza szkocja
 • Wybierasz się na wakacje do tak malowniczego i pięknego kraju, jakim jest Szkocja? Nie jesteś pewny, jak odpowiednio zorganizować wyjazd i które dokumenty okażą się niezbędne? Nie masz się czym martwić! Rzuć okiem na kilka praktycznych wskazówek, które przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie!

 • Szkocja słynie nie tylko z doskonałych alkoholi i malowniczych krajobrazów, ale również ze świetnie rozbudowanej infrastruktury drogowej. Nie ma tu wielu autostrad, lecz stan nawierzchni nawet pomniejszych...

 • W jednym z parków w centrum miasta (nieopodal Uniwersytetu) dumnie prezentuje się popiersie gen. Władysława Sikorskiego, a pod nim niemal zawsze kwitną...

 • Podczas wakacyjnej wyprawy na wyspy nie można ominąć niesamowicie atrakcyjnej szkockiej stolicy. Położone w malowniczej okolicy rzeki Leith miasto od lat przyciąga spragnionych pięknych widoków turystów, chcących bliżej poznać jedyną w swoim rodzaju lokalną kulturę i tradycję. Poznaj Edynburg i daj się zachwycić jego urokowi!

 • Najciekawsze muzea w Edynburgu

  Stolica Szkocji ma w swojej ofercie turystycznej ciekawe obiekty, które swoimi zbiorami zachwycą nawet najbardziej wybrednych odwiedzających. Dobrym pomysłem będzie poświęcenie nawet kilku dni podczas pobytu w Edynburgu na zapoznanie się z muzeami i galeriami, które rokrocznie gromadzą setki tysięcy turystów z całego świata. Oto nasze propozycje.

 • ...ludzi nagle spotyka się w tym samym miescu, o tej samej porze?...Znajomość zaczęła sie szybko i  gwałtownie...a może my sie już wcześniej poznaliśmy w jakimś innym życiu-wymiarze ...Więc nasza ponowna(...) ponownie zobaczyć, ale on przyjechał, on przyjechał…  I wszystko zaczęło się na nowo, najpierw długo rozmawialiśmy  o wszystkich (i o niczym...) , póżniej zaczęliśmy sie kochać, nasza następna noc była...

 • Ten show musi trwać

  Najpierw odchudzanie, potem huczne zaręczyny w Szkocji. Co teraz wymyśli?

 • Wyspa, drzewo, zamek

  Szkoci się martwią, że ich lato trwa dwa dni i łatwo je przegapić. Jeśli już przegapimy, radzą: zaczekaj 20 minut i wyjdzie słońce. Pogoda w kratkę to specjalność archipelagu Hebrydów i zachodniego wybrzeża Szkocji. Kto widział zamek Duart po burzy albo tęcze nad mistyczną wyspą Iona, wie, że dla tego widoku warto moknąć choćby tydzień.

 • ​Glasgow - 24 godziny w największym szkockim mieście

  Architektoniczne perełki, piękne ogrody, średniowieczna historia... To tylko niektóre z atrakcji wyróżniających Glasgow spośród innych szkockich miast. 24 godziny w europejskiej stolicy kultury to za mało, by poznać wszystkie jej zakamarki, ale wystarczająco, by zachować się w jej unikatowym klimacie. Rozpocznijmy nasze zwiedzanie!

 • Praca z mężem? To stres!

  Świeżo upieczona zdobywczyni Złotego Globu. Nowa ambasadorka marki L’Oréal Paris. Tylko naszej dziennikarce zdradziła swoje tajemnice.