• Informacje na temat:

  najmniejsze jezioro

Artykuły na temat: najmniejsze jezioro
 • Vorarlberg – najmniejszy region Austrii

  Najdalej na zachód położona część Austrii wciąż jest mało znana w Polsce. A ma wiele do zaoferowania.

 • ​Czarnogóra - nie tylko wybrzeże

  ...i pozbawiona zabezpieczeń, zazwyczaj też panuje na niej duży ruch. Jezioro Szkoderskie To największe z jezior Półwyspu Bałkańskiego znajduje się na granicy Czarnogóry i Albanii, i ma status parku...

 • Co trzeba wiedzieć jadąc do Salwadoru

  Izalco miała miejsce w 1966 roku. Ciekawe miejsca Jezioro Coatepeque to największe jezioro wulkaniczne w Salwadorze. Powstało w kraterze czynnego wulkanu, stąd w niektórych miejscach jego woda jest stale podgrzewana przez wulkan. Jezioro ulokowane jest na wysokości 740 metrów. Największym jednak zbiornikiem sztucznym jest jezioro Suchitlan. Powstało w 1973 roku, a zajmuje powierzchnię 135

 • Chorwacja mniej znana. Czy wiesz, że...

  Rok do roku Chorwację odwiedza wielu Polaków. Jednak nie wszyscy wiedzą, co z tym krajem mają wspólnego krawat, dalmatyńczyk, najmniejsze miasto na świecie, zwierzątko futerkowe czy "Gra o tron"?

 • Agnieszka Sienkiewicz: Wołali na mnie "Mała"

  Była najmniejsza w klasie, ale wzbudzała postrach wśród chłopców, bo biła się lepiej niż oni. Nie marzyła o aktorstwie ani o życiu w wielkim mieście. Jaki miała plan?

 • ​Burundi. Czy warto tam pojechać?

  Jest państwem afrykańskim bez dostępu do morza, ale wzdłuż zachodniej granicy rozpościera się słynne jezioro Tanganika. Niewiele mówi się o urokach Burundi, a już wcale o wyjazdach wypoczynkowych. Czy słusznie?

 • Kierunek Brandenburgia. Wszystko płynie

  Brandenburgia, dawny enerdowski land, już nie kojarzy się z przemysłem i pokopalnianym krajobrazem, raczej z niecodziennymi atrakcjami turystycznymi i sportami wodnymi. Das blaue Paradies (Błękitny raj) to tysiące jezior i wodniackich tras. Przemierzając kajakiem dolnołużyckie Błota czy odwiedzając Chociebuż, warto poznać słowiańską historię regionu i fantazję XIX-wiecznych bogaczy.

 • Żyj z ochotą

  "Przyjedź, a odżyjesz" tym hasłem kusi Karyntia. Tutaj, na południu Austrii, można nie tylko szusować na fantastycznych stokach, cieszyć się pięknem licznych jezior i wędrować po górach. I oczywiście jeść! A na co warto się skusić? O karynckich przysmakach opowiada Urszula Łapanowska.

 • Prowincja Bamian - perełka Afganistanu

  Jeśli w obecnej sytuacji w Afganistanie w ogóle można mówić o miejscu popularnym turystycznie, byłaby nim prowincja Bamian. Nie ma chyba osoby odpornej na czar jezior Band-e Amir skrytych w górach Hindukuszu, intrygujące są również skalne świątynie w Bamianie, do niedawna kryjące największe na świecie posągi Buddy.

 • A co z tego zapamięta wasze dziecko?

  Warto podróżować z dzieckiem, bo każde nawet najmniejsze doświadczenie zostaje w jego podświadomości i wpływa na późniejszy kontakt ze światem.