• Informacje na temat:

  najwyższe mosty

Artykuły na temat: najwyższe mosty
 • Przerzucony przez rzekę most przypomina secesyjne konstrukcje z Paryża. Stalowe przęsło ma w sobie siłę, styl i zarazem nieskrywane piękno charakterystyczne dla dzieł miary konstruktora Wieży Eiffela. Dołem płynie krystalicznie czysta, górska rzeka. Zasilana wodami Lac d’Annecy, drugiego co wielkości jeziora Francji, wije się pomiędzy kolorowymi kamienicami.

 • Projekt Nowego Mostu juz znany!

    Bardzo sie ciesze! Bo. Projekt Miastowego Mostu jest juz znany!  Dzis wszyscy mieszkancy dostali broszurke-reklame z aktywnosciami w Nijmegen....

 • Sztokholm. Na lądzie i na wodzie

  ​Tu prawie każdy most jest punktem widokowym. Na Stare Miasto, królewski pałac, słynne muzea. Miasto położone na 14 wyspach najlepiej zwiedzać pieszo, ale można też promem. A do metra wejść wyłącznie po to, by zobaczyć najładniejsze stacje na świecie.

 • Wenecja. Jedyne takie miasto w Europie

  Jest tylko jedna, ale wiele miast szczyci się porównaniami do niej. Kanały zamiast ulic, łodzie zamiast samochodów. Wysepki, mosty tworzą wyjątkową atmosferę.

 • ​Wenecja i jej europejskie siostry

  Jest tylko jedna, ale wiele miast szczyci się porównaniami do niej. Kanały zamiast ulic, łodzie zamiast samochodów. Wysepki, mosty tworzą wyjątkową atmosferę. Do znalezienia nie tylko we Włoszech.

 • Anna Anderson vel Franciszka Szankowska

  W nocy z 17 na 18 lutego 1920 roku polska pracownica fabryki, Franciszka Szankowska, zeskoczyła z berlińskiego mostu i wpadła do lodowatej wody kanału Landwehrkanal. Jak później przyznała, chciała się zabić. I pod pewnymi względami jej się to udało.

 • Co zwiedzać w Andorze?

  ...​Choć turystom Andora kojarzy się przede wszystkim bardzo nowocześnie, ze strefą bezcłową oraz zimowym narciarskim szaleństwem, jej niewielkie terytorium zaskakuje liczbą ciekawych i różnorodnych zabytków. Romańskie kościółki czy mosty niezwykle malowniczo wyglądają na tle stromych stoków Pirenejów.

 • Najpierw wędrówka do stóp himalajskich ośmiotysięczników: przeprawa przez dżunglę, test odwagi na wiszących mostach, kąpiel w gorących źródłach i spotkanie ze stadem makaków. Potem udział w największym hinduistycznym święcie i odkrycie mikromiasta Boudhanath. Zgiełk ulic, cisza świątyń i wszechobecna feeria kolorów. Urok Nepalu to kontrasty.

 • ​Annapurna - klasyka wśród tras trekkingowych

  Wędrówka po najwyższych górach świata, majestat przyrody, wszechobecna atmosfera buddyjskiej religii przeplatana egzotyczną kulturą. To wszystko czeka na Ciebie podczas trekkingu do Sanktuarium Annapurny.

 • ​8 razy naj, czyli rekordowa Szwajcaria

  Najpierw skoczysz z najwyższego bungee w Europie, później przejedziesz na rolkach tysiąc kilometrów, popływasz w jednym z 925 kąpielisk i zjesz w restauracji, która kręci się wokół własnej osi. A udany pobyt uczcisz kieliszkiem whisky - nie wiemy tylko, czy jednym, bo do wyboru masz aż 2,5 tys. gatunków! Tylko w Szwajcarii...