• Informacje na temat:

  najtańsze miasto w polsce

Artykuły na temat: najtańsze miasto w polsce
 • Jafa - miasto artystów

  Zadziwiające to miejsce. Formalnie dzielnica Tel Awiwu, ale dzięki bardzo długiej historii – miasto w mieście. Jakże odmienne od młodej i nowoczesnej metropolii. Mimo licznych turystów(...) największym i najstarszym portem w tej części wybrzeża. W historii zapisała się dzięki Biblii i Napoleonowi. W Starym Testamencie występuje jako miasto założone przez syna Noego wkrótce po opadnięciu wód...

 • Najszybsze połączenia między polskimi miastami

  Chcemy podróżować coraz szybciej. Do Stambułu można dolecieć w 9 godzin - tyle samo trwa jazda koleją z Białegostoku do Wrocławia. Przedstawiamy zestawienie różnych środków komunikacji krajowej, które podpowie, jak najkorzystniej podróżować do największych miast Polski.

 • ​Rio de Janerio - najpiękniejsze miasto Brazylii

  Przewodniki po Brazylii zgodnie opisują Rio de Janerio jako najpiękniejsze, a zarazem najchętniej odwiedzane przez turystów miasto w kraju. Zagranicznym gościom kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą. Huczne imprezy organizowane w karnawale i na początku nowego roku przyciągają tłumy turystów. A czym Rio de Janerio kusi w międzyczasie?

 • Grodno to największe miasto nad Niemnem. Ta ponadtrzystutysięczna białoruska aglomeracja przed wojną była miastem powiatowym w województwie białostockim.

 • Dziecięca prostytucja w przedwojennej Polsce

  W Warszawie najtańsze prostytutki, zwane chustkowymi, liczyły sobie złoty pięćdziesiąt, może dwa złote. Dziewczyny z Mławy były gotowe oddać się choćby za 50 groszy. Za tę cenę mogły sobie później kupić litr mleka albo trzy kurze jajka.

 • Najgłośniejsze porwanie przedwojennej Polski

  ...zamierzał pozwolić, by podobna historia powtórzyła się w Polsce, i to na jego warcie. Jeśli jakaś zuchwała banda została ośmielona informacjami o sprawie Lindbergha, to należało działać bez litości(...) nikt nie musiał przekonywać, że człowiek ten działał w ramach precyzyjnego planu i że niewiele brakowało, a w Polsce rzeczywiście powtórzyłaby się najprawdziwsza "lindbergjada". Popularny magazyn...

 • ​Polska businesswoman podbija Anglię

  ...w miejscu pracy. Mój chłopak kończył studia psychologiczne i nie widział dla siebie miejsca na lokalnym rynku pracy. chłopakiem Oboje nie wierzyliśmy, że w Polsce będziemy mogli żyć tak, jak sobie...

 • Ranking parkingów lotniskowych w Polsce

  Nie każdy mieszka w dużym mieście, nie każdemu chce się męczyć z bagażami w pociągu i autobusie, żeby wreszcie dostać się na lotnisko i polecieć na wymarzone wakacje, dłuższy weekend czy w podróż służbową. Zostawienie samochodu na parkingu przy terminalu zwiększa nie tylko komfort podróży, ale też jej koszty. Stawki są dość wysokie, ale w porównaniu do Europy Zachodniej - sytuacja nie wygląda tragicznie.

 • Polska sztuka bez ograniczeń

  Największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury i rozrywki w Polsce postawiła na uznanych twórców i unikalne projekty autorskie. Przybliżą one szerokiemu odbiorcy współczesną polską sztukę, ale także przywołają w masowej świadomości nieco starsze fenomeny polskiej pop kultury.

 • Polska: Gdzie zarezerwujesz tani hotel?

  ...w sytuacji, gdy przyjezdni mają duży wybór skłaniają się ku rozwiązaniom pośrednim i na najdroższe hotele z reguły się nie decydują, lub też wybierane są one tak samo często jak te najtańsze i sprawia...